پیام رسان فیس بوک کودکان با ویژگی Sleep Mode بروز رسانی شد
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:10 اردیبهشت 1397، 11:30

پیام رسان فیس بوک کودکان با ویژگی Sleep Mode بروز رسانی شد

پیام رسان فیس بوک مخصوص کودکان مدتی است توسط برخی کاربران مورد استفاده قرار می گیرد. به تازگی ویژگی جدیدی به نام حالت خواب یا Sleep Mode به پیام رسان فیس بوک کودکان و نوجوانان اضافه شده است.

چندی پیش فیس بوک،‌ مسنجر کیدرز (Messenger Kids) را معرفی کرد که پیام رسان فیس بوک برای کودکان زیر 13 است. در این پیام رسان کودکان اجازه دریافت و ارسال عکس و ویدیو دارند ولی همواره تحت نظارت والدین خود با این برنامه کار می کنند. بعلاوه در این نسخه فیس بوک مسنجر مخصوص کودکان،‌ والدین باید باز کردن حساب فرزند خود را تایید کنند و فضایی که برای کودکان و نوجوانان زیر 13 سال در نظر گرفته شده،‌ همگی تحت نظارت والدین آنهاست. در اقدام جدیدی،‌ این پیام رسان بروز رسانی جدیدی را دریافت کرده که با کمک ویژگی جدید،‌ والدین می توانند زمان حضور فرزند خود را در مسنجر کیدز مدیریت کنند.

این ویژگی جدید تحت عنوان «حالت خواب» یا « Sleep Mode» به والدین اجازه می دهد زمان هایی در هفته یا روز را مشخص کنند تا برنامه قفل شود و فرزندشان دیگر نتوانند با آن کار کند. این ساعت ها،‌ بازه های زمانی هستند که از سوی والدین مشخص می شود و کودکان و نوجوانان در این ساعت ها اجازه کار کردن با فیس بوک مسنجر را ندارند.

پدران و مادران به سادگی می توانند روزهای هفته و ساعات مشخصی،‌ برنامه را به حالت Sleep Mode  ببرند. برای مثال والدین می توانند استفاده از مسنجر را از 10:00 شب تا 10:00 صبح روزهای یکشنبه تا پنجشنبه را به حالت Sleep Mode قرار دهند و در این ساعات،‌ فرزندانشان اجازه ورود به مسنجر فیس بوک را ندارند. دقیقا در ساعات مشخص شده،‌ فیس بوک مسنجر دیگر در دسترس کودکان و نوجوانان نخواهد بود و نمی توانند با آن کار کند. ویژگی حالت خواب، توسط والدین قابل تنظیم بوده و والدین می توانند هر تغییری در ساعات مشخص شده بدهند ولی فرزندانشان به تنظیمات دسترسی ندارند.  این تغییرات احتمال مورد استقبال کاربران و خانواده هایی که دارای فرزند هستند قرار خواهد گرفت.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha