مقایسه دوربین شیائومی می 6X و ردمی نوت 5

مقایسه دوربین شیائومی می 6X و ردمی نوت 5
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مبحث قصد داریم به مقایسه دوربین گوشی های  هوشمند  می 6X در مقابل ردمی نوت 5 شرکت شیائومی بپردازیم: آیا می 6X از دوربین قدرتمندتری برخوردار است؟ شیائومی می 6X چه مزیت هایی دارد که شما را ترغیب به خرید کند؟با ما همراه باشید.

شرکت شیائومی به تازگی در چین دو گوشی هوشمند میان رده معرفی کرده است، گوشی های ردمی نوت 5 و می 6X. علی رغم تعلق به دو خط تولیدی متفاوت، قیمت این دو گوشی بسیار به هم نزدیک است. این بدان معناست که اگر شما قصد خرید یک گوشی هوشمند شیائومی به قیمتی کمتر از 315 دلار را داشته باشید، باید بین خرید یکی از این دو گوشی تصمیم گیری کنید (اگرچه باید گفت اگر قصد خرید مدل های تخفیف داری قدیمی تر را داشته باشید گزینه های بیشتری در اختیار خواهید داشت، اما در این مقاله قصد نداریم بر روی آنها تمرکز کنیم).

از آنجایی که دوربین یکی از مهمترین مولفه های تلفن های هوشمند محسوب می شود، تصمیم گرفتیم به مقایسه عملکرد دوربین های شیائومی می 6X در مقابل شیائومی ردمی نوت 5 بپردازیم. در این مقاله، ما عکس های گرفته شده در حالت ها و موقعیت های مختلف بوسیله هر دو گوشی و با استفاده از تنظیمات پیش فرض آنها را مقایسه می کنیم و در مورد عملکرد هر یک از آنها صحبت خواهیم کرد.

پس اجازه دهید به سراغ نبرد دوربین موبایل های می 6X در مقابل ردمی نوت 5 شیائومی برویم!

پیش از شروع به مقایسه نمونه عکس های گرفته شده بوسیله هر یک از آنها در کنار هم، باید اعتراف کنم که نتایج با آنچه که پیش بینی می کردم متفاوت بود. در مواردی این می 6X بود که عملکرد بهتری داشت، در حالی که در موارد دیگر این افتخار نصیب ردمی نوت 5 می شد. به طور کلی، هر دو آنها در روز نتایج مشابه ای داشتند. در مورد تصاویر گرفته شده در نور کم، داستان کاملا متفاوت است. انتخاب بین یکی از این دو دوربین بسته به این است که شما عکس های گرفته شده در محیط های کم نور را به چه صورتی ترجیح دهید.

شیائومی می 6X در مقایسه با ردمی نوت 5 : عملکرد در روز

در شرایط نوری خوب هر دو این گوشی ها عملکرد مناسبی داشتند. نتایج به دست آمده بسیار شبیه به هم است، ولی باید اضافه کرد که عکس می 6X، از اشباع بهتر و جزئیات نسبتا بیشتری برخوردار بود.

برای مثال اجازه دهید به تصویر گرفته شده از گل قرمز زیر نگاهی بیاندازیم.

می 6X، از رنگ های بهتر و جزئیات نسبتا بهتری برخوردار است. اما به طور کلی، هر دو عکس ها بسیار مشابه هم به نظر می رسند. بنابراین، در تصاویر گرفته شده در نور روز موبایل می 6X از هیچ مزیت چشم گیری برخوردار نیست.

شیائومی

همان طور که در تصاویر زوم شده مشاهده می کنید، دوربین می 6X توانسته جزئیات نسبتا بهتری از بساک های گل را ثبت کند.

شیائومی می 6X در مقابل ردمی نوت 5 : حالت پرتره

در اینجا نیز هر دو این گوشی ها توانستند پرتره های خیلی خوبی را ثبت کنند. از آنجا که الگوریتم های این دو گوشی برای گرفتن تصاویر پرتره یکسان است، این امر تعجب آور هم نیست. حتی میزان جزئیات ثبت شده هم بسیار مشابه یکدیگر است. بنابراین هیچ تفاوت چشم گیری در کیفیت آنها وجود ندارد.

شیائومی می 6X در مقابل ردمی نوت 5 : فضای باز کم نور

به نظر می رسد شیائومی می 6X، درفضای باز کم نور جزیئات نسبتا بیشتر و نویز کمتری را ثبت کرده باشد. حتی رنگ ها هم در  عکس این گوشی بهتر به نظر می رسد.

برای مثال، نگاهی به نمونه های بالا بیاندازید. درخت موجود در گوشه پایینی سمت چپ  قطعا سبز تر از همین درخت در عکس گرفته شده بوسیله ردمی نوت 5 است. همچنین، در مقایسه با عکس RN5، در نواحی تیره عکس می 6X، نویز بسیار کمتری مشاهده می شود. در این مورد می توان گفت که می 6X عملکرد بهتری نسبت به مدل Redmi دارد.

شیائومی

 

شیائومی می 6X در مقابل ردمی نوت 5 : نور مصنوعی

در فضای درون ساختمان، و در زیر نور مصنوعی، عکس شیائومی می 6X، رنگ ها را بهتر ثبت می کند. سطح جزئیات ثبت شده در  عکس های این گوشی نیز اندکی بهتر است، ولی در بعضی موارد، متوجه می شوید تصویر گرفته شده بوسیله ردمی نوت 5 کیفیت بهتری را ارائه می دهد.

برای مثال، در نمونه بالا، رنگ های موجود در عکس می 6X بهتر است. اگرچه، هنگامی که تصویر را بزرگ نمایی می کنید، متوجه می شوید که لکه های میوه دراگون در عکس ردمی نوت 5 بهتر ثبت شده است. با این حال، تصویر می 6X، به طور کلی بهتر به نظر می رسد.

شیائومی

شیائومی می 6X در مقابل ردمی نوت 5 : نور بسیار کم

هنگامی که نور کم می شود، دوربین شیائومی می 6X تصاویری بهتر با رنگ ها و جزئیاتی بهتر را ثبت می کند. اگرچه، این امر بهایی هم دارد. نمونه زیر را مشاهده کنید.

در عکس می 6X ققسه کتاب از لحاظ رنگ ها و روشنایی بهتر به نظر می رسد، اما، مشخص است که تصویر از نویز بسیار بالایی برخوردار است. در مقابل، تصویر ردمی نوت 5 تیره تر است و جزئیات به خوبی ثبت نشده اند. ولی علی رقم نویز، تصویر می 6X همچنان بهتر به نظر می رسد.

دلیل وجود نویز بیشتر در تصویر می 6X اینست که در این گوشی ISO تا 9600 واحد افزایش می یابد، که این میزان در مقایسه با ISO 6400  واحدی موبایل RN5 بسیار بیشتر است.

شیائومی می 6X در مقابل ردمی نوت 5 : عکاسی در شب

هنگامی که پای عکاسی در شب به میان می آید، دوباره می توان مشاهده کرد که  عکس های می 6X از نویز بالاتری برخوردارند. به نمونه های زیر نگاه کنید.

دوربین می 6X برای نشان دادن هرچه بهتر فضای پارکینگ ساختمان های پس زمینه را بیش از حد نور داده است. اما این امر باعث می شود که تصویر نویز زیادی داشته باشد. تصویر ردمی نوت 5 خیلی بهتر نیست، چرا که تاریک تر از تصویر می 6X است، اما نویز کمتری در آن مشاهده می شود و از جزئیات نسبتا بهتری برخوردار است. به شخصه، در اینجا من نمونه عکس ردمی نوت 5 را انتخاب می کنم!

نبرد دوربین موبایل های می 6X در مقابل ردمی نوت 5 شیائومی : نتیجه گیری

به طور خلاصه باید گفت از سخت افزار بهتر دوربین شیائومی می 6X استفاده مناسبی نشده است. دوربین آن خیلی بهتر از دوربین های 12+5 مگاپیکسلی ردمی نوت 5 نیست و حتی در موقعیت های کم نور، یعنی جایی که می 6X باید عملکرد بهتری داشته باشد، نمونه مملو از نویز بود.

در کل، باید بگوییم عملکرد دوربین شیائومی می 6X برای عکاسی در محیط های کم نور  مرا بسیار نا امید کرد. اگر شرکت بتواند نویز موجود در عکس های گرفته شده در محیط های کم نور را محدود سازد، اوضاع برای می 6X بهتر پیش خواهد رفت. در غیر این صورت، اطمینان دارم به دلیل باتری بهتر و جک هدفون اختصاصی بسیاری از کاربران به خرید ردمی نوت 5 تمایل پیدا می کنند.

نظر شما چیست؟ آیا از میزان نویز موجود در عکس های گرفته شده توسط می 6X در محیط های کم نور راضی هستید؟

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 22 اسفند 1399
  Crash Bandicoot 4: It's About Time
 • 26 اسفند 1399
  Mundaun
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5