چگونه اپل واچ را به آیفون جدیدمان وصل کنیم؟
امید جعفری
نویسنده:امید جعفری
ارسال شده در:16 اردیبهشت 1397، 15:31

چگونه اپل واچ را به آیفون جدیدمان وصل کنیم؟

اتصال گجت‌ها به گوشی‌های هوشمند شاید برای کسانی که اولین بار با یکی از آن‌ها برخورد داشته باشد کمی سخت و سردرگم کننده باشد. اتصال اپل واچ از آیفون قدیمی به آیفون جدید از جمله این کارها است.

اگر برای اولین بار اپل واچ خریده‌اید و یا از دیگر مدل ساعت‌های هوشمند به اپل واچ کوچ کرده‌اید، اولین باری که بخواهید ساعتتان را از آیفون قدیمی به آیفون جدید وصل کنید، کمی گیج کننده خواهد بود. در ادامه با فراگرفتن چند نکته ساده می‌توانید به راحتی اپل واچ خودتان را به آیفون جدیدتان وصل کنید.

روش وصل کردن ساعت هوشمند اپل به گوشی آیفون

1- ابتدا باید اتصال اپل واچ را از آیفون قدیمی‌تان به کلی قطع کنید. برای این کار اپلیکیشن Apple Watch را روی آیفون قبلی که ساعتتان وصل بود بازکنید، در قسمت بالایی گزینه i را بزنید و گزینه Unpair Apple Watch را انتخاب کنید. بدین ترتیب دیگر اپل واچ شما هیچ ارتباطی با آیفون قدیمی نخواهد داشت و می‌توانید آن را به آیفون جدیدتان وصل کنید. با این کار یک فایل Backup از اطلاعات روی ساعت ذخیره می‌شود که می‌توانید از اطلاعات خودتان در آیفون جدید هم استفاده کنید.

  • اگر گزینه Find my Apple Watch روشن باشد، لازم است که پسورد اپل آیدی خودتان را برای قطع ارتباط وارد کنید.

2- منتظر بمانید تا فرایند قطع ارتباط به صورت کامل طی شود. این زمان بستگی به اطلاعاتی که روی ساعت خودتان دارید، می‌توانید از نیم ساعت تا یک ساعت طول بکشید بنابراین مطمئن شوید که زمان لازم برای این کار و ساعت شما شارژ کافی برای ادامه کار داشته باشد. زمانی که لوگوی اپل و حلقه نشانگر روند کار روی ساعت شما ظاهر شد، فرایند قطع ارتباط بین ساعت و گوشی آغاز شده است. در طول فرایند، ساعت شما ممکن است چندین بار خاموش و روشن شود. در نهایت برای کسب اطمینان از قطع کامل ارتباط پیام خوشامدگویی اپل روی صفحه ساعت ظاهر خواهد شد.

3- پس از اطمینان از قطع ارتباط با گوشی قدیمی، ساعت را به آیفون جدیدتان نزدیک کنید و اپلیکیشن Apple Watch را اجرا کنید و گزینه Start Pairing با انتخاب کنید. اگر IOS شما نسخه 11 باشد، روی ساعت شما گزینه‌ای برای وصل شدن ارتباط ظاهر خواهد شد که با فشردن آن فرآیند برقراری ارتباط ادامه پیدا می‌کند.

4- از شما خواسته خواهد شد که برای ادامه کار، کد QR روی صفحه ساعت را توسط گوشی اسکن کنید

مرحله بعدی کمی مهم و حساس است.

5- از شما خواسته می‌شود که ساعت به عنوان یک دستگاه جدید با گوشی اتصال یابد یا اطلاعات قبلی روی ساعت استفاده شوند (Back Up) که شما گزینه Restore from Backup را انتخاب می‌کنید و جدیدترین نسخه Backup را برای این کار برمی‌گزینید. از این مرحله به بعد روی گوشی بقیه فرآیند را ادامه می‌دهیم.

6- می‌توانید گزینه‌های سیری، پرداخت اپل را با واردکردن پسورد روی گوشی برای ساعت خودتان فعال کنید.

7- دوباره لوگوی اپل به همراه حلقه دور برای نمایش روند کار روی صفحه‌نمایش ساعت ظاهر خواهد شد. تا زمانی که حلقه اتمام فرایند را نشان نداده است باید منتظر بمانید. دوباره تأکید می‌کنیم که از کافی بودن شارژ هر دو دستگاه اطمینان داشته باشید. زمانی که لوگو ناپدید شد، فرایند اتصال گوشی و ساعت به پایان رسیده و ساعت شما به گوشی جدید وصل شده است.

با چندین بار تکرار، این کار هم برای شما آسان خواهد بود. موفق باشید.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha