با رعایت این سه اصل در سال 2018 رهبر بهتری باشید

با رعایت این سه اصل در سال 2018 رهبر بهتری باشید
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

نگاهی به موفق ترین رهبران برندهای بزرگ همچون استیو جابز و جف بزوس بیندازید تا متوجه شباهت بین آنان شوید. آن‌ها با نفوذ و تاثیرگذاری‌شان رهبری می‌کردند و الهام‌بخش بودند. این لزوما کارهایی که انجام می‌دهید یا حرف‌هایی که می‌زنید نیستند که موجب احترام کارکنان و اعضای تیم به شما و اعتماد به بصیرت شما می‌شود.

بهترین رهبران دلبستگی فوق العاده‌‌ای به کارشان داشته و اراده‌ای راسخ برای از میان بردن هر مانعی بر سر راهشان دارند، البته آن ها همزمان از رابطه متقابل با تیم خود به عنوان موجودات انسانی هم غافل نمی شوند. شما بدون روابط واقعی و صادقانه نمی توانید رهبر خوبی باشید.

در ادامه این مقاله کوتاه، با سه نکته جهت تبدیل شدن به رهبری بهتر در سال جاری با شما هستیم.

1- گوشی شنوا داشته باشید

یکی از استرس زا ترین و فشارآورترین کارها شروع یک کسب و کار است. از همان لحظه ای که تصمیم می گیرید در این مسیر قدم بردارید و یک کارآفرین بشوید، چندین کار و بی شمار مسئولیت را برروی دوش خود گذاشته اید.
بسیاری از کارآفرینان برای خود نقش «رییس» قائل شده و به یک دیکتاتور تبدیل می شوند، ولی باید دانست که با عناوین و القاب قائل شدن برای خود، امکان قضاوت بهتر را از خود می گیرید. در عوض، می بایست با کارکنان ارتباط معمولی برقرار کرد و مثل یک فرد عادی گفتگو کرد، اما مهم تر از آن باید گوشی شنوا داشت.
همچنین شما باید به حرف هایی که خارج از موضوع گفتگوی خودتان است هم توجه کنید. هنگامی که گوشی شنوا برای سخنان دیگران داشته باشید، چیزی هایی بدست می آورید که می توانید برای پیشرفت شرکت از آن ها استفاده کنید و این ها نه تنها موجب خوشحالی و بازدهی بیشتر اعضای تیمتان خواهد شد که درآمد شرکت را نیز بالا می برد.

2- شخصیتی ساده و قابل فهم داشته باشید

آیا تاکنون رییسی داشته اید که بسیار غیرقابل پیش بینی بوده باشد؟ منظور اینست که مثلا شما به هیچ عنوان ندانید در صورت مراجعه به او و طرح یک سئوال یا پیشنهاد با چه واکنشی روبرو خواهید شد. اگر شما در 100 درصد مواقع شخصیتی ساده و قابل درک نداشته باشید، اعضای تیم شما هرکاری خواهند کرد تا از ارتباط با شما خودداری کنند.
اگر این گسست اتفاق بیافتد، کاهش شدید نفوذ و تاثیرگذاری شما را در پی خواهد داشت. یک رهبر قوی باید شخصیتی واضح و قابل درک داشته باشد و همیشه بتوان با او ارتباط برقرار کرد.
یکی از ساده ترین راه حل ها اینست که همیشه قبل از ورود به کار، احساسات، مسائل شخصی و مسائل حواس پرت کننده را کنار بگذاریم. هنگامی که وارد محیط کار می شوید و یا اگر دورکار هستید هنگامی که روز کاری خود را شروع می کنید، آن چیزهای «متفرقه» نباید همراه شما وارد شوند. آن ها را هنگام ورود چک کنید و تا پایان روز کاری به کناری بگذارید.
زندگی در جریان است و همه ما مسائل و مشکلاتی در زندگی شخصی و غیرکاری خود داریم، اما برای تبدیل شدن به رهبری بهتر، باید با شیوه ای درست با آن ها برخورد کرد. ثبات و استحکام یک مساله کلیدی در روابط است، تیم شما باید بداند که در هر زمانی می تواند به شما مراجعه کند یا درباره هر موضوعی بحث کند و این اعتماد، با داشتن شخصیتی ساده و قابل فهم محقق می شود.

3- به اعضای تیم اجازه ابراز نظر دهید

در جلسات تیمی، همانند دیدارهای دو نفره، اطمینان حاصل کنید زمانی برای بحث اختصاص یافته است. یک راه برای ارتباط مناسب و دریافت پیشنهاد و انتقادات اینست که یک عضو جدید تیم را تعیین کنیم تا در پایان هر جلسه به دریافت و پاسخگویی به سئوالات، نظرات و انتقادات، و شکایات بپردازد. ما شاهد این هستیم که کارکنان وقتی بخواهند مستقیما با یکی دیگر از کارکنان صحبت کنند اغلب حرف دلشان را به زبان می آورند و کمتر از بروز احساساتشان خودداری می کنند.

– یوزف آدلمن، مدیر عامل فالکون مارکتینگ

این مهم است که این را برای افراد به یک مساله آسان و روزمره تبدیل کنید که در صورت نیاز می توانند حرفشان را بزنند. موفق ترین رهبران امروز بینش و بصیرتی قوی دارند و به تمامی اعضای تیمشان فرصت ابراز نظر می دهند تا برروی دید او تاثیر بگذارند. با اجازه دادن ابراز نظر به تیم خود، شما به آنان فرصت می دهید تا همگام با رهبری ، در سلامت و پیشرفت شرکت نقشی موثر ایفا کنند.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5