نینتندو تا آخر عمرتان از 3DS پشتیبانی خواهد کرد
عرفان فرهادی
نویسنده:عرفان فرهادی
ارسال شده در:18 اردیبهشت 1397، 14:15

نینتندو تا آخر عمرتان از 3DS پشتیبانی خواهد کرد

کمپانی نینتندو اعلام کرده که تا پایان سال 2018 از کنسول 3DS پشتیبانی خواهد کرد. خبر ها حاکی از آن است که این کمپانی برای سال های 2018 و 2019 نیز برای این کنسول برنامه هایی چیده است. بنابراین تا مدتی طولانی شاهد پشتیبانی نینتندو از کنسول دستی‌اش خواهیم بود.

در حال حاضر نینتندو سوییچ یک کنسول موفق به شمار می‌رود و روز به روز درحال پیشرفت است، اما همچنان کنسول دستی 3DS هم توسط نینتندو پشتیبانی می‌شود. این کمپانی اعلام کرده که تا پایان سال 2018 از کنسول دستی 3DS پشتیبانی خواهد کرد. کنسول 3DS به نوعی شعار تبلیغاتی نینتندو مبنی بر «هر فرد یک کنسول» را تحقق بخشید، اما احتمالا تا روزی که کنسول نینتندو سوییچ نیز مانند 3DS به فروش خیره‌کننده‌ای دست پیدا نکند (که احتمال این امر ضعیف است، زیرا این کنسول چند برابر 3DS قیمت دارد) ‌کمپانی نینتندو از پشتیبانی کنسول دستی‌اش دست نمی‌کشد. به عبارتی دیگر هنوز تا مدتی طولانی‌شاهد پشتیبانی نینتندو از 3DS خواهیم بود.

در مصاحبه‌ای که اخیرا انجام شد، رئیس کنونی کمپانی نینتندو، تاتسومی کیمیشیما، و رئیس آینده این کمپانی، شونتارو فوروکاوا، در مورد دارایی‌های کنونی و آینده این کمپانی صحبت کردند. زمانی که از آنها پرسیده شد که «آیا کنسول دستی 3DS می‌تواند با کنسول سوییچ هم‌زیستی داشته باشد یا خیر؟» کیمیشیما پاسخ داد: «بله»، و گفت که انتظار ندارد مانند کنسول 3DS، والدین برای هر فرزندشان کنسول گران‌قیمت سوییچ را تهیه کنند.

برای کنسول 3DS همچنان بازی‌هایی منتشر خواهند شد و این روند متوقف نمی‌شود.

می‌توان درک کرد که چرا کیمیشیما این تصمیم را گرفته است. هم اکنون خرید کنسول 3DS/2DS بسیار به صرفه تر از خریدن یک کنسول نینتندو سوییچ است. یعنی خریدن یک کنسول 2DS معمولی همراه با بازی Mario Kart 7 در کل 80 دلار برای شما هزینه خواهد داشت، درحالی‌که کنسول نینتندو سوییچ به تنهایی 299 دلار قیمت دارد.

کمپانی نینتندو در حال حاضر برای سال های 2018 و 2019 برای کنسول 3DS برنامه هایی دارد. بازی های اصلی مجموعه‌ی Pokémon در حال انتشار بر روی کنسول سوییچ هستند، اما ممکن است بازی‌های فرعی این مجموعه، در قالب عناوینی مانند Detective Pikachu (که بسیار بازی سرگرم کننده‌ای نیز هست) برای کنسول 3DS منتشر شوند تا دارندگان این کنسول دستی همچنان بتوانند بازی‌های جدیدی را با آن تجربه کنند. همچنین به لطف کمپانی Atlus ، سازنده بازی‌هایی مانند Persona 5، هر ساله بازی‌های بسیار قدرتمندی در سبک JRPG برای کنسول دستی 3DS منتشر می‌شوند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha