بازهم مشکلی دیگر از Face ID آیفون 10
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:17 اردیبهشت 1397، 22:00

بازهم مشکلی دیگر از Face ID آیفون 10

اپل گزارش کرده است که مشکلی در تشخیص Face ID برای برخی از کاربران آیفون 10 به وجود آمده است. درنتیجه این موضع را در قابل سندی به مراکز خدمات مشتریان فرستاده تا آن‌ها کاربران را درباره مشکلات احتمالی راهنمایی کنند.

اپل گزارش کرده است که سندی به مراکز خدمات پشتیبانی مشتریان فرستاده و در آن توضیح داده اگر شخصی با Face ID گوشی آیفون 10 خود مشکلی داشت، چه اقداماتی می بایست برای آن انجام دهد. گام اول؛ اپل پیشنهاد می‌دهد که تست عیب‌یابی برای دوربین عقب گوشی انجام شود. لحظه‌‍ای صبر کنید! ما دقیقا می دانیم که شما در حال حاضر به چه چیز فکر می کنید، اینکه شناسه چهره (Face ID) با سنسورهای موجود بر روی دوربین جلو (True Depth) کار می‌کند. بله شما کاملا درست فکر می کنید. با این حال به نظر می رسد، ارتباط هایی میان نقص دوربین عقب و عدم درست کار کردن Face ID وجود دارد. چرا دوربین عقب؟ براساس گزارش یکی از کاربران سایت ردیت که با مشکل Face ID  بر روی گوشی آیفون 10 خود مواجه شده‌اند، اینطور بیان کرده‌اند که فردی در جنیوس بار (Genius Bar) به او گفته دوربین‌های عقب به دوربین True Depth متصل هستند و به هم ارتباط دارند.

با این حال اگر تست عیب‌یابی هی‌چگونه نقصی را بر روی دوربین عقب نشان ندهد، اپل به ارائه‌دهندگان خدمات مجاز دستور داده گوشی آیفون 10 کاربر را با یک گوشی جدید تعویض نماید. از مراکز ارائه دهنده خدمات پشتیبانی خواسته شده که تست عیب یابی در جنیوس بار درون فروشگاه های اپل انجام شود. این شرکت اینگونه اظهار می کند که انجام این تست ها در جهت ارائه بهبود خدمات به مشتریان بوده و سبب می شود تجربه خوبی برای مشتریان رقم زده شود.

یکی از کاربران به نام رازرکس، پست در ردیت گفته:

تائید شد که این مشکل از دروبین عقب بود. من داشتم در جنیوس بار با فردی صحبت می کردم و او گفت که هر دو دوربین به هم متصل هستند. لنزهای این دو دوربین با هم متفاوت است زاویه گسترده آنهایی که کار می کند به دوربین جلویی و تله فوتو نیز به دوربین True Depth متصل است اما کار نمی کرد. در نتیجه من ماندم با این مشکل سخت افزاری و گوشی آیفون جدیدی که در دستم بود!

این سند از سایت 9to5mac گرفته شده و در این سایت نوشته شده که اپل از ارائه دهندگان خدمات مشتریان خواسته است در صورت تعویض آیفون 10 ، می بایستی قبل از تحویل گوشی جدید به مشتری، دوربین عقب آن برای مشکل Face ID چک شود.

همین دیروز بود که نامه ای دیگر از اپل منتشر شد و در آن به مراکز خدمات مشتریان اعلام کرده بود از مشکلات پیش آمده برای میکروفون‌های آیفون 7 و 7 پلاس پس از آپدیت iOS 11.3 آگاه است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha