مایکروسافت دو برنامه سازمانی را برای هولولنز معرفی کرد

مایکروسافت دو برنامه سازمانی را برای هولولنز معرفی کرد. در روز نخست رویداد مایکروسافت بیلد 2018 در در سیاتل امریکا برگزار شد، ردموندی‌ها یک جفت برنامه جدید را برای قابلیت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی رونمایی کردند.

امروز و در روز نخست رویداد مایکروسافت بیلد 2018، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بی‌گمان درحد موضوعات جانبی و در حاشیه بودند اما شرکت مایکروسافت چند برنامه سازمانی مرتبط با هولولنز را معرفی کرد. ردموندی‌ها از جزییات دو اپلیکیشن جدید سخن گفتند، برنامه جدید Remote Assisst از شرکت مایکروسافت، به حقیقت پیوستن یک مورد کاربردی است که مدتی طولانی در حوزه واقعیت افزوده انتظارش می‌رفت: تلویزیون هندزفری که این امکان را می‌دهد تا فردی دیگر بتواند ببیند که شما در حال تماشای چه چیزی هستید. این‌گونه از اشتراک گذاری از دنیای واقعی این امکان را ایجاد می‌کند که یک کارگر در یک محیط تولیدی بتواند یک کارشناس را آگاه کرده و نحوه برخورد با مشکل به وجود آمده را خیلی زود از او بپرسد.   

این مشکلی است که بسیاری از شرکت‌ها در حوزه فضای سازمانی واقعیت افزوده با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. هرچند Remote Assisst هنوز نسبت به محصولات دیگر مانند استارتاپ Scope AR که به کاربران اجازه می‌دهد فایل‌های CAD را مستقیما به ماشین‌های تولید بفرستند در مراحل ابتدایی است.  البته برتری محصول مایکروسافت در یکپارچه کردن کامل درون اکوسیستم است. Remote Assist با نزدیکی زیاد به Teams ساخته شده است، بنابراین خیلی آسان خواهد بود که فردی را که به دنبالش می‌گردید تا پرسشی را از او بپرسید به آسانی بیابید. ردموندی‌ها همچنین سیستم «ارزیابی تامین و شناسایی هویت پیشرو-صنعت» را نیز به رخ می‌کشند که به کمک سیستم لاگین اکتیودایرکتوری آژور و مدیریت وسایل همراه، میسر شده است. 

همچنین ردموندی‌ها از یک اپلیکیشن جدید با نام Layout نیز رونمایی کردند، که اساسا به کاربران هولولنز این قابلیت را می‌دهد که اشیا سه‌بعدی را بسته به اندازه شی موردنظر و فضای موجود، درون اتاق بیندازند. این قابلیت اساسا همان قابلیتی است که در بسیاری از اپلیکشن‌های ARKit و ARCore در گوشی هایتان تاکنون در خود داشته‌اند و امکان افزودن اسباب خانه و مبلمان را به درون فضای خانه ایجاد می‌کردند. تفاوت مهم Layout  این است که تمرکز بیشتر بر روی طراحی فضاهایی است که شما از طریق فایل‌های CAD دریافت کرده‌اید. این اپلیکشین هم از هولولنز و هم از هدست واقعیت مجازی مایکروسافت پشتیبانی می‌کند. 

هر دو اپلیکشین در پایان این ماه در دسترس خواهند بود.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha