گوگل در ساخت یک اسپیکر ایستاده برای یک تلویزیون اندرویدی با JBL همکاری می کند
ارسال شده در:18 اردیبهشت 1397، 20:00

گوگل در ساخت یک اسپیکر ایستاده برای یک تلویزیون اندرویدی با JBL همکاری می کند

گوگل برای ساخت یک اسپیکر ایستاده برای یک تلویزیون اندرویدی با JBL همکاری می کند. این اسپیکر هوشمند بوده و حتی هنگامی که تلویزیون خاموش است می تواند آهنگ پخش کند یا دستوراتی را اجرا کند. باید چشم به راه Google I/O 2018 باشیم.

گوگل در حال همکاری با JBL برای توسعه یک دستگاه ترکیبی جدید است که یک اسپیکر ایستاده استاندارد را با یک باکس پخش‌کننده در بالای آن ترکیب می‌کند. محصول جدید که لینک بار JBL نامیده می‌شود، به مثابه یک هاب ویدیو در اتاق پذیرایی شما عمل می‌کند، اما همزمان تلویزیون اندروید را اجرا می‌کند، همچنین با دستیار صوتی گوگل یکپارچه شده است تا کنترل صدا و جستجوی صوتی را نیز به همراه خود داشته باشد.  

این ترکیب جالبی از محصولات سرگرمی خانگی است و بی‌گمان کمی ترس را به پیکر سونوس (Sonos) می‌اندازد که در حال برنامه‌ریزی برای رونمایی از محصولی مشابه در ششم ژوئن است. 

بر طبق تشکیل پرونده اخیر در FCC، در سونوس برنامه‌ریزی برای ارائه یک بروزرسانی در خط تولید اسپیکرهای پلی‌بار و پلی‌بیس خود در جریان است که با دستیار هوشمند الکسا یکپارچه می‌شود و یک اتصال مستقیم HDMI دارد. با این کار، اسپیکر جدید سونوس، می‌تواند مستقیما تلویزیون شما را کنترل کند و همچنین کنترل صوتی را نیز در خود دارد. عکسی که در دعوت‌نامه رویداد ژوئن این شرکت گذاشته شده است نشان می‌دهد که سونوس در حال کار بر روی چیزی شبیه به یک کنترل‌کننده فراگیر است، بنابراین ممکن است که اسپیکر جدید این شرکت بر روی پلتفرم FIRE TV آمازون اجرا شود یا اینکه توانایی کنترل آنچه می‌بینید را داشته باشد و به تلویزیون شما با بهره‌گیری از روش‌های دیگری گوش کند. 

با این همه، چیزی که روشن است این است که گوگل و JBL ممکن است در این زمینه از سونوس پیش‌دستی کنند. گوگل از محصول خود این گونه یاد می‌کند:

«نخستین سری از دستگاه‌های ترکیبی که تجربه کاملی از دستیار اسپیکر و تلویزیون اندرویدی را ارائه می‌کند»، بنابراین روشن است که تنها JBL نیست که در این راه با گوگل همکاری می‌کند و شرکای دیگری نیز ممکن است به زودی معرفی گردند، شاید امروز در جریان رویداد Google I/O.

تاثیرگذارتر اینکه فراتر از بهره‌گیری از دستور «هِی گوگل» برای کنترل صوت و تصویر و مطالب یوتیوب، شما می‌توانید حتی هنگامی که تلویزیون خاموش است از دستیار کنترل صوتی بهره گرفته و آهنگی را توسط لینک بار پخش کنید. بر اساس گفته‌ گوگل، این وسیله از طریق اتصال HDMI نیز وصل خواهد شد و این امکان وجود خواهد داشت که شما با دستور صوتی بین موارد گوناگون جابه‌جا شوید، برای نمونه می‌توانید از تلویزیون و فیلم دیدن به کنسول بازی یا دستگاه‌های دیگر بروید. 

هنوز از جزئیات قیمت‌گذاری در این باره آگاهی نداریم ولی گوگل می‌گوید که JBL از اواخر پاییز امسال فروش لینک بار خود را آغاز خواهد کرد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha