گوگل از برنامه کمکی در گوگل فوتوز برای توسعه‌دهندگان خبر داد
امید جعفری
نویسنده:امید جعفری
ارسال شده در:19 اردیبهشت 1397، 09:30

گوگل از برنامه کمکی در گوگل فوتوز برای توسعه‌دهندگان خبر داد

برنامه گوگل فوتوز (Google Photo) که گوگل از آن برای مدیریت مدیا در گوشی‌های هوشمند و وب استفاده می‌کند، به زودی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار خواهد گرفت تا مقداری از سختی کارشان را تسهیل کند.

گوگل امروز خبر از برنامه‌ای در کنار برنامه گوگل فوتوز خبر داد که به توسعه‌دهندگان، اجازه می‌دهد این برنامه را با سرویس‌های خود ادغام کنند. این برنامه شامل یک رابط برنامه‌نویسی کاربردی (API) است که به سرویس‌های شخص ثالث (سرویس‌های مهمان) اجازه می‌دهد که از برخی ویژگی‌های پیشرفته برنامه گوگل فوتوز در برنامه‌ها و سرویس‌های خود استفاده کنند.

حافظه (Library) رابط برنامه‌نویسی کاربردی به توسعه‌دهندگان اجازه خواهد داد که تجربیات کاربران وب و موبایل را در خود نگه دارد، این یکی از بهترین قابلیت‌های این برنامه است که در اختیار توسعه‌دهندگان می‌تواند قرار بگیرد. از طرفی عکس‌ها را می‌توان بر اساس تاریخ، ساعت و محتوا جستجو کرد، همچنین می‌توان با استفاده از الگوهای یادگیری در شبکه عصبی، عکس‌ها را سازمان‌دهی و فیلتر نیز کرد. عکس‌ها تماماً روی سرورهای گوگل ذخیره خواهد شد، دیگر این سازندگان و توسعه‌دهندگان برنامه نگران چه هستند؟

برخی از شرکت‌های بزرگ همانند HP و TimeHop هم‌اکنون هم با رابط برنامه‌نویسی کاربردی گوگل فوتوز کار می‌کنند. پیش‌نمایشی از برنامه مشترک برای توسعه‌دهندگان امروز ارائه شد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha