به زودی قابلیت جدیدی به گوگل فوتوز اضافه می شود: اعمال پیشنهادی
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:19 اردیبهشت 1397، 09:00

به زودی قابلیت جدیدی به گوگل فوتوز اضافه می شود: اعمال پیشنهادی

گوگل I/O حالا دیگر کاملا با پیشرفت هایی همراه شده و گوگل توجه ویژه ای روی طرح های مبتنی بر هوش مصنوعی برای آینده دارد. در واقع، این شرکت قصد دارد تا یکی از بهترین محصولات تاریخ خود را ارائه نماید: فناوری گوگل فوتوز قرار است با فرآیند مبتنی بر یادگیری ماشین که «اعمال پیشنهادی» یا Suggested actions نام دارد، حتی بیش از پیش هوشمند شود.

گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان خود، قابلیتی جدید برای گوگل فوتوز معرفی کرد، از این پس، زمانی که از دو تان خود عکس گرفتید و یا وقتی یکی از تصاویر گرفته شده شما چندان خوب از آب در نیاید، گوگل فوتوز به شما کمک خواهد کرد. در طول سخنرانی ساندار پیچای در کنفرانس گوگل I/O، وی اشاره کرد که هر روزه، 5 میلیارد تصویر در گوگل فوتوز مشاهده می شود. این فناوری یکی از بهترین محصولات گوگل است و بر اساس آمار به دست آمده، بسیاری از کارشناسان نیز با ما هم عقیده هستند. با این ابزارهای جدیدی که به آن اضافه شده، کاربری آن حتی از قبل نیز ساده تر می گردد.

Google

قابلیت جدید «اعمال پیشنهادی» مواردی را در بر می گیرد تا مثلا روشنایی تصویری که بیش از حد نور در آن وجود دارد، تصحیح شود و یا تصاویر گرفته شده، برای کسانی که در عکس هستند، ارسال گردد.

Google

برخی از ما، عادت داریم که به جای اسکن کردن اسناد خود، از آنها عکس می گیریم تا به PDF تبدیل کنیم، اما روزی می رسد که گوگل فوتوز می تواند تصاویر زاویه های مختلف را دریافت و ویرایش کند و آنها را تبدیل به فایل های PDF کرده و به شما تحویل دهد.

حتی مواردی همچون رنگی کردن عکس های سیاه و سفید و یا تصحیح تصاویر با افکت هایی همچون حذف رنگ پس زمینه نیز توسط قابلیت گوگل فوتوز عرضه می شوند، البته در صورتی که هوش مصنوعی گوگل تشخیص دهد که این موارد می توانند تاثیر بهتری روی عکس ها بگذارند. تمامی این موارد به لطف فناوری های جادویی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین گوگل امکان پذیر شده اند. امکان «اعمال پیشنهادی» که کاملا مبتنی بر هوش مصنوعی است، به زودی و در چند ماه آینده ارائه خواهد شد.

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha