اندروید اتو بی‌ سیم می‌شود
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:19 اردیبهشت 1397، 10:27

اندروید اتو بی‌ سیم می‌شود

اگر خودرویی دارید که از اندروید اتو (Android Auto) پشتیبانی می‌کند باید برای اتصال موبایل خود به آن از کابل استفاده کنید. در این راستا گوگل اندروید بی‌سیم اتو را برای گوشی‌های خود و سایر گوشی‌هایی که به اندروید 8 و یا بالاتر مجهز هستند معرفی کرده است.

به‌کارگیری اندروید اتو بی‌سیم که قبلاً در CES معرفی شده بود در کنفرانس Google I/O 2018 نیز مورد اشاره قرار گرفت. در این راستا گوگل، ماه گذشته اعلام کرده بود که هر دو گوشی از خانواده پیکسل یعنی نکسوس 6P و همچنین مدل 5X هم‌اکنون می‌توانند با پروژه‌های بی‌سیم سازگار شوند. در حال حاضر نیز با توجه به خبرهای رسیده تمام دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید نسخه 9.0 یا اندروید P و بعد از آن نیز می‌توانند پروژه اتو را به‌صورت بی‌سیم اجرا کنند. در این زمینه همچنین بیان شده است که:

تنها دستگاه‌هایی که در حال حاضر از اندروید بی‌سیم پشتیبانی می‌کنند چهار نسخه از پیکسل که شامل نسل اول پیکسل و پیکسل XL، نسل دوم یعنی پیکسل 2 و پیکسل 2 XL و همچنین نکسوس 5X و 6P هستند. این گوشی‌های هوشمند می‌بایست به اندروید 8 یا بالاتر ارتقا یابند. همچنین سایر سازندگان نیز می‌بایست دستگاه‌هایشان برای اجرای این قابلیت به اندروید 9 یا در آینده به نسخه‌های بالاتر مجهز باشد.

هرچند که این موضوع از طرف گوگل در Google I/O بیان شده است اما تا رسیدن به استفاده از این امکان یعنی اندروید بی‌سیم اتو راه درازی در پیش خواهد بود. در این راستا توسعه‌دهندگان نیز ممکن است صحبت‌ها و توجه بیشتری در این زمینه لحاظ کنند. این در حالی است که اندروید اتو بی‌سیم در درازمدت عملی نخواهد بود و ممکن است به باتری گوشی‌های هوشمند آسیب بزند. بنابراین به‌کارگیری آن بر روی اندروید P نیز چالشی بزرگ است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha