بدافزارهای اندرویدی تنها با تغییر نام، دوباره به گوگل پلی نفوذ کردند
امید جعفری
نویسنده:امید جعفری
ارسال شده در:24 اردیبهشت 1397، 22:30

بدافزارهای اندرویدی تنها با تغییر نام، دوباره به گوگل پلی نفوذ کردند

اگرچه گوگل در ماه‌های اخیر حملات زیادی را از سوی بدافزارهای مخرب دفع کرده، اما ظاهرا این شرکت به این زودی‌ها روی خوش آرامش را نخواهد دید و باید مقابله با این بدافزارها را از سر بگیرد.

سیستم توسعه امنیت سیمنتک، به تازگی هفت بدافزار قبلی که از سوی گوگل حذف شده بودند را تشخیص داده و به گوگل معرفی کرده است. این بدافزارها به سادگی توانسته‌اند دوباره با اسم و انتشار دهنده جدید وارد گوگل پلی شوند. این نرم‌افزارهای مخرب، تحت عنوان برنامه‌های کاربردی هستند و با استفاده از ویژگی Gooogle imagery می‌توانند محتوای مخرب خودشان را مخفی کنند، اما اگر این برنامه‌ها روی گوشی کاربران نصب شوند پس از 4 ساعت شروع به انتشار تبلیغات و سایت‌های مخرب خواهند کرد.

هنوز مشخص نبوده که این برنامه‌ها علیرغم ادعای گوگل مبنی بر نابودی آن‌ها چگونه دوباره توانسته‌اند به سادگی به گوگل پلی بازگردند.

گوگل در مورد علت بازگشت و نحوه نابودی این بدافزارها اطلاع چندانی نداده اما آنچه که می‌توان ادعا کرد که هیچ بدافزاری دوباره بدون دلیل قادر نیست تا به یک فروشگاه اینترنتی نظیر گوگل پلی نفوذ کند، مگر اینکه بتواند در ساختار خود اصلاحات زیادی صورت دهد. به عنوان مثال، یک بدافزار تنها با عوض کردن اسم خود نمی‌تواند بدافزار قبلی که یک‌بار شناسایی شده را دوباره به چرخه بازار گوگل پلی بازگرداند. بازگشت دوباره این بدافزارها، صحت گفته گوگل مبنی بر نابودی آن‌ها را خدشه‌دار می‌کند. آیا حذف چند بدافزار می‌تواند امنیت دوباره به گوگل پلی بازگرداند؟

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha