برتری اینترنت سامسونگ گلکسی S9 به آیفون 10
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:25 اردیبهشت 1397، 12:30

برتری اینترنت سامسونگ گلکسی S9 به آیفون 10

سامسونگ همزمان با انتشار دو گوشی سامسونگ گلکسی S9 و سامسونگ گلکسی S9 پلاس، اعلام کرد که براساس آزمایش‌های انجام شده توسط این شرکت، سرعت اینترنت این دو گوشی از سایر رقبا بیشتر است که ما این موضوع را بررسی کرده‌ایم.

با پیشرفت تکنولوژی، انتقال دیتا، اطلاعات ما در سایه اینترنت و فضاهای ابری نیز افزایش یافته است، و بسیار اهمیت دارد که بتوانیم از دستگاهی برای دسترسی به اینترنت استفاده کنیم که سرعت اینترنت خوبی داشته باشد. اخیرا سامسونگ اعلام کرده که سرعت اینترنت (LTE) دو گوشی سامسونگ گلکسی S9 و گلکسیS9 پلاس حدود 42 درصد از سرعت اینترنت سایر گوشی های هوشمند، سریعتر و بیشتر خواهد بود.

galaxy-s9-plus

ابتدا اجازه دهید در مورد چگونگی تست گرفتن سرعت اینترنت سامسونگ توضیح دهیم. سامسونگ با استفاده از سیستم اسپیدچک (Speedcheck) شرکت اوکلا (Ookla) که یک کمپانی معتبر است، سرعت اینترنت گوشی‌های سامسونگ گلکسی S9، آیفون 10، گوگل پیکسل 2 و دو نسل از گوشی های گلکسیS7 را بررسی کرد. پس از انجام این آزمایش، گزارش زیر را منتشر کرد که اینترنت گلکسیS9 :

  • 37 درصد از آیفون 10 سریع تر است.
  • 17 درصد از پیکسل 2 سریع تر است.
  • 38 درصد از گلکسی S7 سریع تر است.

این بررسی از طریق تست سرعت در شبکه‌های 4G LTE حامل‌های اصلی از ماه فوریه تا آوریل سال جاری انجام شده است. همه این آزمایش‌ها کاملا قانونی بوده و درحالیکه شرکت سامسونگ و اوکلا صادقانه این بررسی ها را انجام دادند و گزارش کردند که مطابق آزمون‌های انجام شده اینترنت سامسونگ گلکسی S9 حدود 37 درصد از آیفون 10 سریع تر است با این حال این ویژگی لزوما نمایشگر عملکرد در دنیای واقعی که تجربه می کنیم، نیست.

همانطور که نتایج آزمون نشان می دهد مودمی که در گلکسیS9 و S9 پلاس استفاده شده به طور قابل توجهی سریع تر از دیگر گوشی‌های هوشمند بوده اما سرعت انتقال داده ها در هنگام استفاده از گوشی، متغیر است. سرعت اینترنت گوشی به شبکه ای که به آن متصل هستید، نیز بستگی دارد. اینکه پوشش اینترنت در منطقه ای که قرار دارید به چه صورت است و یا چند برنامه در پس زمینه گوشی شما باز است که از اینترنت استفاده می کند، در حال دانلود چه فایلی هستید و یا اینکه دانلودهای شما از چه سایتی انجام می شود؛ همه در میزان سرعت اینترنت دخالت دارند و همه این موارد باعث می‌شود، به طور قابل توجهی حس کنید که سرعت اینترنت سامسونگ گلکسی S9 از آیفون 10 و پیکسل 2 بیشتر است.

استفاده از گوشی در دنیای واقعی به طور کامل با آزمونهای محک سرعت تفاوت دارد.

یک مودم سریع و سالم می‌تواند به صورت فنی، اینترنت پرسرعت‌تری را توزیع کند اما در میان متغیرهای موجود در دنیای واقعی و این حقیقت که اغلب کاربران توجهی به میزان آستانه سرعت ندارند، این میزان یعنی سرعت 42 درصدی بیشتر نیز می‌تواند درخشش و ارزش خود را از دست بدهد. بله ممکن است این گوشی سریع‌تر باشد اما شما در دنیای واقعی و با وجود متغیرهای مختلف در سرعت اینترنت، به احتمال زیاد متوجه آن نخواهید شد.

سامسونگ گلکسی S9 یک گوشی قدرتمند با قابلیت انتقال دیتا بسیار بالا است اما گوشی‌های هوشمند دیگری نیز در این میان مدعی هستند. در بسیاری از موارد سامسونگ گلکسی S9 قادر است یک فایل ویدیویی یا یک اپلیکیشن را چند ثانیه سریع تر از آیفون 10 یا پیکسل 2 دانلود نماید. با اینکه این یک ویژگی بسیار مطلوب و محبوب تلقی می شود اما دلیل کافی برای عدم ادامه رقابت با حریفان نیست و سامسونگ قدرتمندانه در مسیر دستیابی به سایر آرزوهایش برای فراهم کردن تسهیلات هرچه بیشتر کاربران خود، حرکت می کند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha