اندروید P در گوگل پیکسل 2 ممکن است تنظیم رنگ خودکار داشته باشد
امید جعفری
نویسنده:امید جعفری
ارسال شده در:25 اردیبهشت 1397، 13:30

اندروید P در گوگل پیکسل 2 ممکن است تنظیم رنگ خودکار داشته باشد

وقتی محصولی به عنوان اولین و بزرگ‌ترین جانشین محصولات شرکتی انتخاب می‌شود، انتظارها بالاتر از حد معمول می‌شود. فرض کنید که این محصول که قرار بود باعث افتخار شرکت باشد، اما تبدیل به یک فاجعه شود که نمونه آن می‌تواند گوگل پیکسل 2 باشد.

بزرگترین مشکل گوگل پیکسل 2 مربوط به خشک و خسته‌کننده بودن صفحه‌نمایش OLED گوشی است. این عوامل باعث شد که گوگل مجبور شود، گزینه‌هایی برای حالت‌های رنگی و تنظیمات نمایشگر اضافه کند. گوگل در طول تاریخ نشان داده است که هیچ‌وقت اعتماد چندانی به کنترل دستی برای کاربران و اجازه دادن به آن‌ها برای ایجاد حالت‌های دلخواه نداشته است. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود که گوگل در اندروید P برای گوشی‌های پیکسل 2، حالت جدید رنگی که به جای کاربران تصمیم‌گیری می‌کند و بهترین ترکیب رنگی را بر روی نمایشگر ارائه می‌دهد، عرضه کند.

این حالت رنگی جدید بر اساس گزارش‌های منتشر شده از XDA با نام ساده «Automatic» عرضه خواهد شد که به سیستم اجازه می‌دهد به جای کاربر در صورت لزوم، صفحه‌نمایش رنگ‌های دقیق‌تر و روشن‌تری را نمایش دهد. هیچ خبر تکمیلی در این مورد ارائه نشده است که نشان از در حال پیشرفت بودن این ویژگی دارد. با توجه به علاقه شدید گوگل به استفاده از هوش مصنوعی، بعید نیست که این سیستم از هوش مصنوعی و الگوهای یادگیری رفتاری کاربر برای تنظیم رنگ استفاده کند.

بر اساس تئوری، این ویژگی بر اساس موقعیت شما تصمیم می‌گیرد که چه حالت رنگی روی نمایشگر، نشان داده شود. تصور بر این است که اگر شما در حال دیدن عکس یا ویرایش ان باشید نمایشگر بر روی حالت نمایش طبیعی و زمانی که در حال دیدن فیلم، ویدیو و بازی باشید بر روی حالت زنده (Vivid) تنظیم شود. همچنین گمان می‌رود که این ویژگی می‌تواند بر اساس نور محیط هم تنظیمات مختلفی انجام دهد. این تنظیم خودکار گوگل توسط هوش مصنوعی ما را به یاد ویژگی رنگ‌های طبیعی اپل می‌اندازد.

مسلماً هیچ‌کس از این ویژگی، اگر همانند آنچه که در تبلیغات نشان داده شده است، ارائه شود، شکایتی نخواهد داشت؛ اما ممکن است گوگل با ارائه این تنظیم خودکار رنگی، انتخاب‌های دستی برای تنظیم رنگ‌ها را از حالت پیش‌فرض حذف کند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha