مایکروسافت کلود باعث صرفه جویی 93 درصدی در مصرف انرژی می‌شود
آرام حسینی
نویسنده:آرام حسینی
ارسال شده در:29 اردیبهشت 1397، 14:30

مایکروسافت کلود باعث صرفه جویی 93 درصدی در مصرف انرژی می‌شود

در سال‌های اخیر رایانش ابری در حال تبدیل شدن به یک فناوری مهم در فناوری اطلاعات است. متخصصان این حوزه بر این باورند که رایانش ابری، مخصوصا مایکروسافت کلود فرآیندها را در حوزه‌ی فن‌آوری اطلاعات دگرگون خواهد کرد.

معرفی سرویس آژور (Azure) توسط مایکروسافت اتفاق کلیدی در تاریخ رایانش ابری به شمار می‌آید. این شرکت به عنوان بزرگترین کمپانی نرم‌افزاری جهان سراغ دنیای وب و ابر رفت. گزارشی که اخیرا منتشر شده نشان می‌دهد که چطور کسب و کارها با استفاده از فناوری کلود مایکروسافت به جای مراکز داده پیش‌فرض به نوآوری پایدار دست می یابند.

Cloud Computing

گزارشی که در روز پنج شنبه منتشر شد نشان می‌دهد که شرکت مایکروسافت در همکاری با WSP توانسته است انتشار کربن و انرژی در مایکروسافت کلود را نسبت به مراکز داده کنونی کاهش دهد. 93 درصد بهینگی مصرف انرژی و تا 98 درصد بهینگی مصرف کربن از جمله دستاوردهای سرمایه گذاری‌های متمرکز این شرکت روی بازده فناوری اطلاعات است که از زیرساخت های تراشه گرفته تا مرکز داده و انرژی های تجدید پذیر را شامل می‌شود.

برد اسمیت (Brad Smith) رئیس و مدیر ارشد حقوقی مایکروسافت می گوید:

دنیا روز به روز داده های بیشتری تولید می کند و همین امر تصمیم گیری های زیرساختی ما درباره قدرت بخشیدن به این دگرگونی دیجیتال را بسیار حائز اهمیت می سازد. این گزارش تازه مهر تاییدی بر باور دیرینه ما درباره سرمایه گذاری روی پایداری به نفع کسب و کار و مشتریان بوده و همچنین به نفع کره زمین خواهد بود.

گزارش مزبور صراحتا عنوان می‌کند که سرمایه گذاری های مایکروسافت‌کلود در بازده عملیاتی فناوری اطلاعات، بازده تجهیزات آی تی، بازده زیرساخت های مراکز داده، و نیروی برق تجدید شدنی عامل مزایای زیست محیطی هستند. بازده و بهینگی هایی که با استفاده از سرویس های Microsoft Cloud صرفه جویی در مصرف کربن و انرژی را برای مایکروسافت و کاربران به دنبال دارند.

ارزیابی مقایسه ای سرویس های Microsoft Cloud با تمام سناریوهای اجرایی مراکز داده مانند رایانش ابری مایکروسافت‌آژور، Azure Storage، Exchange Online و SharePoint Online نشان از کاهش انتشار آلودگی ها و انرژی دارد.

ردموندی‌ها که به نسبت سایر رقبای ارائه دهنده سرویس های ابری مناطق بیشتری را دراختیار دارند، سرویس های ابری را به کاربران خود در سراسر دنیا ارائه می دهند. پایداری و کاهش مشکلات زیست محیطی عوامل اصلی در انتخاب سرویس ابری، برای کاربران تمام صنایع به شمار می‌آیند.

مایکروسافت کلود

طبق اظهارات میشل مکنزی نایب رئیس شرکت اشنایدر الکتریک

اشنایدر الکتریک برای ارائه رایانش های ابری قدرتمند مایکروسافت کلود را انتخاب کرده تا به کمک آن به هدف تبدیل شدن به رهبر جهانی در حوزه مدیریت پایدار انرژی دست یابیم. این واقعیت که مایکروسافت همسو با ما برای پایداری ارزش قائل می شود و در تلاش است تا تاثیرات زیست محیطی را به حداقل برساند، همین موارد هستند که مایکروسافت را به شریک فطری و مسلم ما بدل کرده است.

لنس پیرس (Lance Pierce) رئیس گواهی پردازش داده (CDP) آمریکای شمالی می گوید:

سازمان ها با انتخاب رایانش ابری کم کربن گامی بزرگ به سمت پایداری برمی‌دارند. دگرگونی دیجیتال پایدار تامین شده توسط فناوری ابری پاک تر، اقتصادی پایدار و پررونق ایجاد کرده که در بلند مدت به نفع مردم و کره زمین است.

مایکروسافت که رسالتش توانمندسازی افراد و سازمان ها در سراسر دنیا جهت دستیابی به اهداف شان بوده تحول دیجیتال را برای عصر ابر هوشمند و edge هوشمند امکان پذیر ساخته است.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha