آموزش ساخت میانبر متنی برای ایموجی ها در iOS
امید جعفری
نویسنده:امید جعفری
ارسال شده در:01 خرداد 1397، 23:00

آموزش ساخت میانبر متنی برای ایموجی ها در iOS

برای تایپ کردن سریع و حتی طبقه‌بندی چند هزار ایموجی موجود در آیفون می‌توانید از میانبرهایی همانند کلیدهای میانبر ویندوز استفاده کنید. برای این کار ترفند ساده‌ای وجود دارد.

در حدود 2666 ایموجی در نوشتار با علائم (Unicode) وجود دارد. شما در آیپد و آیفون خودتان تعداد زیادی از آن‌ها را به هنگام چت کردن می‌توانید استفاده کنید. ایموجی ها به قدری زیاد هستند که سردرگم می‌شوید، گاهی حتی نمی‌دانید در چه موقعیتی باید چه ایموجی به کار ببرید. بهتر نیست که راهکاری وجود داشته باشد که در وقت لازم، بهترین ایموجی را بکار ببرید؟ راه‌حل ساده‌ای وجود دارد.

ایجاد میانبر ایموجی

اگر کلاً از ایموجی ها خوشتان نمی‌آید می‌توانید از مسیر Settings > General > Keyboard >Edit، آن‌ها را از کیبورد حذف کنید؛ اما اگر می‌خواهید که مقداری از آن‌ها را گلچین کنید و داشته باشید قبل از پاک کردن همه آن‌ها بهتر است که میانبری برای برخی از آن‌ها درست کنید. در این صورت، زمانی که شما میانبری که قرار است به صورت یک متن باشد را در جایی تایپ می‌کنید، گوشی ایموجی مناسب را به شما پیشنهاد خواهد داد.

در این صورت دیگر لازم نیست که کیبورد خودتان را به شکلک تغییر دهید. بهترین راه برای استفاده به جا از ایموجی ها، همین روش است. در ادامه نحوه ساختن میانبرها را به شما آموزش خواهیم داد.

مسیر زیر را ادامه دهید:

  • Settings > Select General > Keyboard > Text Replacement
  • در قسمت Phrase ایموجی دلخواه خودتان را انتخاب کنید و در قسمت خالی پایین‌تر، متنی که قرار است به عنوان میانبر بکار رود را تایپ کنید. این میانبر در متن‌ها وقتی نوشته می‌شود، در بالای کیبورد ایموجی که هم‌اکنون برایش انتخاب کردید نمایش داده خواهد شد.
  • ذخیره کنید.

میانبر ایموجی

همچنین شما می‌توانید برای ایجاد تمایز بین میانبر و نوشته‌های اصلی، از یک علامت اختصاری همانند سؤال، تعجب، کاما یا ویرگول استفاده کنید. تا به صورت تصادفی ایموجی در جایی نامناسب بکار نبرید.

لازم نیست نوشته شما معنی‌دار باشد، این نوشته، رمزی میان شما و گوشی است تا ایموجی دلخواه خودتان را بدون زحمت در جای مناسب استفاده کنید.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha