مقایسه دوربین وان پلاس 6، گلکسی S9 پلاس، پیکسل 2XL و آیفون 10

مقایسه دوربین وان پلاس 6، گلکسی S9 پلاس، پیکسل 2XL و آیفون 10
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp
گوشی‌های هوشمند وان پلاس همواره با عملکرد عالی خود، کاربران را تحت تاثیر قرار داده‌اند. وان پلاس 6 آخرین پرچمدار این شرکت چینی، نسبت به مدل‌های قبلی خود پیشرفت قابل توجهی داشته است. در این مبحث قصد داریم به بررسی کیفیت دوربین وان پلاس 6 با پرچمداران مطرحی همچون گلکسی S9 پلاس، گوگل پیکسل 2XL و آیفون 10 بپردازیم.
وان پلاس 6، آخرین محصول برند چینی وان پلاس است که چندی پیش به صورت رسمی در چین رونمایی شد. مشخصات فنی و ویژگی‌های وان پلاس 6، به نسبت قیمتی که برای آن در نظر گرفته شده، بسیار مناسب و قدرتمند بوده به طوری‌که توانایی رقابت با پرچمدارانی همچون گلکسی S9 پلاس، آیفون 8 و پیکسل 2XL را دارد. این گوشی، نسبت به مدل‌های قبلی خود، وان پلاس 5 و وان پلاس 5T پیشرفت‌هایی داشته اما از نظر کیفیت دوربین، هنوز هم جای پیشرفت دارد.
وان پلاس 6 از یک دوربین دوگانه متشکل از یک لنز 16 مگاپیکسلی و یک لنز 20 مگاپیکسلی بهره برده که گشودگی دریچه دیافراگم در آن، f/1.7 بوده و مجهز به لرزش‌گیر اپتیکال (OIS) است. دوربین جلوی این گوشی 16 مگاپیکسل با پشتیبانی از قابلیت بازگشایی قفل از طریق تشخیص چهره است که تکنولوژی عکاسی پرتره را نیز ارائه می‌دهد. دوربین وان پلاس 6، نسبت به مدل‌های قبلی خود، پیشرفت چشمگیری داشته اما آیا به اندازه کافی قدرتمند است تا توان رقابت با دوربین گلکسی S9 پلاس، گوگل پیکسل 2XL و آیفون 10 را داشته باشد؟
(تصاویر به ترتیب از راست به چپ: وان پلاس 6، گلکسی S9 پلاس، آیفون 10 و گوگل پیکسل 2XL)
وان پلاس 6 همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید، کیفیت عکس بهتری را در نور زیاد، نسبت به گلکسی S9 پلاس ارائه می‌کند. تفاوت در درجه حرارت رنگ‌ها مشخص است و هر دو عکس، زنده و پویا هستند. لنز 16 مگاپیکسلی وان پلاس 6 که در واقع سنسور رنگی دوربین این گوشی است، رنگ‌ها را شفاف‌تر ثبت کرده، هر چند که سیستم پردازش تصویر گلکسی S9 پلاس هم در اشباع رنگ‌ها عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد. دوربین گوگل پیکسل 2XL و آیفون 10، به نظر می‌رسد در نور شدید آفتاب، رنگ‌های گرمتری را ارائه دهند. این عمق رنگ، در رنگ سبز تیره درختان و در رنگ زرد تصویر کاملا مشخص است. تنه درختان در تصویر آیفون 10 و پیکسل 2XL تیره‌تر نشان داده شده، در حالی‌که در وان پلاس 6 و گلکسی S9 پلاس، خزه‌های سبز روی تنه درخت کاملا مشخص است. پیکسل 2XL در به نمایش کشیدن جزئیات سایه، از آیفون 10 بهتر عمل کرده است.
این صحنه، نسبت به تصویر قبل، ساده‌تر است. یک سوژه مشخص با یک پس‌زمینه ساده. هر چهار دوربین، کیفیت تصویر خوبی را ارائه می‌دهند، تصویر در گلکسی S9 پلاس کمی ملایم‌تر است. پیکسل 2XL جزئیات آسمان را نسبت به S9 پلاس، کمی بیشتر به تصویر کشیده. اما در خصوص وان پلاس 6 و آیفون 10، کمی تصاویر متفاوت است. وان پلاس 6 توانسته سایه‌های افتاده روی وجه چپ ساختمان را بهتر به تصویر بکشد، آیفون 10 نیز تا حدی در این مورد موفق بوده است.
در تصویر بالا، شباهت بین دوربین وان پلاس 6 و گلکسی S9 پلاس کاملا مشخص است. با این وجود، تصویر وان پلاس 6، کمی سردتر و رنگ آبی آن، زیباتر و زنده‌تر است. در دوربین S9 پلاس، کمی بیشتر به جزئیات پرداخته شده، آیفون 10 در به تصویر کشیدن سایه‌ها کمی ضعیف‌تر عمل کرده و پیکسل 2XL هم تصویر چندان پویایی ارائه نمی‌دهد.
در تصویر بالا، هر چهار دوربین کیفیت تصویر مشابهی را ارائه داده‌اند. تصویر آیفون 10 روشن‌تر از سه گوشی دیگر است، جزئیات در قسمت قفسه‌ای تصویر، در وان پلاس 6 بهتر دیده شده و تکنیک HDR آن جزئیات بیشتری را در سایه و پس‌زمینه نسبت به پیکسل 2XL ارائه می‌کند.
بازهم در روشنایی روز و البته این‌بار در نور کم، تصاویر هر چهار دوربین بسیار به هم نزدیک است. وان پلاس 6، با دوربین گلکسی S9 پلاس و پیکسل 2XL شباهت بیشتری به هم دارند و آیفون 10 تصویر را کمی روشن‌تر ارائه داده است. تعادل رنگ سفید در وان پلاس 6 عالی بوده اما طبق نظرسنجی‌های بدست آمده، کاربران، پردازش تصویر گلکسی S9 پلاس را بیشتر می‌پسندند. وضوح تصویر در وان پلاس 6 بسیار بالا بوده به طوری‌ که کاملا توانایی رقابت با سایر پرچمدارهای حاضر در این قیاس را دارد.
 
همچنین بخوانید :

نتیجه‌گیری

تکنولوژی‌های به کار رفته در دوربین گوشی‌های هوشمند، روز به روز در حال پیشرفت است و انتخاب و قیاس بین آنها، در حال دشوار شدن. عمل مقایسه بین تصاویر ثبت شده گوشی‌های هوشمند، در چند سال گذشته کمک شایانی به کاربران برای انتخاب بهتر آنچه که به دنبال آن هستند، کرده است. این قیاس‌ها، موجب می‌شود تا شرکت‌های سازنده نیز تقص ها و کاستی‌های دوربین گوشی‌های هوشمند خود را شناخته و در جهت برطرف کردن آنها و بهبود کیفیت و عملکرد، تلاش کنند. کیفیت تصاویر دوربین تحت تاثیر سخت‌افزار و نرم‌افزار به کار رفته در آنها است. معمولا دوربین گوشی‌های هوشمند، در روشنایی روز، کیفیت تصویر قابل قبولی را ارائه می‌دهند، به همین دلیل یکی از مواردی که می‌توان قیاس صحیحی بین کیفیت تصاویر انجام داد، در شرایط عکاسی با نور کم است.
همان‌طور که در این مبحث مشاهده کردید، وان پلاس 6 بهبود قابل توجهی نسبت به وان پلاس 5 و وان پلاس 5T داشته به طوری‌ که توانایی رقابت با دوربین پرچمدارانی همچون گلکسی S9 پلاس، آیفون 10 و گوگل پیکسل 2XL را دارد، گوشی‌های هوشمندی که کیفیت تصاویر ثبت شده با دوربین آنها توانسته امتیازات بالایی را در تست‌های DXOmark بگیرد. افرادی که تمایل به داشتن تصاویری با وضوح بالاتر دارند، می‌توانند از این لحاظ، به وان پلاس 6 کاملا اطمینان کنند. بدون تردید می‌توان گفت دوربین وان پلاس 6 بهترین دوربینی است که شرکت وان پلاس تاکنون ارائه داده است. با توجه به هزینه‌ای که برای خرید این دستگاه پرداخت می‌کنید، کیفیت دوربین و تصاویر بسیار عالی است.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
plaza-ads