دوربین دوگانه اچ تی سی U12 پلاس در جایگاه دوم قرار گرفت
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:03 خرداد 1397، 12:00

دوربین دوگانه اچ تی سی U12 پلاس در جایگاه دوم قرار گرفت

گوشی هوشمند اچ تی سی U12 پلاس به تازگی در بازار عرضه شده است و در ارزیابی انجام شده توسط سایت DxOMark، توانست برای عملکرد عالی دوربین‌های خود، مقام دوم را در بین گوشی‌های دارای دوربین دوگانه کسب کند.

اپچ تی سی به تازگی از مدل U12 پلاس به‌عنوان پرچمدار گوشی‌های هوشمند خود رونمایی کرد و در رقابتی با دوربین دوگانه سایر محصولات که توسط سایت DxOMark موردارزیابی قرار گرفت توانست مقام دوم را کسب کند. دوربین اولتراپیکسل (Ultrapixel) گوشی اچ تی سی U12 پلاس برای کیفیت عکس از 106 امتیاز مورد ارزیابی توانست نمره 103 و برای ضبط ویدیو نیز توانست نمره 95 را کسب کند. با این نتیجه در جایگاه دوم، دقیقا بعد از گوشی هواوی P20 پرو قرار گرفت.

امتیاز اچ تی سی U12 پلاس

این بررسی نشان می‌دهد که آخرین پرچمدار اچ تی سی با بهترین کیفیت، طراحی و محدوده دینامیکی مناسب، در بهترین جایگاه قرار دارد. همچنین U12 پلاس، تعادل خوبی بین بافت و نویز در تصاویری که ثبت می‌کند، برقرار خواهد کرد.

نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است فوکوس اتوماتیک دقیق و سریع دوربین آن و عملکرد زوم 2x این گوشی است. DxOMark می‌گوید که عملکرد زوم U12 پلاس در بین گوشی‌های هم کلاس خود، بسیار عالی است.

اچ تی سی U12 پلاس

تمام جوانب مثبت ذکر شده در مورد کیفیت عکس‌های این گوشی، در مورد ضبط ویدیوهای آن نیز صدق می کند، پایداری موثر، فوکوس اتوماتیک سریع، زاویه دید و محدوده دینامیکی عالی و همچنین داشتن کمترین نویز در شرایط کم نور همگی از ویژگی‌های خوب دوربین U12 پلاس در هنگام ضبط ویدیو هستند.

اما درست مثل دوربین هر گوشی دیگری، معایبی نیز در دوربین اچ تی سی U12 پلاس دیده می شود که البته اغلب آنها کوچک و قابل چشم‌پوشی خواهند بود. این بررسی نشان می‌دهد که زوم اپتیکال در شرایط نور کم با کیفیت عالی انجام نخواهد شد، در تصاویر HDR نیز مصنوعی بودن قابل مشاهده است و همچنین در شرایط کم نور، نویز قابل توجهی در عکس‌ها مشاهده خواهد شد. ولی با همه این احوال چیزی از شایستگی‌های دوربین دوگانه U12 پلاس کم نمی‌شود و همچنان ستودنی است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha