گوگل در حال نمایش آزمایشی تبلیغات، در گوگل فید است
تینا قنبریان
نویسنده:تینا قنبریان
ارسال شده در:05 خرداد 1397، 14:00

گوگل در حال نمایش آزمایشی تبلیغات، در گوگل فید است

گوگل اخیرا روی سرویس گوگل فید (Google Feed) اقدام به نمایش آگهی‌های تبلیغاتی کرده که علی‌رغم ادعای گوگل درباره آزمایشی بودن این اقدام، به نظر می‌رسد که مزاحمت‌هایی برای کاربران اندرویدی ایجاد شده است.

با توجه به اینکه بسیاری از محصولات و خدمات گوگل برای استفاده کاربران، رایگان هستند، یکی از راه‌های کسب درآمد این کمپانی، تبلیغات است. این تبلیغات در سراسر بخش‌های گوگل، مانند نتیجه جستجوی گوگل، جی میل، یوتیوب و جاهایی از این قبیل به چشم می‌خورند. البته به نظر می رسد که از این پس این آگهی ها در قسمت گوگل فید (Google Feed) نیز به نمایش در بیایند.

تبلیغات در گوگل فید

این خبر اولین بار توسط وب سایت خبری اندروید پلیس (Android Police) موردتوجه قرار گرفت، مطابق با آن، تعداد قابل توجهی از کاربران به مرور متوجه تبلیغات در گوگل فید خواهند شد، برای نمونه این خبرنامه تصویری از پستی را منتشر کرده است که به تازگی توسط  یکی از کاربران به نام Yifat Cohen بر صفحه گوگل پلاس فرستاده شده است. این کاربر با این کار به حضور آگهی های تبلیغاتی در گوگل فید واکنش نشان داده است.  البته همه کاربران این تبلیغات را نمی‌بینند که این موضوع حاکی از آن است که نمایش آگهی تبلیغاتی در گوگل فید، فقط جنبه آزمایشی دارد که به گفته سایت VentureBeat، گوگل هم آن را تأیید کرده است.

گوگل در بیانیه ای خاطر نشان کرده که

ما تمام مدت در حال آزمودن راه های جدید برای بهبود تجربیات آگهی دهندگان و کاربران خود هستیم، اما در حال حاضر  خبر خاصی برای اطلاع رسانی نداریم.

این چیزی دور از انتظار نیست که انتشار تبلیغات در گوگل فید چندان برای کاربران خوشایند نباشد، خصوصا برای کاربرانی که گوگل فید را روی سیستم اندروید خود استفاده می­ کنند. البته جایی که این تبلیغات پخش می‌شوند بسیار اهمیت دارد چرا که ممکن است باعث ایجاد مزاحمت و اختلال در استفاده کاربران از متون اصلی صفحه نیز شود.

از آنجایی که می‌دانیم صفحه گوگل فید چقدر اهمیت دارد، به نظر می‌رسد که این فضا برای نمایش آگهی های تبلیغاتی یک فرصت ممتاز باشد. در هر حال هنوز معلوم نیست که گوگل قصد دارد نمایش تبلیغاتش را در گوگل فید ادامه دهد یا نه، اما شما در این باره چه نظری دارید؟ آیا برای شما فرق می کند که تبلیغات را در گوگل فید خود ببینید یا اینکه ترجیح می‌دهید گوگل این تبلیغات را در جای دیگری نمایش دهد؟

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha