اپل دسترسی به تراشه NFC در آیفون را برای شرکت‌های ثالث مهیا می‌سازد

اپل اعلام کرده که دسترسی شرکت های ثالث را به چیپ NFC داخل گوشی های آیفون فراهم می کند. این تراشه اولین بار در گوشی های آیفون 6 و آیفون 6 پلاس به کار رفت.

بر اساس اخباری که روز جمعه منتشر شد، اپل قصد دارد تا بعد از عرضه iOS 12، دسترسی به تراشه های NFC موجود در گوشی های آیفون را برای توسعه دهندگان ثالث مهیا نماید. اپل اولین بار تراشه NFC را در گوشی های آیفون 6 و آیفون 6 پلاس وارد کرد تا این گوشی ها بتوانند با دستگاه های POS ارتباط برقرار نمایند و بدین ترتیب، فناوری پرداخت اپل (Apple Pay) با آن کار کند. حالا با باز شدن تراشه NFC، اپل می تواند قابلیت های بیشتری برای NFC ارائه کند و به غیر از به کارگیری گوشی در خریدها، کاربری های دیگری را نیز برای آن تعریف نماید.

اپل

هدف اپل آن است که کاربران آیفون بتوانند از گوشی های خود برای باز کردن درهای هتل‌ها و یا استفاده در سیستم حمل و نقل عمومی از جمله مترو، اتوبوس و یا قطارهای بین شهری استفاده کنند و این کار را با نشان دادن گوشی خود به پانل مخصوص انجام دهند. هم اکنون در بریتانیا استفاده از گوشی به عنوان کارت حمل و نقل، امکان پذیر است و اضافه شدن یک چیپ به گوشی های آیفون در سال 2016، این امر را برای ژاپنی ها نیز امکان پذیر ساخت. در حالی که هم اکنون، برخی از هتل ها اجازه استفاده از گوشی های آیفون را برای باز کردن درهای اتاق ها می دهند، این امر فعلا با فناوری BLE و یا Bluetooth Low Energy صورت می گیرد که آن قدرها مانند فناوری NFC ایمن نیست.

البته هنوز مشخص نیست که اپل قصد دارد APIهای ضروری را برای کاربری توسعه دهندگان در SDK خود قرار دهد یا اینکه می خواهد از طریق خودِ چیپ های NFC گوشی، قابلیت های جدید را برای برخی از شرکای خاص خود محدود نماید. احتمالا اخبار بیشتر در این مورد را در رویداد WWDC 2018 و همزمان با رونمایی از iOS 12 توسط اپل خواهیم شنید. کنفرانس سالیانه توسعه دهندگان چهارم ماه ژوئن آغاز می شود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha