گوشی جدید ویوو با نام ویوونکس با دوربین سلفی معمولی به بازار می آید

گوشی جدید ویوو با نام ویوونکس با دوربین سلفی معمولی به بازار می آید
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با توجه به خبر گوشی مفهومی ویوو اپکس و شایعات مربوط به تغییر نام آن، حال در این چند روز باقیمانده تا مراسم رونمایی، اخبار افشاشده حاکی از این هستند که احتمالا ویوو دو مدل متفاوت از این محصول را رونمایی می‌کند.

پیشتر طرح مفهومی گوشی ویوو اپکس (Vivo Apex) توسط کمپانی ویوو (Vivo) به نمایش گذاشته شده بود. پس از آنکه اخبار مربوط به رونمایی این گوشی در 12 ژوئن در مراسمی در شانگهای منتشر شد، شایعاتی مبنی بر تغییر نام این محصول ویژه به ویوونکس (Vivo NEX) شنیده می‌شدند.

ویوو

بدون تردید کمپانی ویوو با محصول ویوواپکس مجهز به نمایشگر بدون حاشیه یکی از شگفتی های کنگره جهانی موبایل سال 2018 بود. این گوشی هوشمند به عنوان موبایل مفهومی با صفحه نمایشگر کاملا یکپارچه بدون حاشیه و دوربین سلفی پنهان در قاب بالای گوشی، با نمایشگری ویژه با نسبت شگفت انگیز 91 درصدی نمایشگر به بدنه رونمایی شد.

ویوو اپکس در نمایشگاه سالانه تکنولوژی بخاطر دوربین سلفی پنهان شده در قاب بالایی گوشی که در مواقع نیاز و هنگام عکس سلفی، به صورت پاپ آپ بیرون می آید، توجه همگان را به خود جلب  کرد. اما ظاهرا بعد از این نمایشگاه قرار بر آن شد تا اپکس تحت نام ویوونکس در 12 ژوئن (22 خرداد) عرضه شود. البته طبق آخرین اخباری که به تازگی از این گوشی هوشمند به بیرون درز کرده است، احتمالا ویوو، در مراسم رونمایی دو مدل متفاوت از همین دستگاه را ارائه خواهد کرد: یک مدل با دوربین فانتزی متحرک و مدل دوم با همان سبک و سیاق استاندارد که حسگر جلویی که در حاشیه پایین گوشی قرار می گیرد مانند شیائومی میکس 2S.

Vivo APEX

بعد از رونمایی از ویوونکس برخی ماندگاری قطعه همواره متحرک در یک گوشی هوشمند را زیر سوال بردند. بطور کلی، قطعات مکانیکی طول عمر و دوام محدودی دارند و استفاده مداوم از دوربین سلفی متحرک باعث می‌شود که بعد از مدتی دوربین گوشی بلااستفاده شود و از کار بیفتد. با علم به این مسئله، و احتمالا هزینه بالاتری که برای این مدل با نمایشگر تمام صفحه پرداخت می کنید، می توانید مدل دیگری از نکس با دوربین جلوی استاندارد را برگزینید.

خوشبختانه، حاشیه بالایی این گوشی هوشمند به نظر زیاد نیست و به لطف عدم وجود بریدگی بالای نمایشگر (notch) این مدل شباهت زیادی با ویوواپکس معمولی دارد. هرچند قسمت پایین گوشی بخاطر دوربین سلفی کمی ضخیم تر است.

درنتیجه احتمالا ویوو در مراسم 12 ژوئن دو مدل از یک گوشی هوشمند را عرضه کند که البته دیگر جای تعجب نخواهد بود. چراکه کمپانی ویوو، پیشتر نیز همین استراتژی را نیز برای ویوو ایکس 21 (Vivo X21) در پیش گرفت: یک مدل با حسگر اثرانگشت درون صفحه و مدل دوم که حسگر اثر انگشت آن در پشت گوشی نصب شده بود را ارائه داد.

با توجه به اخبار فاش شده درباره این دومدل، انتخاب شما کدام است: ویوو نکس با دوربین سلفی ثابت یا ویوو اپکس با دوربین سلفی متحرک. انتخاب خود را در بخش دیدگاه ها زیر همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021
plaza-ads