گوگل لنز به‌روزرسانی شده است
امید جعفری
نویسنده:امید جعفری
ارسال شده در:11 خرداد 1397، 13:00

گوگل لنز به‌روزرسانی شده است

گوگل لنز در به‌روزرسانی جدید خود می‌تواند در مورد استایل لباس پوشیدن شما نظر بدهد، هوشمندانه متن انتخاب کند و در آن واحد به شما پاسخ دهد.

https://www.androidpolice.com/wp-content/uploads/2018/05/ezgif.com-optimize-19.gif

بر اساس آنچه که ماه گذشته در کنفرانس Google I/O 2018 داشتیم، گوگل ویژگی‌های زیادی برای گوگل لنز (Google Lens) که به صورت کامل با استفاده از تعامل دوربین و هوش مصنوعی عمل می‌کند، برشمرد. البته بعضی از این ویژگی‌ها در اپلیکیشن های دیگر مشاهده شده و تجربه شده بودند که همگی می‌توانند باعث جذابیت گوگل لنز شوند؛ اما امروز گوگل در توییت جدیدی در مورد برخی از ویژگی‌هایی که در به‌روزرسانی جدید به لنز افزوده شده است، سخن گفت. از جمله این ویژگی‌ها، انتخاب هوشمندانه متن و نوشته‌ها، بررسی استایل لباس‌ها، نشان دادن نتایج در آن واحد است. برای کسانی که با لنز آشنایی ندارند، باید در یک جمله بگوییم که این تحلیل‌گر هوشمند گوگل با آنالیز تصاویر از دوربین گوشی، می‌تواند در لحظه اطلاعات زیادتری به شما در مورد مشاهدات بدهد. به‌روزرسانی جدید گوگل بر روی بسیاری از گوشی‌ها قابل اجرا خواهد بود. کافی است که گوگل فوتوز در آن گوشی‌ها آپدیت شود.

گوگل لنز

قبل از این مقاله، ما در مقاله‌های قبلی خود به‌کرات در مورد برنامه گوگل لنز صحبت کرده بودیم و به برخی از ویژگی‌هایی که گوگل می‌تواند آن را به گوگل لنز خود بیاورد، اشاره کردیم؛ اما گوگل این ویژگی‌ها را به آهستگی در طول یک یا دو ماه وارد برنامه خود خواهد کرد و در طی این مدت مشغول آزمایش و سعی و خطا خواهد بود تا ایرادات نمونه‌های قبلی خود را اصلاح کند. از این رو باید ماه‌ها منتظر بمانیم تا برنامه به صورت کامل ارائه شود؛ اما به‌روزرسانی حال حاضر دارای بسیاری از ویژگی‌هایی است که می‌توانست باعث جذابیت بیش از حد گوگل لنز شود، را دارا است.

هرچند نمونه‌هایی که گوگل قبلاً برای عموم از کارکرد بررسی استایل (Style Match) و دید خیابانی (Street View) ارائه کرده بود، بسیار جالب‌تر از نمونه موجود در به‌روزرسانی است. همچنین ممکن است که در به‌روزرسانی‌های بعدی ویژگی‌های بیشتر و قوی‌تری برای این دو قسمت هم اضافه شود که البته فعلاً برای شروع اصلاً بد نیست.

گوگل لنز

برای فعال‌سازی گوگل لنز می‌توانید دستیار صوتی گوشی خود را اجرا کنید، اگر آخرین نسخه گوگل فوتوز را داشته باشید، در سمت راست آیکون مربوط به گوگل لنز وجود خواهد داشت. می‌توانید همین حالا از ویژگی‌های جدید آن استفاده کنید.

 

 

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha