اپل از آوریل 2018 نسبت به آپدیت تلگرام اجتناب کرده است
تینا قنبریان
نویسنده:تینا قنبریان
ارسال شده در:11 خرداد 1397، 16:00

اپل از آوریل 2018 نسبت به آپدیت تلگرام اجتناب کرده است

درگیری‌های اخیر بر سر مسدود سازی تلگرام در روسیه که باعث اعتراض کاربرانش شد، حالا متوجه سایر کاربران در دیگر کشورها مخصوصا کاربران محصولات اپل شده است.

تلگرام

مدیرعامل تلگرام سه شنبه گفت: از زمانی که (ماه فروردین) روسیه به اپل دستور داده تا تلگرام را از فروشگاه خود حذف کند، اپل مانع از به روزرسانی این سرویس پیام رسانی در سراسر دنیا شده است. در ماه جاری، دو تظاهرات اعتراضی در پایتخت روسیه برپا شده است، تظاهر کنندگان علیه دولت شعار می­ دادند و پلاکاردهایی با محتوای مخالفت با سانسور در اینترنت را حمل می­ کردند، این اعتراضات در پی تصمیم مسکو مبنی بر مسدود کردن این پیام رسان محبوب، بر پاشد.

سرویس امنیت دولتی روسیه (FSB)، گفت: ما نیاز داریم در برابر تهدیدهای امنیتی مثل حملات تروریستی اقدامات حفاظتی انجام بدهیم.  موسس تلگرام پاول دورف (Pavel Durov) که پیشتر از همکاری با سرویس های امنیتی برای ایجاد دسترسی به اطلاعات کاربران تلگرام، خودداری کرده بود، در پاسخ به این شرایط در کانال تلگرامی رسمی اش نوشت:

ما معتقدیم که تنها گزینه ممکن را انجام دادیم؛ حفاظت از حریم خصوصی کاربران مان آن هم در کشوری که با مشکلات متعددی روبه رو است.

پاول دورف اضافه کرد، درحالیکه روسیه تنها توانسته 7 درصد کاربران تلگرام را کاهش بدهد، اپل دسترسی برای به روزرسانی تلگرام را برای تمام کاربرانش در سراسر دنیا محدود کرده است. او می­ گوید:

در نتیجه، ما این توانایی را نداریم تا  کاملا از خط مشی سازمان حفاظت از اطلاعات عمومی (GDPR) اتحادیه اروپا، اطاعت کنیم و تا مهلت خود یعنی 25 می سال 2018، ما به تلاش هایمان برای حل این مشکل ادامه خواهیم داد.

اپل در آن لحظه، به این گفته ها واکنشی نشان نداد.

گفتنی است، سازمان حفاظت از اطلاعات عمومی اتحادیه اروپا در خصوص حفاظت از داده های کاربران و حریم خصوصی افراد، موضوع خروج اطلاعات شخصی کاربران از حوزۀ اتحادیه اروپا را مطرح کرده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha