همکاری اپل و مایکروسافت برای ساخت نمایشگر خط بریل برای نابینایان
امید جعفری
نویسنده:امید جعفری
ارسال شده در:11 خرداد 1397، 11:00

همکاری اپل و مایکروسافت برای ساخت نمایشگر خط بریل برای نابینایان

افراد ناتوان زمانی که چرخ توسعه و تکنولوژی به راه افتاد، از نظر برخی از شرکت‌ها دور افتادند؛ اما مایکروسافت و اپل در همکاری نزدیک به دنبال ساختن نمایشگر خط بریل مخصوص نابینایان هستند تا آن‌ها هم بتوانند همانند دیگران از همه نمایشگرها استفاده کنند.

اپل به همراه مایکروسافت و دیگر شرکت‌های حوزه فناوری با همکاری یکدیگر در تلاش هستند تا صفحه‌نمایشی همانند ماوس و کیبوردهای دارای خط بریل برای نابینایان بسازند. بر اساس گزارش‌های سایت Engadget، این شرکت‌ها با انجمن غیرانتفاعی اجراکنندگان USB که فناوری USB را پشتیبانی و توسعه می‌دهد وارد همکاری شدند تا بتوانند خط بریل را بر اساس استانداردهای USB HID برای نابینایان به کار برند.

HID مخفف واژه‌های Human Interface Device است و به دستگاه‌هایی گفته می‌شود که ورودی و خروجی انسانی دارند، اگر شما بتوانید بدون موس، نشانه گر را با استفاده از چشم حرکت دهید، ورودی انسانی به جای ماشینی به کار برده‌اید. USB HID نیز مربوط به استانداردهای ورودی و خروجی خاص این دستگاه‌ها با رابط کاربری انسانی است.

هم اکنون هم نابینایان می‌توانند از کامپیوتر استفاده کنند اما این استفاده محدود به برخی از کامپیوترهای خاص یا نرم‌افزار و سخت‌افزارهای خاص اضافی مورد نیاز نابینایان است. نتیجه همکاری بزرگان تکنولوژی نمایشگر بریلی خواهد بود که در همه کامپیوترها و دستگاه‌ها کار خواهد کرد و لازم نخواهد بود نرم‌افزار و سخت‌افزار خاصی نصب شده باشد. افراد نابینا می‌توانند این وسیله را به عنوان یک افزونه به کامپیوتر یا هر دستگاه دیگر وصل کنند و از آن به جای نمایشگر اصلی استفاده کند.

پیش از این اپل تلاش‌هایی برای آسان‌تر شدن استفاده دستگاه‌هایش برای افراد ناتوان انجام داده است، از جمله آن‌ها توانایی گفتار با نوشتار و همچنین هماهنگ شدن دستگاه با سمعک‌های مخصوص بود. همچنین مایکروسافت هم در این زمینه بیکار ننشسته است و اخیراً یک کنترلر برای افراد ناتوان توسعه داده است. امیدوار هستیم با پیشرفت تکنولوژی زندگی این عزیزان هم راحت‌تر شود.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha