مناقشات روسیه و تلگرام، همه دنیا را تحت تأثیر قرار داده است
امید جعفری
نویسنده:امید جعفری
ارسال شده در:12 خرداد 1397، 09:30

مناقشات روسیه و تلگرام، همه دنیا را تحت تأثیر قرار داده است

پس از مناقشات تلگرام با دولت روسیه، اپل هم تلگرام را به نوعی مسدود کرده است. هنوز اطلاع دقیقی از علت این کار وجود ندارد ولی آنچه که مسلم است، تلگرام به شدت در برابر هر دو مخالف سرسخت خود ایستاده و پا پس نخواهد کشید.

تلگرام، نرم‌افزار محبوب پیام‌رسان سیستم‌عامل iOS و اندوریدی این روزها با مشکلات روزافزونی مواجه شده است. چند هفته‌ای می‌شود که دولت روسیه مسدودسازی تلگرام را با شدت بیشتری دنبال می‌کند و به تازگی اقدامات اساسی‌تری برای جلوگیری از دسترسی مردم کشور به آن انجام داده است.

مناقشات بین تلگرام و دولت روسیه از زمانی بالا گرفت که تلگرام از دادن کدهای رمزگشای پیام‌ها به دولت خودداری کرد. مشکلات دولت و تلگرام که هردو از یک کشور هستند، نه تنها یک کشور را بلکه همه دنیا را درگیر خودش کرده است، به طوری که شرکت اپل بنا به دلایلی از ماه آوریل (فروردین)، آپدیت جدیدی را برای تلگرام در اپل استور قرار نداده است.

تلگرام

پاول دورف (Pavel Durov)، مدیرعامل شرکت تلگرام و مؤسس آن، در کانال رسمی خودش گفت:

دولت روسیه از ماه آوریل، بعد از اینکه ما از دادن کدهای رمزگشای پیام‌های کاربران به سازمان‌های امنیتی روسیه خودداری کردیم، تلگرام را در کشور مسدود کرده است. ما معتقدیم که تنها گزینه ممکن را انجام دادیم؛ حفاظت از حریم خصوصی کاربرانمان آن هم در کشوری که با مشکلات متعددی روبه رو است. در نتیجه، ما قادر به پیروی کامل از خط مشی سازمان حفاظت از اطلاعات عمومی (GDPR) اتحادیه اروپا، برای کاربران اروپایی خود قبل از 25 می سال 2018 نبوده‌ایم. ما به تلاش هایمان برای حل این مشکل ادامه خواهیم داد.

هنوز مشخص نیست که چرا اپل از به‌روزرسانی اپلیکیشن تلگرام برای کاربران خودش از یک ماه قبل سر باز زده است، تلگرام برنامه مخربی برای اپل نبوده و هم اکنون هم به عنوان یکی از اپلیکیشن های حامی حقوق شهروندی در مقابل بسیاری از دولت‌ها ایستاده است.

مسدود کردن تلگرام توسط اپل و مخالفت‌های دولت روسیه از سوی دیگر تلگرام را در حالت تدافعی‌تری قرار داده است. مشکلاتی از این قبیل بین اپل و تلگرام سابقاً وجود داشت اما به‌راحتی حل ‌شده بودند، گویا این بار روال سابق برای حل مشکل کنونی پیش نخواهد رفت.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha