چگونه هوم پیج مرورگر خود را تغییر دهیم؟
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:12 خرداد 1397، 18:00

چگونه هوم پیج مرورگر خود را تغییر دهیم؟

اگر هر روز صفحات مشخصی را در مرورگر خود باز می‌کنید، می‌توانید این صفحات را به عنوان هوم پیج خود قرارداده و دسترسی به آن‌ها را برای خود آسان‌تر کنید. در ادامه روش‌های تغییر هوم پیج در مرورگرهای مختلف را بررسی می‌کنیم.

اولین صفحه‌ای که پس از باز کردن مرورگر، مشاهده می‌شود هوم پیج نام دارد. اغلب مرورگرها یک هوم پیج پیش فرض دارند و وبسایت‌هایی را که اخیرا بازدید کرده‌اید را نشان می‌دهد. شما می‌توانید بر اساس سلیقه و نیازمندی خود، محتوای هوم پیج را تغییر دهید. در ادامه نحوه تغییر هوم پیج در مرورگرهای کروم، فایرفاکس، مایکروسافت Edge و سافاری توضیح داده می‌شود.

تغییر هوم پیج در مرورگر کروم:

تغییر هوم پیج در مرورگر کروم تنها در نسخه دسکتاپ این مرورگر امکان‌پذیر است.

در مرورگر کروم بر روی دکمه منو (علامت …) که در بالا و سمت راست مرورگر دیده می‌شود، کلیک کنید.

اگر در حال حاضر مرورگر کروم شما باز است و در انتظار یک بروزرسانی و آپدیت است، احتمالا به جای دکمه منو یک فلش نارنجی یا سبز مشاهده خواهید کرد. بر روی فلش کلیک کرده و سپس منو را باز کنید.

در منوی باز شده بر روی گزینه تنظیمات (Settings) کلیک کنید.

در پایین صفحه تنظیمات، در قسمت “On Startup” بر روی گزینه “Open A Specific Page Or Set Of Pages ” کلیک کنید.

اگر درحال حاضر یک صفحه برای هوم پیج (یا صفحاتی) را تنظیم کرده باشید، آدرس URL آن را در این قسمت خواهید دید. مرورگر کروم از هوم پیج‌های متعددی پشتیبانی می‌کند و زمانی که کروم را باز کنید، آدرس همه آن‌ها به صورت مجموعه‌ای از تب‌ها (Tab) باز خواهد شد.

در این مرحله دو گزینه برای انتخاب هوم پیج خود خواهید داشت. می‌توانید بر روی لینک “Add A New Page” کلیک کنید و یا آدرس هوم پیج موردنظرتان را در این قسمت تایپ کنید. بر گزینه “Use Current Page” کلیک کرده و همه صفحاتی را که در حال حاضر در مرورگر شما باز می‌باشند را به گروه هوم پیج‌های خود، اضافه کنید.

اگر بخواهید آدرسی را به صورت دستی به عنوان هوم پیج خود وارد نمایید، پنجره کوچکی باز می‌شود که در آن می‌توانید آدرس URL هوم پیج را تایپ کرده و سپس روی دکمه Add کلیک کنید.

اگر می‌خواهید هوم پیج‌هایی را که از قبل بر روی مرورگر شما قرار گرفته‌اند را اصلاح کرده و یا تغییر دهید، روی گزینه option که در کنار URL قرار دارد، کلیک کنید.

با کلیک بر روی option دو گزینه ویرایش و حذف برای شما ظاهر می‌شود که بنا بر نیاز خود می‌توانید هوم پیج موردنظر خود را تغییر داده و یا آن را حذف کنید.

تغییر هوم پیج در مرورگر موزیلا فایرفاکس:

مرورگر موزیلا فایرفاکس در هر دو نسخه دسکتاپ و موبایل خود از هوم پیج پشتیبانی می‌کند.

تغییر هوم پیج در نسخه دسکتاپ فایرفاکس:

در بالای مرورگر فایرفاکس، گوشه سمت راست بر گزینه منو کلیک کرده و سپس بر گزینه options کلیک کنید.

در صفحه‌ای که باز می‌شود، قسمتی به نام هوم پیج دیده می‌شود که گزینه‌های متعددی دارد.

فایرفاکس از هوم پیج‌های متعدد پشتیبانی می‌کند. اگر بیشتر از یک هوم پیج داشته باشید، وقتی مرورگر خود را باز می‌کنید هر پیج در تب جداگانه ای باز خواهد شد. می‌توانید آدرس پیج موردنظر را در تکست باکس تایپ کنید. در صورتیکه آدرس‌های متعددی را تایپ کنید می‌بایست آنها را با کاراکتر | از هم جدا کنید.

اگر می‌خواهید تمام صفحاتی را که در حال حاضر در مرورگر شما باز هستند را به عنوان هوم پیج خود قرار دهید، می‌بایست روی گزینه “Use Current Page” کلیک کنید. اگر می‌خواهید یکی از صفحات بوک‌مارک شده خود را به عنوان هوم پیج قرار دهید می‌بایست روی گزینه “Use Bookmark” کلیک کنید.

در این قسمت گزینه ذخیره کردن وجود ندارد و همه تغییرات انجام شده به صورت اتوماتیک، ذخیره خواهند شد.

البته هنوز کار شما به طور کامل تمام نشده است. در بالای تنظیمات هوم پیج، گزینه های دیگری مشاهده می‌شود که مربوط به چگونگی حالت باز شدن مرورگر فایرفاکس است. اگر گزینه “Show Your Home Page” را انتخاب کنید، هربار که فایرفاکس را باز کنید، صفحات هوم پیج شما باز خواهند شد.

تغییر هوم پیج در نسخه موبایل فایرفاکس:

در نسخه موبایل فایرفاکس، روش تغییر هوم پیج، کمی متفاوت از نسخه دسکتاپ آن است. در گوشی همراه خود، فایرفاکس را باز کرده و گزینه منو که در گوشه بالای سمت راست قرار دارد را انتخاب کنید. در منوی باز شده گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.

در صفحه تنظیمات گزینه General را انتخاب کرده و سپس در صفحه General، گزینه Home را انتخاب کنید.

در صفحه Home گزینه “Set a Homepage” را انتخاب کنید.

در پنجره‌ای که باز می‌شود، گزینه Custom را انتخاب کرده و سپس دکمه OK را بزنید.

در تکست باکسی که ظاهر می‌شود، آدرس URL صفحه‌ای را که می‌خواهید به عنوان هوم پیج خود استفاده کنید، تایپ نمایید و سپس گزینه OK را انتخاب کنید.

اگر به تنظیمات هوم پیج برگردید، آدرس هوم پیج جدیدی را که به تازگی وارد کرده‌اید را خواهید دید.

تغییر هوم پیج در مرورگر مایکروسافت Edge:

مشابه مرورگر کروم، مرورگر مایکروسافت Edge نیز تنها در نسخه دسکتاپ خود از هوم پیج پشتیبانی می‌کند.

روی گزینه منو که در گوشه سمت راست بالای مرورگر قرار دارد، کلیک کنید.

در منوی بازشده بر روی گزینه تنظیمات (Settings) کلیک کنید.

روی زیرمنوی “Open Microsoft Edge With” کلیک کرده و سپس روی گزینه “A Specific Page Or Pages” کلیک کنید.

در تکست باکسی که در پایین زیرمنو ظاهر می‌شود، آدرس URL صفحه‌ای را که مایلید به عنوان هوم پیج استفاده کنید، تایپ کرده و سپس روی گزینه Save کلیک کنید.

با این کار تغییرات انجام شده ذخیره می‌شوند و آدرس صفحه‌ای را که به عنوان هوم پیج تایپ کردید، در تنظیمات قابل مشاهده است.

تغییر هوم پیج در مرورگر سافاری اپل

همانند مرورگرهای کروم و Edge، شما تنها قادر هستید در نسخه دسکتاپ سافاری، تنظیمات هوم پیج خود را تغییر دهید.

در مرورگر سافاری، بر روی آیکون چرخ دنده که در گوشه بالای سمت راست مرورگر قرار دارد، کلیک کرده و سپس بر گزینه “Preferences” کلیک کنید.

سافاری قادر است برای پنجره‌ها و تب‌های جدید از هوم پیج‌های جداگانه‌ای استفاده کند. با انتخاب زیرمنوهای “New Windows Open With” می‌توانید مدیریت کنید که وقتی پنجره جدیدی در سافاری باز می‌کنید، چه اتفاقی بیفتد.

تنظیمات مربوط به تب‌های جدید با انتخاب زیرمنوهای “New Tabs Open With” قابل انجام است.

اگر بخواهید با باز کردن هر پنجره یا تب، هوم پیج موردنظرتان باز شود می‌بایست در هر دو زیرمنو، گزینه “Homepage” را انتخاب کرده و سپس آدرس URL مربوط به هوم پیج خود را در تکست باکس هوم پیج تایپ نمایید.

همه تغییرات انجام شده به طور اتوماتیک ذخیره می‌شوند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha