اپل iOS 11 را در مقابل اندروید قرار داد
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:14 خرداد 1397، 23:02

اپل iOS 11 را در مقابل اندروید قرار داد

در مراسم کنفرانس 2018 WWDC اپل که در حال برگزاری است به این نکته اشاره شد که حدود 81 درصد از تمام دستگاه‌هایی که از سیستم عامل iOS پشتیبانی می‌کنند، در حال حاضر iOS 11 دارند.

در مراسم کنفرانس توسعه دهندگان اپل WWDC که در حال برگزاری است، رئیس اپل هونکو کریگ فدریگی ضربه ظریفی را به درستی به بزرگترین رقیب iOS ، سیستم عامل اندروید وارد کرد.

با نمایش تصاویر متعدد، فدریگی به این نکته اشاره کرد که در سراسر جهان حدود  81 درصد از تمام دستگاههایی که از سیستم عامل iOS پشتیبانی می کنند، iOS 11 آخرین نرم افزار فعلی اپل را بر روی دستگاه خود نصب کرده اند، این مقدار چیزی بیشتر از یک بیلیون دستگاه است.

در همین حال، فدریگی با نمایش تصاویر متعددی، اندروید را شرمنده کرد. در این تصویر نشان داده شد که تنها چیزی در حدود 6 درصد از گوشی های اندرویدی، آخرین نسخه از نرم افزار گوگل که در تابستان گذشته به نام اندروید Oreo 8.x منتشر شده بود را بر روی گوشی های خود نصب کردند.

بررسی واقعی نشان می دهد که در این بیانیه تنها کمی اغراق و بزرگنمایی دیده می شود.

با نگاه به آخرین آمار از داشبورد آمار گوگل می توان فهمید که تنها 5.7 درصد از دستگاه‌های اندرویدی از اندروید Oreo و 4.9 درصد از گوشی های اندرویدی از اندروید 8.0 استفاده می کنند این در حالی است که اندروید 8.1 تنها بر روی 0.8 درصد از کل گوشی های اندرویدی نصب شده است. داده های جدول زیر دقیق بوده و در تاریخ 7 می 2018 منتشر شده است.

در همین حال، اپ استور شرکت اپل نتایجی را ارائه کرده و نشان می دهد که حدود 76 درصد از گوشی های آیفون، از iOS 11 استفاده می کنند که البته باید به این نکته اشاره داشت که این آمار مربوط به 22 آوریل است. بنابراین درحال حاضر iOS 11 بر روی بیش از 81 درصد از آیفونهای موجود در سراسر جهان نصب شده است.

 

کنفرانس توسعه دهندگان اپل 2018

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha