توسعه دهندگان اپل به درآمد 100 میلیارد دلاری رسیده‌اند
امید جعفری
نویسنده:امید جعفری
ارسال شده در:14 خرداد 1397، 22:29

توسعه دهندگان اپل به درآمد 100 میلیارد دلاری رسیده‌اند

اپل WWDC 2018 را با قدرت شروع کرد. تیم کوک اعلام کرد که توسعه‌ دهندگان اپل به لطف برنامه‌نویسی و امکاناتی که این شرکت در اختیار آن‌ها قرار داده است، توانسته‌اند درآمدی نزدیک به 100 میلیارد داشته باشند.

ممکن است که مایکروسافت GitHub را به عنوان یکی از محبوب‌ترین بسترهای کاری توسعه‌دهندگان به شمار آورد اما در واقع اپل است که با اپ استور بر اساس آماری که امروز در WWDC 2018 ارائه کرد این کار را انجام داده است. مدیرعامل اپل تیم کوک امروز در WWDC 2018 اعلام کرد که در حال حاضر 20 میلیون توسعه‌دهنده در اپ استور در حال کار هستند و در کل درآمدی بالغ بر 100 میلیارد دلار به خود اختصاص داده‌اند. همچنین کوک اعلام کرد که اپل استور در هفته در حدود 500 میلیون بازدیدکننده دارد. آمار شگفت‌انگیز دیگری از اپل دوباره ثبت شد.

کوک در سخنرانی خود گفت:

ما خوشحالیم که اعلام کنیم در این هفته دوباره به یک نقطه عطف بزرگ در توسعه اپل رسیده‌ایم؛ توسعه‌دهندگان ما از اپل و کار بر روی بستر نرم‌افزاری ما همانند اپ استور، توانستند 100 میلیارد دلار درآمد داشته باشند.

این آمارها نشان می‌دهد که اپل توانسته است در بازاری که بیشتر توسعه‌دهندگان از آن اظهار نارضایتی دارند، کاری کند که بیشتر آنها برای درآمدی بهتر به سمت اپ استور و اپل کشیده شوند. اپل با اعلام این آمار شروعی قوی در WWDC 2018 دارد و با این کار رقیبان خودش همانند اندروید و مایکروسافت را به‌شدت ترساند.

کوک در اظهارات خودش از برنامه Swift هم یاد کرد و گفت که این برنامه در یادگیری و افزایش محبوبیت برنامه‌نویسی در بین توسعه‌دهندگان جوان کمک شایانی به ما کرد. تیم کوک می‌گوید:

استفاده از Swift فراتر از انتظارات ما بود به طوریکه حدود 350000 برنامه توسط، این اپلیکیشن نوشته و توسعه یافتند که آمار قابل‌توجهی برای ما است. ما اعتقاد داریم که می‌توانیم کدنویسی را در بین همه جوانان ترویج دهیم و حتی پای آن را به مدارس باز کنیم. کد نویسی می‌تواند خلاقیت همه دانش آموزان را شکوفا کند و به آن‌ها یاد بدهد که می‌توانند نیازهای خودشان را چگونه با کدنویسی و تولید اپلیکیشن های ما برطرف کنند.

 

کنفرانس توسعه دهندگان اپل 2018

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha