قابلیت برچسب زنی macOS در رویداد 2018 WWDC اپل معرفی شد
تینا قنبریان
نویسنده:تینا قنبریان
ارسال شده در:15 خرداد 1397، 11:00

قابلیت برچسب زنی macOS در رویداد 2018 WWDC اپل معرفی شد

در مراسم WWDC2018 اپل، معاون ارشد بخش نرم افزاری این کمپانی از قابلیت برچسب گذاری در macOS Mojave سخن گفت. این سیستم کمک می کند تا فایل یا فولدر مورد نظرتان را بسیار راحت پیدا کنید.

وقتی که در حال نمایش کوتاه تمام خصوصیات جدید macOS Mojave هستید آن هم روی استیج  2018 WWDC، خیلی راحت می‌شود تصور کرد طرفداران اپل با هر کلیک شما، در چه تب و تابی خواهند بود. وقتی این کلیک های هیجان‌انگیز را معاون ارشد بخش نرم افزار اپل، کرگ فدریکی، انجام دهد، یعنی زمان آن فرا رسیده که با تفاخر در حالیکه تظاهر به فروتنی می کند روی استیج گام بردارد و روی صفحه مانتیورش ویژگی جدید macOS  یعنی «سیستم برجسب گزاری» را نشان دهد.

تماشاگرانی که به صورت زنده کنفرانس جهانی توسعه دهنگان 2018 را دنبال می کردند توجه شان به نکته جذابی روی نمایشگر رایانه کرگ فدریکی جلب شد، خصوصا به فهرست برچسب های منحصر به فردش. برای مثال در فهرست برچسب‌های کامپیوتر درک فدریکی، برچسبی به نام «روغن طبیعی» به چشم می خورد. اسامی غیر متعارف این برچسب ها نظر خبرنگارها را هم به خود جلب کرده بود.

macOS tags
خب حالا با این مقدمه اگر با سیستم برچسب گذاری macOS آشنا نیستید، بهتر است بدانید که این سیستم به شما اجازه می دهد تا فایل‌ها و فولدرهای خود را برچسب بزنید و از این طریق بسیار راحت بتوانید دوباره آن‌ها را پیدا کنید.

فرض کنید که می‌خواهید تمام اسناد مربوط به آخرین سفر تعطیلات خود، از عکس گرفته تا هر چیز دیگر را در جایی قرار دهید که راحت بتوانید پیدایش کنید، در این شرایط کافی است که همه را تحت عنوان # تعطیلات بهاری 2018 برچسب بزنید. و همان طور که خبرنگار شوخ طبع اشاره می کند، اگر شما هم مثل کرگ فدریکی هستید، چرا که نه؟ برچسب «روغن های طبیعی» را ایجاد کنید!

در تصویر زیر می توانید فهرستی از برچسب هایی که فدریکی در نمایشگر کامپیوترش نشان داد را ببینید:

macOS tags

 

کنفرانس توسعه دهندگان اپل 2018

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha