سهام تسلا در صعودی ناگهانی در هر سهم به 318 دلار رسید
امید جعفری
نویسنده:امید جعفری
ارسال شده در:17 خرداد 1397، 14:00

سهام تسلا در صعودی ناگهانی در هر سهم به 318 دلار رسید

سهام تسلا ، در یک روز توانست 9 درصد افزایش قیمت را تجربه کند. این افزایش قیمت به دنبال سخنرانی ایلان ماسک در جمع سهامداران بزرگ امریکا به وقوع پیوست.

سهام تسلا صبح روز چهارشنبه، پس از نشست سهامداران سالانه در کالیفرنیا امریکا، صعودی 4 درصدی داشت و در ادامه روز تا پایان وقت اداری، سهامش رو به صعود بود. در این جلسه ایلان ماسک، اعلام کرد که شرکت تسلا قصد دارد تا پایان ماه جاری به تولید 5 هزار دستگاه خودرو برقی تسلا مدل 3 در هفته برسد. گفتنی است تولید تسلا مدل 3 برای شرکت تسلا سود خالص خواهد بود.

ایلان ماسک، تقریباً همه کاره شرکت تسلا محسوب می‌شود، او هم‌اکنون در سمت مهم مدیرعاملی و رئیس هیئت‌مدیره شرکت است و سهام‌دار اصلی شرکت نیز محسوب می‌شود. براساس گزارش‌های به دست آمده از شرکت، تسلا یک شرکت جدید در شانگهای تأسیس کرده است که به تولید باتری‌های ارزان‌قیمت و باکیفیت خودرو تسلا مدل 2 کمک می‌کند.

تسلا مدل 3

در ادامه، به مهم‌ترین گفته‌های ایلان ماسک در جلسه مشترکش با دیگر سهامداران آمریکایی اشاره خواهیم کرد:

  • تسلا سال 2020 مدل Y خودروهای خود را در نمایشگاه خودروهای برقی معرفی خواهد کرد.
  • خودرو سنگین و کشنده معروف شرکت تسلا، همان خودرویی که سال 2017 معرفی شد، پیشرفت خواهد کرد و در سال 2020 به عرضه عموم خواهد رسید.
  • خودرو تسلا رودستر که در فضا معلق است به مسیر خودش ادامه می‌دهد و پروژه فضایی ایکس پیشرفت زیادی خواهد کرد.
  • تسلا تا پایان ماه جاری، به توانایی تولید پنج هزار دستگاه خودرو مدل 3 در هفته، خواهد رسید.

عدم فروش خوب محصول تسلا مدل 3 در بازارهای جهانی، باعث فشارهای زیادی بر روی خودروساز هوشمند آمریکایی شده بود، از این رو این خودروساز تصمیم گرفته شده است که میزان تولیدات و عرضه بیشتر شود تا بتواند سهام خود را که 5.3 درصد کاهش داشته بود را جبران کند. سؤال بزرگ این است که آیا تسلا می‌تواند از عهده تولید 5 هزار دستگاه در ماه بر بیاید؟

بر اساس گزارش وال‌استریت ژورنال، هر سهم تسلا در بازار روز چهارشنبه با قیمت 316 دلار خریدوفروش شد. هرچند تسلا به دنبال قیمت سهام بیشتری در بازار بورس امریکا است.

ایلان ماسک در این مورد می‌گوید:

امروز، زمانی است که من آن را ماه‌ها پیش با بلندپروازی و جسارت تصور می‌کردم، اکنون توانسته‌ایم به نقطه دلخواهمان دست پیدا کنیم.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha