هدیه بیل گیتس به همه فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها
تینا قنبریان
نویسنده:تینا قنبریان
ارسال شده در:18 خرداد 1397، 12:00

هدیه بیل گیتس به همه فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها

بیل گیتس ، یکی از بهترین کتاب هایی را که تا به حال خوانده با نام واقعیت محض (factfulness) در سایت شخصی اش به عنوان هدیه در اختیار فارغ التحصیلان دانشگاه ها قرار داده است.

آیا شما بهار امسال از دانشگاه یا کالج تان فارغ التحصیل می شوید، اگر این طور است، بیل گیتس برای شما یک هدیه ویژه و  رایگان دارد.

بله، درست شنیدید، خود بیل گیتس! این هدیه، هدیه‌ای راهگشا است، بنابراین آن را به شکل یک حرکت دوستانه ببینید.

به احتمال زیاد شما هم مثل بقیه این روزها افکارتان درگیر انواع موضوعات مختلف روزمره است، از قبیل اینکه می‌خواهید شغل جدیدی را شروع کنید، خود را برای دانشگاه آماده کنید، وام های دانشجویی تان را تسویه کنید، حساب اعتباری داشته باشید یا به محل جدید اسباب کشی کنید.

در راه سفر بعدی زند گی تان، بیل گیتس از شما می‌خواهد که این هدیه را همراه خود داشته باشید و این هدیه را به تعداد همه فارغ التحصیلان آماده کرده است.

این هدیه، درواقع یک نسخه از کتاب «واقعیت محض : 10 دلیل که ما در مورد دنیا اشتباه فکر می کنیم و چرا چیزها بهتر از آن است که شما فکر می‌کنید» است. گفتنی است که انتشار این کتاب به سال 2018 بر می‌گردد و هانس رسلینگ (Hans Rosling) متخصص سلامت جهانی که آن را با همکاری پسرش اولا رسلینگ  و عروسش آنا رسلینگ نوشته است.

Bill Gates/بیل گیتس

به گفته بیل گیتس این کتاب، یکی از مهم‌ترین کتاب هایی است که در تمام عمرش خوانده است.

در بین تمام گزینه های موجود برای هدیه دادن، چرا این کتاب و  اساسا این کتاب درباره چیست؟

 5کلید طلایی:

در ادامه به 5 کلید طلایی درباره واقعیت‌ها و اینکه این واقعیت‌ها چطور می‌توانند به شما کمک کنند که دنیا را متفاوت ببینید و زندگی بهتری را داشته باشید، میپردازیم:

  • جهان از آن چیزی که ما فکر می‌کنیم بهتر است.
  • ما گرایش داریم تا جهان را به دو جبهه تقسیم کنیم و آن ها را از هم جدا کنیم: جبهه ما و جبهه دیگران
  • وقتی که ما همیشه دل نگران شرایط هستیم به جای اینکه درک درستی از دنیا بر اساس واقعیت داشته باشیم، نمی توانیم روی چیزهایی تمرکز کنیم که بیشتر ما را تهدید می کنند
  • ما پیشرفت را در بدتر شدن چیزها میبینیم
  • ما به رسانه با عینک  ترس نگاه می کنیم.

گیتس به مجله تایمز درباره این کتاب گفت:

ما آسان‌تر می‌توانیم پیشرفت خود را سرعت ببخشیم اگر بدانیم حالا کجا ایستاده ایم و چقدر با اهداف خود فاصله داریم.

اگر اعتقاد نداشته باشید که جهان پیشرفت کرده است، پس بیشتر احتمال دارد که جهان را به شکل تراژدی نگاه کنید و به این نتیجه برسید که برای بهبود آن کاری نمی‌توان کرد. اما کسی که می داند امکان بهبود وجود دارد، می تواند به شرایط بد نگاه کند و بگوید: «چطور می توانم این وضعیت را بهبود ببخشم».

خیلی راحت می‌شود داده‌ها را بررسی و تحلیل کرد، اما اگر واقعا می خواهید که کاملا جهان را بفهمید، نیاز دارید تا از طریق افراد واقعی به بینش درستی از آن برسید.

راه دیگری برای اینکه اسرار دنیای واقعی را بفهمید وجود ندارد. این درست همان کاری است که رسلینگ انجام داد برای اینکه بفهمد اساس کار جهان چگونه است. او به این نکته تأکید می‌کند، تعصباتی که از نسلی به نسل دیگر به ارث رسیده، بسیار زیاد می تواند جلوی دید  افراد را بگیرد، آن را تار کند و باعث شود که  قضاوت های آن‌ها مبهم شود. تنها درک «واقعیت محض» است که داستان درست را درباره دنیا به ما می‌گویند.

وقتی که شما به این واقعیات اعتماد کنید و یاد بگیرید از آن ها به صورت دست اول استفاده کنید، و همیشه پیش چشم تان داشته باشید، آن وقت است که این نوع نگاه به دنیا را نمی توان با چیز دیگری جایگزین کرد.

چطور هدیه رایگان تان را از بیل گیتس دریافت کنید:

  • بهار جاری از یکی از کالج ها یا دانشگاه های آمریکا فارغ التحصیل شده باشید
  • یک مدرک کارشناسی یا بالاتر داشته باشید.
  • در وبسایت بیل گیتس به نشانی زیر ثبت نام کنید Gates Notes
  • نام کالج یا دانشگاه تان را وارد کنید.
  • یک نسخه از کتاب «واقعیت محض» را دانلود کنید.

از خواندن لذت ببرید.

 

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha