پنج کار بزرگی که کمپانی تسلا در حال حاضر انجام می دهد
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:18 خرداد 1397، 11:30

پنج کار بزرگی که کمپانی تسلا در حال حاضر انجام می دهد

کمپانی تسلا و مؤسس این شرکت ایلان ماسک، روزهای سختی را پشت سر می گذارند. اما با تمام اینها، پنج دلیل نشان می دهد، این شرکت می تواند با موفقیت همراه شود.

هفتهای که گذشت برای کمپانی تسلا بسیار پرمشغله گذشت. این کمپانی تولیدکننده خودروهای برقی، نشست سالیانه سهامداران خود را روز پنجم ژوئن برگزار کرد و موضوعات این نشست سالیانه شامل مواردی همچون برگشت محصولات، تاخیر در تولید و شکست های این شرکت در ماه های اخیر بودند که مورد بررسی قرار گرفتند.

ایلان ماسک، موسس، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره کمپانی تسلا سعی کرد تا انتقادات را کنار بگذارد و روی نکات مثبت در مورد آینده شرکت خود متمرکز شود. در اینجا به پنج کار بزرگی اشاره می کنیم که در حال حاضر، تسلا آنها را انجام می دهد.

تسلا

 – صاحبان خودروی تسلا می‌توانند از قابلیت Autopilot رایگان استفاده کنند

خبرهای کمپانی تسلا و قابلیت Autopilot در صدر اخبار هفته های اخیر قرار گرفته و این شرکت حالا به دنبال آن است تا نرم افزار خودران خودروهای خود را به صورت نسخه آزمایشی و رایگان در ماه‌های آینده در اختیار کاربران قرار دهد و بدین ترتیب، اعتماد کاربران را نسبت به قابلیت‌های خود افزایش دهد. هزینه خرید قابلیت Autopilot برای خودروها هزار دلار است و در صورتی که کاربران امکانات اضافه تری برای آن بخواهند تا 5 هزار دلار باید هزینه کنند.

–  SpaceX در حال کار بروی تسلا Roadster

در این نشست سالیانه، همچنین خبرهای چالش برانگیزی نیز اعلام گردید. مدیرعامل تسلا در مورد ارتقای سیستم SpaceX صحبت کرد که برای مدل در حال عرضه Roadster است و در آن فناوری موشک SpaceX به کار می رود و احتمالا باعث می شود تا کاربران با خودروهای خود جهش های ناگهانی را انجام دهند. حال باید دید که آیا با این قابلیت جدید واقعا خودروهای تسلا پرواز می کنند و یا اینکه تنها اندکی به سرعت آنها افزوده می شود.

– مشکلات مربوط به تولید در این کمپانی هنوز پابرجا است، اما بهبود یافته‌اند

تسلا همچنان به زمان نیاز دارد تا به رکورد تولید 5 هزار خودروی سدان مدل 3 در هفته برسد. اما بعد از ایجاد تغییرات در کارخانه، شامل افزایش کاربرد ربات ها و همچنین استخدام نیروی انسانی بیشتر، این شرکت حالا می تواند 3500 خودرو در هفته تولید کند و قصد دارد تا این خلاء را تا پایان ماه ژوئن جبران نماید.

تسلا

– تسلا مدل 3 بیش از هر مدل دیگری به فروش می‌رسد

مشکلات در خط تولید محصولات تسلا به نظر نمی رسد که روی تولید سدان مدل 3 تاثیری گذاشته باشد، چرا که شرکت در صفحه توئیتر خود اعلام کرده که این مدل بالاترین فروش خودروهای سدان اندازه متوسط را در ایالات متحده تاکنون داشته است. این امر برای این خودرو بسیار خوب است.

این مدل علی رغم تمامی مشکلات درخواست های زیادی را از سوی مشتریان دریافت کرده و به صرفه ترین خودروی برقی ساخت خودروسازها است و تسلا به شدت تلاش می کند تا نرخ فروش خود را حفظ نماید، این در حالی است که رقیب این شرکت، جگوار با خودروی برقی I-PACE نیز با رشدی در فروش خود روبرو شده و آرام آرام به مدل ساخت تسلا نزدیک می شود.

– ایلان ماسک در حال حاضر برخی مخالفت‌ها را پشت سر می‌گذارد

یکی از مهم‌ترین لحظات این نشست سالیانه، زمانی بود که برخی از اعضای هیئت مدیره تلاش کردند تا سمت رئیس هیئت مدیره را از او بگیرند. در حالی که ایلان ماسک، هنوز هم القاب موسس و نایب رئیس اجرایی تسلا را در اختیار دارد، اما از دست دادن منصب رئیس هیئت مدیره می تواند نفوذ وی را در این شرکت بسیار کاهش دهد. لازم به یادآوری است که او حال حاضر دارای 20 درصد از سهام این شرکت است. برخی از سرمایه گذاران شرکت از روند تاخیر در تولید این شرکت رضایت چندانی ندارند و ایلان ماسک را برای کاهش ارزش سهام این شرکت مقصر می دانند، هرچند که ارزش کل این سهام نیز در حال حاضر چیزی حدود 50 میلیارد دلار است.

با توجه به این عوامل مختلف، باید دید که تسلا چگونه کارهای خود را پیش می برد.

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha