وارد کردن پسوردها در tvOS 12 آسان‌تر می‌شود
رقیه رنجبری
نویسنده:رقیه رنجبری
ارسال شده در:19 خرداد 1397، 19:30

وارد کردن پسوردها در tvOS 12 آسان‌تر می‌شود

از آنجایی که در اپل تی وی وارد کردن پسوردها برای ورود به برنامه‌های این دستگاه، دشوار است؛ اخیرا یکی از کاربران ردیت اظهار کرده که این مشکل در نسخه tvOS 12 حل شده است. درواقع در tvOS 12 از ویژگی تکمیل خودکار پسوردهای ذخیره شده استفاده می‌شود.

افرادی که دستگاه اپل تی وی در منزل خود دارند احتمالا در جریان هستند که وارد کردن پسوردها برای ورود به برنامه‌های این سیستم چقدر مشکل است. در واقع ریموت کنترل تلویزیون اپل برای هدایت این دستگاه بسیار خوب و کاربردی است، اما برای تایپ کردن چندان ایده آل نیست. به نظر می رسد با انتشار نسخه tvOS 12 تغییرات خوبی در این زمینه صورت گرفته باشد.

اخیرا یکی از کاربران وبگاه ردیت اظهار کرده که کاربران در tvOS 12 می‌توانند از قابلیت تکمیل خودکار پسوردهای ذخیره شده استفاده کنند. ظاهرا در tvOS 12، تلویزیون اپل از ریموت سیری استفاده می‌کند تا یک آیفون را در نزدیکی خود پیدا کند. همانطور که در اسکرین شات بالا می بینید پس از آنکه تائید کردید که آیفونتان به Apple TV متصل شود، فهرستی از پسوردهای ذخیره شده برای شما در تلویزیون به نمایش درخواهد آمد (البته اگر پسوردی را قبلا ذخیره کرده باشید) و به این ترتیب شما می توانید از لیست پسوردهای موجود، پسورد موردنظر خود را انتخاب کنید.

اگر برای شما نامفهوم است که این ویژگی در مورد برنامه‌های مدیریت پسورد شخص ثالث، نظیر LastPass و یا 1Password چگونه کار می‌کند، باید گفت که همانطور که در اسکرین شات بالا می بینید این ویژگی تنها برای پسوردهای موجود در سیستم اپل که قبلا ذخیره شده‌اند، کاربرد دارد. البته بنا به گفته این کاربر ردیت، احتمالا ویژگی تکمیل خودکار پسوردهای ذخیره شده برای اپلیکیشن‌های شخص ثالث نیز وجود دارد، با این حال باید منتظر ماند و دید که آیا این گفته صحت دارد یا خیر.

ممکن است این ویژگی از نظر شما، تغییر چشمگیری نباشد، اما باید گفت تغییرات کوچکی از این دست است که به سهولت در استفاده از این پلتفرم کمک می‌کند و کاربران تلویزیون های اپل احتمالا آینده روشنی برای این دستگاه خواهند دید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha