چرا انیمیشن The Iron Giant دنباله‌ای نخواهد داشت

چرا انیمیشن The Iron Giant دنباله‌ای نخواهد داشت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برد بیرد، نویسنده و تهیه کننده با استعداد دنیای سینما، گفته است که برای انیمیشن The Iron Giant و سایر کارهای قدیمی دنباله ای ساخته نخواهد شد. او بیشتر مایل است تا به ساخت فیلم‌ها و انیمیشن های جدید بپردازد.

برد بیرد (Brad Bird) یک نویسنده و تهیه کننده تحسین برانگیز است. هنگامی که فیلم‌های بزرگی توسط یک شخص ساخته می شوند، این سوال در ذهن مخاطبان شکل می‌گیرد که آیا در نهایت برای این فیلم‌ها ادامه‌ای ساخته خواهد شد یا خیر. بیرد چندین سال را در شرایط سختی سپری کرد تا اینکه در نهایت پس از دست پیدا کردن به یک داستان مناسب شروع به ساختن نسخه جدیدی از فیلم کلاسیک کمپانی پیکسار (Pixar) یعنی انیمیشن The Incredibles کرد. با توجه به اینکه نسخه جدید این فیلم قرار است انفجاری را در صنعت سینما ایجاد کند، آیا بیرد برای بازسازی دیگر فیلم های قدیمی‌اش مثل فیلم – انیمیشن کلاسیک The Iron Giant وقت آزادی خواهد داشت؟ البته طبق اطلاعات منتشر شده برد بیرد بیشتر نگران پیچیدگی بیش از اندازه داستان این فیلم است و به همین دلیل علاقه ای به ساخت قسمت جدید انیمیشن The Iron Giant ندارد. طبق گفته خود او:

می دانید، من احساس می‌کنم که داستان این فیلم به اتمام رسیده است. درست است که من قبلا گفته‌ام که نسخه دوم فیلم The Iron Giant را خواهم ساخت و تمامی آثار گذشته‌ام را بازسازی می‌کنم و به نظر می‌رسد که کسی هم به دنبال چیز جدیدی نمی گردد اما من در این زمینه کمی با جامعه اختلاف نظر دارم و می‌خواهم تعدادی کار جدید ارائه دهم.

فیلم – انیمیشن The Iron Giant مربوط به سال 1999 است که داستان آن سرنوشت پسری تنها به نام هوگارت را روایت می کند که با رباتی غول پیکر از فضا که دچار فراموشی شده است، دوست شده و باید از او در برابر مردان دولتی که می‌خواهند  پیدایش کنند، محافظت کند. این فیلم – انیمیشن یک مجموعه احساسی بود و دارای صحنه‌های خیره‌کننده بود. حال طرفداران این فیلم دلتنگ آن شده اند و به همین دلیل است که تقاضاها برای ساخت نسخه جدید انیمیشن The Iron Giant (که در نسخه اول نوعی پایان باز داشت) افزایش یافته است. البته لازم به ذکر است که برد بیرد علاقه‌ای به بازسازی این انیمیشن یا هیچ یک از کارهای قدیمی خود را ندارد.

the iron giant

برد بیرد در وبسایت io9 اعلام کرد که دنباله‌ای برای انیمیشن The Iron Giant نخواهد ساخت. برد به عنوان کارگردان این اثر برای ساخت دنباله این انیمیشن که در چند سال اخیر نوجهات زیادی را در هالیوود به خود جلب کرده بود مشتاق نیست و ترجیح می دهد که زمان خود را برای خلق کردن چیزهای جدید صرف کند تا اینکه به بازسازی مجموعه های قدیمی بپردازد. به هر حال او نگران داستانی است که می‌خواهد برای انیمیشن The Iron Giant بیان کند اما طبق تایید او هرکسی بتواند دنباله‌ای برای این انیمیشن بنویسد، آزاد است تا آن را بسازد.

این نگرش بیرد که مربوط به بازسازی نکردن مجموعه های قدیمی است، برای ادامه دوران فیلمنامه نویسی او نیز ادامه خواهد داشت. بیرد همچنین قصد ندارد تا دنباله‌ای برای مجموعه های Ratatouille و Mission: Impossible بسازد و بنابراین ماهیت نسبتا مستقل فرنچایزهای اخیر این موضوع را برای بیرد آسان‌تر می کند.

The Incridibles 2

کلام آخر

با توجه به اینکه انیمیشن The Incredibles 2 نزدیک به یک هفته دیگر منتشر می شود، این نگرش بیرد راجع به ساختن ادامه مجموعه‌های قدیمی‌اش عجیب است اما احتمالا خوب است که او ترجیح می دهد که چیزهای جدید بسازد. درست است که چیزی مثل انیمیشن The Incredible 2 انتخاب خوبی است اما مطمئنا طرفداران فیلم ساخت مجموعه های جدید را تصدیق خواهند کرد. انیمیشن‌های Ratatouille و The Iron Giant کارهای مستقلی بودند و داستان آن ها نیز به طور رضایت بخشی به ثمر رسید و علاوه بر این به دلیل استعداد خیلی خوب برد بیرد در ساخت مجموعه های دنباله‌دار می توانیم شاهد کارهای جدیدی از او باشیم که به صورت یک مجموعه فیلم ارائه شوند.

ممکن است برد بیرد دیگر هیچ دنباله‌ای برای فیلم‌های گذشته نسازد، بنابراین تا می ‌وانید از انیمیشن The Incredibles 2 لذت ببرید. این انیمیشن در پانزدهم ماه ژوئن به روی پرده سینماها به نمایش گذاشته خواهد شد. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood