مایکروسافت اجازه نصب از راه دور برنامه‌ها بر روی ویندوز 10 را اجرایی می‌کند
اعظم بجاری
نویسنده:اعظم بجاری
ارسال شده در:21 خرداد 1397، 14:00

مایکروسافت اجازه نصب از راه دور برنامه‌ها بر روی ویندوز 10 را اجرایی می‌کند

مایکروسافت سال گذشته اعلام کرده بود که در حال کار بر روی روش‌های نصب از راه دور و همزمان برنامه‌ها بر روی ویندوز 10 است. حال در خبرها آمده که این روش جدید به زودی اجرایی می‌شود.

گمانه‌زنی‌های اخیر درباره دستاورد و آپدیت جدید فروشگاه برنامه‌های مایکروسافت از امکان جدیدی خبر می‌دهند. در خبرها آمده است که توانایی نصب از راه دور برنامه‌های مایکروسافت از وب سایت مایکروسافت استور بر روی هر کامپیوتر شخصی به صورت مستقیم امکان‌پذیر خواهد شد. این امکان جدید «سرویس‌های ریموت دسکتاپ» یا «Remote Desktop Services» نام دارد که برای کاربران ویندوز 10 تنها شرط لازم برای بهره‌مندی از این سرویس ورود به حساب کاربری مایکروسافت خواهد بود. همچنین قرار است، این امکان، طی ماه‌های آینده در آپدیت جدید ویندوز عرضه شود.

مایکروسافت

سرویس ریموت دسکتاپ که مایکروسافت در تاریخ 6 ژوئن (16 خرداد) آن را به ویندوز 10 اضافه کرد، اکنون تنها برای ویندوزفون‌ها در دسترس است و در مورد اجرایی شدن این امکان برای کامپیوترهای شخصی باید اندکی منتظر بمانیم. گفتنی است، این اولین بار است که مایکروسافت دست به این اقدام بر روی کامپیوترهای شخصی ویندوز 10 خواهد زد. البته اکنون ویژگی مشابهی شبیه به این در سایت پلی استور نیز وجود دارد.

ویژگی جدید به کاربران اجازه می‌دهد تا به راحتی بتوانند برنامه‌های دلخواه خود را به صورت مجازی از هر رایانه دیگری بر روی رایانه شخصی خود نصب نمایند. کافی است که کاربر با حساب کاربری خود وارد وب‌سایت برنامه‌های این شرکت ردموندی شود و گزینه مربوط به «اجازه نصب برنامه‌ها از راه دور» را فعال نماید. از این به بعد، این کاربر  می‌تواند با ورود به حساب کاربری خود در فروشگاه مایکروسافت، از هر دستگاه دیگری هر برنامه‌ای را که بخواهد، به صورت مجازی و همزمان روی کامپیوتر شخصی خود نصب نماید.

به نظر می‌رسد که مایکروسافت در حال تست این امکان جدید روی کامپیوترهای محدودی است. گفتنی است که افراد عضو در سایت BleepingComputer جزو آن دسته از افراد خوش‌شانسی هستند که می‌توانند اکنون از این ویژگی جدید بهره‌مند شوند و به آن دسترسی داشته باشند. سایر کاربران نیز باید اندکی منتظر بمانند. جالب است بدانید، مایکروسافت خاطرنشان کرد که مدت زمان دریافت و نصب از راه دور برنامه‌ها بر روی کامپیوترهای شخصی تنها 15 دقیقه طول خواهد کشید. پس بنابراین این ردموندی باید زمان کافی برای ایجاد زیرساخت‌ها و رونمایی بی عیب و نقض از چنین امکانی را داشته باشد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha