آتش گرفتن گوشی سامسونگ موجب انفجار یک ماشین شد
طاهره غلامیان
نویسنده:طاهره غلامیان
ارسال شده در:21 خرداد 1397، 11:00

آتش گرفتن گوشی سامسونگ موجب انفجار یک ماشین شد

یک زن امریکایی ساکن دیترویت، در 21 می گذشته، در حالی‌که یک گوشی هوشمند سامسونگ گلکسی S4 و گلکسی S8 به همراه داشت، بر اثر جرقه یکی از دو گوشی هوشمند، ماشین وی دچار آتش سوزی شد.
موضوع آتش گرفتن باتری‌ گوشی‌های سامسونگ تمامی ندارد. بنابه گزارشی که امروز در سایت ABC و Phonearena منتشر شده، خانمی ساکن دیترویت امریکا، روز 21 می ماه گذشته، با ماشین شخصی خود در حال رانندگی بود و برای صرف قهوه، در یک کافه توقف کرد. پس از گذشت چند دقیقه وی متوجه یک جرقه ناگهانی در یکی از دو گوشی هوشمند سامسونگ خود (گلکسی S4 و گلکسی S8) شد. بر اثر این جرقه، به ناگهان ماشین وی آتش گرفت. ماشین در مدت کوتاهی در آتش سوخت. این خانم به شبکه ABC گفته که تاکنون چنین صحنه آتش‌سوزی‌ای ندیده بود و ماشین وی همانند یک گلوله آتش شده بود.
WXYZ با تیم آتش‌نشانی دیترویت صحبت کردند و این تیم، وقوع چنین انفجاری را تایید کرده‌اند. وکیل این خانم، جرالد ترزوی، در پی این اتفاق به WXYZ اعلام کرده که موکل او بر اثر این آتش سوزی دچار مشکل خواب و حالت روحی نامناسب شده است. وی افزود:
پس از این انفجار، ما با سامسونگ تماس گرفتیم و برخورد مسئولین با ما بسیار مناسب بود. آنها کارشناسی را برای بررسی خودرو و تلفن فرستاند. آنها در حال بررسی هستند تا متوجه شوند علت بروز این آتش سوزی، کدام یک از گوشی‌های هوشمند سامسونگ بوده است.
تاکنون هیچ شکایتی از این پرونده به ثبت نرسیده است. با انتشار این خبر، سامسونگ اعلام کرد:
ما مسئولیت کیفیت و ایمنی میلیون‌ها گوشی‌ هوشمند سامسونگ در ایالات متحده را برعهده داشته و از آنها پشتیبانی می‌کنیم. اکنون نیز در حال بررسی علت وقوع این حادثه هستیم و تا زمانی که این بررسی تکمیل نشود، نمی‌توانیم علت اصلی بروز این فاجعه را بازگو کنیم.
سال 2016 نیز چنین مشکلی برای باتری گوشی گلکسی نوت 7 اتفاق افتاده و شرکت کره‌ای در پی آن، بسیار متضرر شد. در ان زمان سامسونگ تمامی گوشی‌های گلکسی نوت 7 را از بازار جمع و جایگزینی برای آن عرضه کرده بود؛ که البته این جایگزین هم مشکل مشابهی داشت. تکرار این اتفاق، قطعا برای اعتبار سامسونگ چندان خوشایند نخواهد بود.
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha