5 روش برای دستیابی به کسب و کار پایدار
محسن امیری
نویسنده:محسن امیری
ارسال شده در:25 خرداد 1397، 21:00

5 روش برای دستیابی به کسب و کار پایدار

اگرچه هیچ راه حلی برای پایدار کردن قطعی یک کسب و کار وجود ندارد، اما کارهایی وجود دارد که اگر آن‌ها را انجام دهید، می‌توانید در زمینه شغلی خود موفق‌تر باشید. در این مطلب شما را با این راهکارها آشنا می‌کنیم.

من به دنبال یک کسب و کار پایدار هستم که جای رشد نیز داشته باشد.

هر کسی، جمله بالا را یک بار در زندگی خود گفته و یا شنیده است. اگر به دنبال یک شغل هستید، جمله بالا را تکرار نکنید. این جمله را کاملا از ذهن خود پاک کنید چرا که در 99 درصد موارد هیچ شغل مادام العمری برای شما وجود ندارد. هیچ شرکتی جز این که برای شما فضای کاری ایجاد کند، نقش دیگر ندارد. رشد کردن، وظیفه اصلی شما در شرکت و بازار کار است.

یک شغل پایدار، مثل یک فیل در یک اتاق است که با یک وال می‌رقصد! در حقیقت یعنی چیزی به نام شغل پایدار وجود ندارد. در زندگی، بسیاری از ما در تلاطم هستیم و مدام خود را برای موقعیت‌های جدید آمده می‌کنیم و خودمان را با آن وفق می‌دهیم. این گونه رفتار‌های ما، ارزش افزوده‌ای هم برای شرکت داشته و باعث ارتقا شغلی ما می‌شود. اما بعضی وقت‌ها هم رفتارهای ما باعث عدم رشد ما در محیط شرکت می‌شود و در نهایت به اخراج منتهی می‌شود. همواره بدانید که تمام قابلیت‌های شما محدود به یک شرکت و شغل نیست. اگر در کاری موفق نمی‌شوید دلیلی ندارد در کار دیگری هم موفق نباشید. شما توانایی‌هایتان را در حیطه‌ای وسیع می‌توانید به کار بگیرید.

business

اگر در یک شرکت نمی‌توانید تمام توانایی‌ها و قابلیت‌های خودتان را رشد دهید، این کار را در یک شرکت دیگر انجام دهید و موفق شوید. به عنوان کسی که قصد دارد کار کند، وابستگی کامل به یک حرفه و شغل می‌تواند برای‌تان خطرناک باشد؛ چون هیچ وقت تضمینی نیست که شما تا آخرین روز عمرتان در آن شغل بمانید. در حقیقت خیال پایداری یک شغل اگر چه خوب، اما باطل است. با تمام این تفاسیر نمی‌توان تمرکز خود را از پایدارتر کردن یک شغل برداشت. در ادامه راه‌حل هایی را می‌گوییم که انجام دادن آنها باعث می‌شود شغل شما به پایدارترین حالت خود، نزدیک شود.

ارتباطات خود را هرچه بیشتر، گسترش دهید

قبول کنید، برای این که کارهای خوبی پیدا کنید و در آن موفق شوید باید رابطه داشته باشید. هر چه انسان‌های بیشتری بشناسید احتمالا هم مشتریان بیشتری خواهید داشت و هم کارفرماهای بیشتری. گر چه رزومه شما برای استخدام شما تصمیم می‌گیرد اما قطعا داشتن یک دوست در شرکت، این تصمیم را قطعی تر می‌کند.

business

با استخدام کننده خود ارتباط موثر برقرار کنید

شاید فردی که از شما مصاحبه شغلی می‌گیرد همیشه ترسناک باشد، اما چه بخواهید چه نخواهید شما برای این که استخدام شوید باید یک ارتباط موثر با او برقرار کنید. اگر استخدام شوید، این افراد می‌توانند در بقای شما در شرکت و افزایش دستمزد شما دخیل باشند. این افراد با تجربیاتی که دارند باعث می‌شوند شما در محیط کاری‌تان موفق‌تر و ماندگارتر شوید.

business

هدف خود را پایداری مطلق نگذارید

به جای این که تمرکز خود را روی پایداری شغل‌ و کسب و کار خود بگذارید، روی پیشرفت خود سرمایه‌گذاری کنید. احتمالا تاکنون قبول کرده‌اید که هیچ پایداری همیشگی وجود ندارد. اما هر چه شما روی توانایی‌هایتان تمرکز کنید می‌توانید بیشتر پیشرفت کنید و در کار خود موفق‌تر و البته ماندگار‌تر باشید.

به زندگی مجازی خود هم توجه کنید

اگر فکر می‌کنید تمام اطلاعات شما در رزومه است، اشتباه می‌کنید. با احتمال بسیار زیاد، پست‌های شبکه اجتماعی شما به گونه‌ای شخصیت شما را برای دیگران بازتاب می‌کند. هر پستی که در شبکه اجتماعی خود می‌گذارید، به گونه ای شما را معرفی می‌کند. کسی به شما در مورد این پست ها گیر نمی‌دهد، اما قطعا در تصمیم‌گیری در مورد شما از آن استفاده می‌کند.

business

کمک کنید!

ما همه صاحب شرکت و کسب و کار مستقل نیستیم، اما می‌توانیم به بقیه در پیدا کردن شغل مورد نظرشان کمک کنیم. بهترین و آسان‌ترین کار این است که در محل کار فعلی‌تان به دنبال جایی برای آن شخص باشید. این کار زمانی به درد شما می‌خورد که در موقعیت مشابه قرار بگیرید. شاید روزی هم شما به دنبال کار باشید.

فضای شغلی همیشه در حال تغییر است. ما باید بدانیم که استخدام ما می‌تواند دائمی نباشد. یاد بگیریم خلق موقعیت کنیم و از توانایی‌هایمان بهترین استفاده را ببریم، نه این که روی یک خط مستقیم و همیشگی حرکت کنیم.

business

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha