نگاهی به ویژگی مدت زمان نمایش Screen Time در iOS 12

نگاهی به ویژگی مدت زمان نمایش Screen Time در iOS 12
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

از پاییز امسال، گوشی‌های آیفون شما، می‌توانند مجهز به ناظم مخصوصی به نام مدت زمان نمایش (Screen Time) شوند که بر کارهای شما و مدت زمان استفاده از گوشی همراه نظارت کند.

اپل به زودی در پاییز، زمانی که iOS 12 را به صورت رسمی معرفی کند، ویژگی جدیدی به آن خواهد افزود، این شرکت به صورت ملموسی اسم این امکان جدید را مدت زمان نمایش (Screen Time) نامیده است.

این برنامه در راستای هدف اپل برای کمک به سلامتی بیشتر کاربران عرضه شده است و به شما نشان خواهد داد که چقدر از زمان خود را صرف استفاده از گوشی و نرم افزارها مختلف کرده‌اید، همچنین در قدم بعدی می‌توانید برای هر برنامه زمان مشخص کاربری را تعریف نمایید. شاید این کار به تعدیل زمان کاربری کسانی که اعتیاد شدید به موبایل دارند، کمک کند. امروز نگاهی به نسخه بتای این مورد در آیفون خواهیم پرداخت. قابل ذکر است که این ویژگی فعلا به صورت آزمایشی روی نسخه بتا وجود دارد و تا پاییز امسال خبری از عرضه رسمی آن وجود نخواهد داشت، پس آنچه که امروز می‌خوانید ممکن است با نوشته هایمان در پاییز کمی تفاوت داشته باشد. ویژگی Screen Time در دسته‌بندی تغییرات نمایشگر قرار گرفته است.

فهرست:

بررسی مدت زمان نمایش Screen Time در iOS 12

screen time

زمانی که روی آن بزنید، قسمت دیگری به شما نشان داده خواهد شد که در آن اختیارات زیادی برای کنترل برنامه‌ها به شما داده شده است.

screen time

زمان خاموشی (Downtime)

زمانی که شما Downtime یا زمان خاموشی را فعال کرده باشید، دسترسی به برخی از اپلیکیشن های روی گوشی برای شما محدود خواهد شد؛ بنابراین شما دیگر نمی‌توانید دو ساعت از وقت خواب خود را در فیس بوک یا اینستاگرام بگذرانید. بر همین اساس تماس های تلفنی، زنگ ها و هشدارها نیز بر اساس برنامه قبلی که اپل تعبیه کرده بود، محدود خواهند شد.

screen time

محدودیت نرم افزاری (App Limits)

محدودیت نرم افزاری به شما اجازه می‌دهد که زمان معینی را برای صرف کردن در دسته‌بندی‌های مختلف نرم افزاری، همانند شبکه‌های اجتماعی و بازی مشخص کنید. همچنین شما می‌توانید زمان معینی در روز تعریف کنید که غیر از آن زمان، دسترسی به این اپلیکیشن برای شما غیر ممکن شود. برای مثال، می‌توانید یک ساعت از اخر هفته خود را صرف استفاده از نرم افزارهای شبکه‌های اجتماعی کنید و زمانی که یک ساعت کار شما به سر برسد، اپل دسترسی شما به نرم افزار را با یک پیغام خاص، محدود خواهد کرد.

مدت زمان نمایش

دسترسی آزاد (Always Allow)

این قسمت تکمیل‌کننده دیگر دسترسی های شما است. می‌توانید در این قسمت، برخی از برنامه‌های دلخواه خود را از اجرای زمان خاموشی (Downtime) فاکتور بگیرید تا همیشه حتی زمان خاموشی هم به آن‌ها دسترسی داشته باشید. برای مثال می‌توانید برنامه واتس اپ را در این قسمت وارد کنید و در تمام روز از آن استفاده کنید.

مدت زمان نمایش

محتوا و حریم خصوصی (Content & Privacy)

این قسمت می‌تواند دسترسی دیگر کاربران را به برخی از قسمت‌های گوشی و انجام برخی از کارها محدود کند. مثال واضح‌تر، قفل کودک است. والدین می‌توانند در این قسمت برای همه افراد محدودیت دسترسی به دانلود برنامه‌ها، حذف آن‌ها، باز کردن گالری، خرید داخل برنامه‌ها، دسترسی به موزیک و فیلم‌ها و موارد دیگر را ایجاد کنند. این قسمت برای والدینی که کودکان کنجکاو دارد مسلما خوشایند خواهد بود.

مدت زمان نمایش

مدت زمان نمایش خانوادگی (Screen Time for Family)

شما در این قسمت می‌توانید محدودیت‌های لازم برای استفاده افراد خانواده خودتان از آیفون و ایپد شخصیشان را محدود کنید. شما می‌توانید زمان مشخصی برای استفاده قرار دهید یا به آن‌ها محدودیت دسترسی به برخی از قسمت‌ها از اضافه کنید. این قسمت می‌تواند یک خانواده صمیمی را در زمان مشخصی به دور همدیگر جمع کند.

مدت زمان نمایش

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood