Memoji های اپل در مقابل AR Emoji سامسونگ

Memoji های اپل در مقابل AR Emoji سامسونگ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

پس از معرفی انیموجی برای آیفون X، سامسونگ نیز با معرفی AR Emoji مقابله‌به‌مثل کرد. AR Emoji یک ویژگی واقعیت مجازی است که کاربران گلکسی S9 را تبدیل به آواتارهای کارتونی می‌کند. در مقابل، اپل بازهم دست‌به‌کار شده و Memoji ها را همراه با iOS 12 منتشر خواهد کرد.

پس از معرفی AR Emoji، مشخص شد که این ویژگی واقعیت مجازی نسبت به انیموجی‌های اپل دارای کمبودهای بسیاری است. انیموجی‌های اپل در دقت عملکرد و تشخیص احساسات صورت برتری داشتند. کاملاً مشخص بود که سامسونگ در تلاش است تا روی دست آیفون X بلند شود و طبق معمول نتایج خوبی نگرفته است.

بااین‌حال هنوز هم AR Emoji دارای قابلیت‌هایی نسبت به انیموجی‌ها است. بهترین آن‌ها، قابلیت شخصی‌سازی آواتار است. که البته با ورود Memoji این برتری را نیز از دست خواهد داد. پس از انتشار بتای iOS 12، تصمیم گرفتیم تا مقایسه‌ای زودهنگام میان این دو انجام دهیم.

در iOS، انیموجی ها درون اپلیکیشن مسنجر اپل در دسترس هستند و در سامسونگ AR Emoji ها در اپلیکیشن دوربین جای دارند. به نظر تفاوتی کوچک می‌رسد، اما جایگذاری اپل نشان می‌دهد که اپل در تلاش است تا تکنولوژی واقعیت مجازی را در ارتباطات پیامی مورد استفاده قرار گیرد.

با ساخت ایموجی شخصی شروع می‌کنیم. AR Emoji عکسی از صورت کاربر تهیه‌کرده و طبق آن پردازش می‌کند، اما در Memoji شما با صفحه‌ای خالی روبرو می‌شوید.

توجه داشته باشید که شخصیت‌های Memoji در حال ساخت نیز زنده هستند درحالی‌که در AR Emoji یک سری حرکات تکراری توسط ایموجی انجام می‌شود. این موضوع به کاربران در شخصی‌سازی کمک می‌کند. در سامسونگ کاربر باید ایموجی را با استفاده از انگشت بچرخاند اما در آیفون X کاربر به‌سادگی و فقط با حرکت دادن سر می‌تواند از زوایای مختلف اموجی خود را ببیند.

در هر دو سیستم از یک اسلایدر تغییر رنگ پوست استفاده می‌شود، اما سامسونگ دارای بازه‌ رنگ‌های تیره‌ کمتری است. از طرفی Memoji دارای بازه‌ بسیار گسترده‌ای از رنگ‌ها است، حتی رنگ‌های آبی و صورتی! همچنین برای هر رنگی یک اسلایدر تنظیم وجود دارد.

سراغ مدل مو می‌رویم. AR Emoji تعداد بسیار زیادی مدل مو در اختیار کاربر قرار می‌دهد اما بر روی ابروهای کاربر پیاده‌سازی نمی‌شوند که البته می‌تواند نکته‌ مثبتی باشد. Memoji هم تعداد زیادی مدل مو در اسلایدر خود دارد، تنها مشکل این است که مدل‌های موی زنانه و مردانه یکجا هستند. در iOS با استفاده از یک اسلایدر تنظیم کاربر می‌تواند روشنایی و رنگ موها و ابروها را تغییر دهد. در این مورد هم یک پالت رنگ گسترده که رنگ‌هایی مانند آبی و صورتی را هم شامل می‌شود در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

پس از جست‌وجو در تمام مدل موهای موجود در AR Emoji نتوانستیم مدل موهایی شبیه به خودمان پیدا کنیم! انیمیشن‌های مدل موها مانند Memoji تکان نمی‌خورند و مجبورید اموجی را با استفاده از دست تکان دهید همچنین در Memoji مدل موها با حرکت سر تکان می‌خورند. و نه‌فقط حرکات ساده، هر مدل مو دارای حرکات منحصربه‌فرد است.

بازه‌ی شکلِ سر در Memoji با سِن آغاز می‌شود. از کودک تا فرد بالغ و درنهایت فرد سالخورده که در اصل فقط چین‌وچروک‌هایی زیر چشم و دهان اضافه می‌کند. همچنین انتخاب‌های زیادی برای چانه وجود دارد.

سراغ چشم‌ها می‌رویم. در Memoji کاربر امکان تغییر شکل چشم هارا دارد درحالی‌که در AR Emoji کاربر مجبور است از مدل چشم‌هایی که توسط برنامه و بر اساس عکس ابتدایی برای او انتخاب‌شده استفاده کند. Memoji همچنین شامل تعداد زیادی مژه می‌شود و حتی می‌توانید با استفاده از یک اسلایدر کاملاً مجزای دیگر رنگ چشم خود را تغییر دهید. متأسفانه در AR Emoji امکان تغییر رنگ چشم وجود ندارد.

ابروها در هر دو سیستم مشابه است و توسط ردیف‌هایی از ابروهای مختلف به کاربر ارائه داده می‌شود. انتخاب‌های کمتری در بینی، لب و گوش‌ها وجود دارد، چراکه اپل تصمیم گرفته شخصی‌سازی را محدود کند.

ریش و سبیل یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که اپل به بهترین نحو ممکن ارائه می‌دهد. AR Emoji قابلیت تغییر این گزینه را ندارد هرچند که درصورتی‌که شما دارای ریش و یا سبیل باشید کمی تغییرات دوبعدی اعمال می‌کند. Memoji همچنین به کاربر این امکان را می‌دهد تا خط ریش اضافه کند و این خط ریش با گزینه‌های مختلف ریش سازگار است.

عینک‌ها نیز در Memoji بسیار گسترده‌تر هستند. حتی عینک کمی سایه بر روی صورت شما می‌اندازد و به‌خوبی به چشم می‌آید. اپل اجازه‌ی تغییر رنگ عینک و شیشه‌های عینک را می‌دهد به شکلی که حتی می‌توانید چشم هارا کاملاً با استفاده از عینک محوکنید.

و درنهایت Memoji شامل لوازم جانبی دیگری مانند کلاه و گوشواره در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف می‌شود. از طرفی AR Emoji امکان تغییر لباس به کاربر می‌دهد، هرچند که انتخاب‌های زیادی وجود ندارد.

یکی از تفاوت‌های اساسی در این دو سیستم این است که در AR Emoji تمام بدن نمایش داده می‌شود درحالی‌که Memoji فقط محدود به سر کاربر است.

مهم‌تر از همه اینکه، شبیه‌سازی حرکات صورت در Memoji بسیار دقیق‌تر است و درنتیجه اموجی واقعی‌تر به نظر می‌رسد. در AR Emoji، بدن به شکلی تکان می‌خورد که انگار از سر آویزان است. خنده‌ها در AR Emoji نسبت به خنده‌های بسیار طبیعی و رسای Memoji عجیب به نظر می‌رسند.

اپل همچنین قابلت تشخیص زبان را به آی او اس 12 اضافه کرده که با انیموجی های حال حاضر اپل نیز سازگار است.

AR Emoji در تشخیص چشمک عملکرد بهتری دارد درحالی‌که Memoji بسیار ضعیف عمل می‌کند. هر دو سیستم عملکرد بسیار خوبی در دنبال کردن حرکت لب‌ها دارند. آیفون X می‌تواند حرکت چشم هارا دنبال کند، حتی زمانی که چشم هارا می‌چرخانید. گلکسی اس 9 دارای قابلیت تشخیص حرکت چشم‌ها نیست.

تا جایی که تکنولوژی آواتارهای واقعیت مجازی جلو رفته است، اپل عملکرد بسیار خوبی در به تصویر کشیدن بازه‌ای متفاوت از احساسات دارد، از غمگین گرفته تا طبیعی و خوشحال.

در سامسونگ می‌تواند به‌راحتی از آواتار عکس بگیرید و در آیفون X با ضربه زدن بر روی ایموجی، تصویر ثابت می‌شود و سپس می‌توانید آن را ارسال کنید. در AR Emoji شما محدود به اپلیکیشن مسنجر نیستید و می‌توانید آواتار خود را تقریباً هرجایی ارسال کنید.

احتمالاً جذاب‌ترین ویژگی Memoji این است که با باز کردن دوربین در اپلیکیشن می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. فقط کافی است آیکون ستاره شکل را لمس کنید. اکنون دیگر پس از انتخاب انیموجی یا Memoji مورد نظرتان، این ایموجی همیشه اعمال می‌شود. می‌توانید بر روی تصویر فیلتر بگذارید. همچنین می‌توانید استیکر‌هایی به تصویر اضافه کنید که با حرکت سر شما حرکت می‌کنند.

کلام آخر

برای اطلاع بیشتر از مقالات فناوری با پلازامگ همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood