چگونه از ویژگی‌های جدید گوشی LG G7 ThinQ استفاده کنیم

چگونه از ویژگی‌های جدید گوشی LG G7 ThinQ استفاده کنیم
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

پرچم‌دار جدید شرکت ال جی، گوشی G7 ThinQ است که با ویژگی‌های زیادی که در خود دارد می‌تواند هر کسی را عاشق خودش کند؛ اما بسیاری از امکانات این گوشی برای اولین بار عرضه شده‌اند و نیاز به آموزش دارند.

پرچم‌دار جدید ال جی، G7 ThinQ، گل سر سبدی است که در کنار طراحی زیبا، دارای امکانات فراوانی است که می‌توانید به وسیله آن‌ها کنترل گوشی خودتان را به دست بگیرید. هرچند قالب همه گوشی‌های اندرویدی شبیه به هم هستند اما در G7 ThinQ می‌توانید تنظیمات جالبی پیدا کنید. اگر دوست دارید این گوشی را بخرید یا آن را خریده‌اید و کار کردن با ابزارهای کنترلی برای شما سخت‌تر از تصورتان است، همراه ما باشید تا نگاهی به کلیت این تنظیمات و نحوه استفاده از آن‌ها بیاندازیم.

فهرست:

آموزش استفاده از ویژگی‌های گوشی ال جی جی 7 تینکیو

سفارشی کردن بریدگی بالای نمایشگر

دوست داشته باشید یا نه، بریدگی بالای نمایشگر جزئی از طراحی‌های امروزی گوشی‌های هوشمند شده است و مدتی بعد، شما گوشی بدون این ویژگی پیدا نخواهید کرد؛ اما ال جی به کسانی که دوست دارند گوشی خودشان را بدون بریدگی ببینند، امکان جالبی قرار داده است تا بتوانند حس خوبی از گوشی با طراحی بریدگی بالای صفحه نمایش داشته باشند.

برای اینکه نمایش اعلان‌های گوشی شما بتواند بریدگی بالای نمایشگر را پوشش دهد و شما حسی همانند مدل‌های معمول گوشی‌های همراه داشته باشید، به این مسیر در گوشی G7 ThinQ بروید: Settings > Display > New Second Screen. نمایشگر را از حالت استاندارد خارج کنید و روی Custom قرار دهید. در این حالت می‌توانید رنگ نوار بالایی را انتخاب کنید. اگر رنگ کاملاً سیاه را برداشته باشید، مشاهده خواهید کرد که بریدگی بالای نمایشگر به نسبت قبل کمتر دیده می‌شود؛ اما G7 ThinQ امکانات بیشتری به شما می‌دهد. می‌توانید نحوه قرارگیری لبه‌های نوار بالایی را هم انتخاب کنید.

 

شخصی‌سازی نمایشگر همیشه روشن

یکی از امکانات جالب اندروید در نسخه‌های اخیر داشتن صفحه همیشه روشن یا Always-on display است که می‌تواند به شما بدون اینکه باتری گوشی‌تان همانند زمانی که صفحه نمایش به صورت کامل روشن می‌شود، مصرف شود، ساعت و اعلان‌ها را گزارش دهد و در صورت نیاز می‌توانید از این حالت به حالت فعال بروید. ال جی به شما در پرچم‌دار جدیدش این امکان را داده است که بتوانید این صفحه را هم شخصی‌سازی کنید.

برای این کار باید به تنظیمان صفحه همیشه روشن بروید. مسیر Settings > Display > Always-on display را پیگیری کنید. زمانی که این ویژگی روشن باشد شما می‌توانید امکانات دیگری ببینید، همانند نحوه نمایش اعلان‌ها در این صفحه، زمان‌بندی زمان نمایش این صفحه و صفحه‌نمایشی روشن‌تر. این ویژگی را فعال کنید و زمانی که برای اولین بار با این صفحه در گوشی خود مواجه شدید، پایین صفحه نمایش گزینه سه‌نقطه‌ای وجود دارد که می‌توانید آن را انتخاب کرده و در آنجا این صفحه را مطابق میل خودتان تنظیم و دست‌کاری کنید تا دفعه بعد همان‌طور که می‌خواهید برایتان ساعت و دیگر موارد را نشان دهد.

 

نوار شناور

اگر از جمله کسانی هستید که دوست دارند به همه امکانات گوشی خودشان، مخاطبان، پخش موزیک و دیگر برنامه‌های کاربردی دسترسی سریع داشته باشند، ال جی برای شما تدارک یک نوار شناور دیده است. این نوار شناور علاوه بر اینکه مخصوص شما طراحی شده، دست شما را برای کنترل کردنش باز گذاشته است. اگر برای اولین بار در گوشی G7 ThinQ با این ویژگی مواجه شده‌اید، بهتر است همراه ما باشید تا نحوه استفاده از آن را بیاموزید.

برای راه اندازی این نوار به مسیر Settings > General بروید و گزینه Floating Bar را فعال کنید. پس از فعال‌سازی می‌توانید این نوار را شخصی‌سازی کنید. نحوه قرارگیری این نوار را برای خودتان انتخاب کنید، می‌توانید آن را به صورت لبه چپ، لبه راست، قسمت دلخواه در لبه‌ها و هردو لبه قرار دهید. علاوه بر این به شما امکان طبقه‌بندی برنامه‌های خاص برای نمایش داده شدن در این قسمت داده شده است. زمانی که برای اولین بار این نوار شناور روی گوشی نمایش داده شد، سه دکمه کناری را بزنید و به وسیله آن، برنامه‌ها و دسترسی‌های دلخواهی که می‌تواند روی این نوار به نمایش در بیاید را انتخاب کنید.

 

شخصی‌سازی بولتن هوشمند

ال جی، اندروید را برای گوشی‌های خودش شخصی‌سازی کرده و حالت عادی آن را تغییر داده است و شما به جای دیدن برخی از ویژگی‌های اندرویدی در گوشی‌های دیگر، ویژگی‌های شخصی‌سازی شده ال جی را مشاهده می‌کنید. برای مثال، ال جی صفحه نمایش اخبار را حذف کرده و به جای آن، قسمت جدیدی به نام بولتن هوشمند اضافه کرده است. این صفحه شباهت زیادی به صفحه اعلان گوشی در iOS 11 به بعد دارد که می‌توانید در آن، به ویژگی‌های زیادی دسترسی داشته باشید. از جمله می‌توانید گزینه‌های سلامتی، اخبار، گزارش هواشناسی، مخاطبین خاص و پخش موزیک اضافه کنید تا در یک صفحه بتوانید به همه این وارد دسترسی داشته باشید؛ اما چگونه می‌توانید این قسمت را شخصی‌سازی کنید.

دیده شده است که بسیار از افراد دوست ندارند زمانی که صفحه‌های نمایش خودشان را ورق می‌زنند، با این صفحات مواجه شوند. خوشبختانه ال جی به شما این امکان را داده است که بتوانید این ویژگی را کلاً حذف کنید. برای این کار همانند شخصی‌سازی بقیه صفحه‌ها عمل کنید. روی صفحه نمایش به مدت کمی بیشتر از یک ضربه، نگه‌دارید. صفحات به شکل شناور به شما نمایش داده خواهند شد، به صفحه بولتن هوشمند بروید و به راحتی آن را حذف کنید تا دیگر مشاهده نکنید؛ اما اگر از جمله کسانی هستید که از بودن این صفحه لذت می‌برید، به قسمت تنظیمات بولتن هوشمند بروید و از آنجا این صفحه را برای خودتان شخصی‌سازی کنید.

 

فعال کردن نمایش تک‌رنگ (E-Ink screen)

 G7 ThinQ

یکی از ویژگی‌هایی که ما برای اولین بار در گوشی وان پلاس 6 با آن مواجه شدیم، حالت خواندن (Reading mode) است. این ویژگی به شما امکان می‌دهد که صفحه نمایش شما برای صرفه‌جویی در مصرف باتری، تبدیل به یک نمایشگر دستگاه‌های کتاب‌خوان شود و تک‌رنگ سیاه و سفید و تنالیته‌های مختلفی از آن را برای کل گوشی نمایش دهد. این امکان در پرچم‌دار ال جی G7 ThinQ با حالت سیاه و سفید (black and white mode) معرفی شده است و می‌توانید از مسیر Settings > Display > Comfort view و گزینه Black & white آن را فعال کنید.

 

راه اندازی ویژگی تشخیص چهره

مطابق رویه‌ای که همه گوشی‌های دارای بریدگی لبه پیش گرفته‌اند، ال جی هم پرچم‌دار خودش را مجهز به باز کردن قفل گوشی با استفاده از تشخیص چهره کرده است. راه‌های دیگری هم وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. از جمله حسگر اثر انگشت و وارد کردن الگو، اما مسلماً باز کردن گوشی با استفاده از دوربین‌های تشخیص چهره مزه دیگری دارد. برای فعال کردن این ویژگی به این صورت باید عمل کنید.

به مسیر Settings > Lock screen & security بروید و روی باز کردن گوشی با تشخیص چهره یا Face Recognition بزنید. در ادامه از شما رمزی که روی گوشی خودتان هم اکنون دارید را خواهد خواست. اگر رمز را هنوز ایجاد نکرده‌اید به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که گوشی خودتان را پین گذاری کنید. مجدداً به این قسمت باز گردید و ادامه مسیر را بروید. پس از وارد کردن پین، شما به قسمتی هدایت می‌شوید که باید بر اساس دستورات گوشی چهره خودتان را اسکن کنید. وقتی که برای اولین بار این کار را انجام دادید. می‌توانید از گزینه دیگری به نام Improve face recognition and Advanced face recognition ویژگی‌های دیگری اضافه کنید تا گوشی زودتر از قبل چهره شما را شناسایی کند.

 

داشتن صدایی خارق‌العاده (با هدفون)

اگر شما هم مثل من دوست دارید که گوشی خودتان را تبدیل به یک پخش‌کننده حرفه‌ای موسیقی بکنید، می‌توانید در گوشی G7 ThinQ این کار را انجام دهید. مطابق معمول این ویژگی فقط زمانی که هدفون به دستگاه وصل باشد فعال می‌شود. برای این کار به مسیری که در ادامه خواهیم گفت، بروید.

اولین کاری که باید بکنید این است که هدفون خودتان را با جک 3.5 میلی‌متری به گوشی وصل کنید تا ویژگی تنظیمات برای شما روشن شود. سپس به این مسیر بروید: Settings > Sound > Sound quality and effects. در اینجا، روی گزینه اکولایزر بزنید تا روشن شود. در پایین همین گزینه به شما موارد دیگری نمایش داده خواهد شد که می‌توانید موسیقی خودتان را حرفه‌ای‌تر گوش کنید. تنظیماتی همانند افزایش بیس و بالانس دو گوش هدفون در اینجا قرار دارد.

 

کنترل گوشی با یک دست

گوشی جدید ال جی G7 ThinQ نمایشگری 6.1 اینچی دارد و در نگاه اول شاید بزرگ‌تر از آن باشد که با یک دست قادر باشید آن را اداره کنید؛ اما طراحی گوشی به شکلی است که بتوانید با یک دست به راحتی آن را کنترل کنید. مشکل دیگر شما دسترسی به گوشه‌های مقابل است. برای اینکه شما با خریدن محصولات ال جی، هیچ مشکلی نداشته باشید، پرچم‌دار ال جی دارای ویژگی اداره گوشی با یک دست است که در این مورد به شما کمک می‌کند.

برای روشن کردن این ویژگی مسیر Settings > Display را ادامه دهید و روی گزینه Mini view بزنید. اگر برای اولین بار این ویژگی را روشن کرده باشید، آموزش‌های لازم به شما در این مورد داده خواهد شد و می‌توانید اندازه صفحه نمایشگر کوچک را خودتان انتخاب کنید. مشابه این ویژگی در اندروید و دستگاه‌های دیگر وجود دارد که می‌توانید صفحه‌کلید را به این صورت کوچک و در یک طرف قرار دهید؛ اما ال جی، کل نمایشگر را برای شما کوچک می‌کند و می‌توانید به همه برنامه‌ها و اپلیکیشن های خودتان دسترسی داشته باشید.

 

بهینه‌سازی عملکرد G7 ThinQ

اغلب گوشی‌های اندرویدی پس از اینکه مدتی از اولین روشن شدن و استفاده از آن‌ها می‌گذرد شروع به کند شدن می‌کنند. این ویژگی است که برخی از گوشی‌ها بدون اینکه به شما اطلاع دهند آن را کنترل می‌کنند و برخی دیگر همانند پرچم‌دار ال جی به شما این امکان را می‌دهند که هر زمانی دوست داشتید، عملکرد دستگاه خودتان را با فشار دادن یک گزینه، بهینه کنید. برای این کار مطابق روش زیر عمل کنید.

کند شدن اندروید به علت جمع شد اطلاعاتی است که شاید ماه‌ها هیچ استفاده‌ای نداشته‌اند. به مسیر Settings > General > Smart Cleaning بروید و روی گزینه Optimize کلیک کنید. گوشی شما شروع به پاک کردن مواردی خواهد کرد که شما نیازی به آن‌ها نخواهید داشت. بعد از این کار مشاهده خواهید کرد که گوشی شما دیگر کند نیست. اگر فکر می‌کنید که کند شدن گوشی بر طرف نشده است، گزینه‌ Test Hardware را که در پایین صفحه وجود دارد، انتخاب کنید تا گوشی تمام قسمت‌های سخت‌افزاری خودش را بررسی کند و در صورت وجود مشکل، به شما خبر دهد.

 

شخصی‌سازی رنگ نمایشگر

اگر شما هم از کسانی هستید که گوشی خودشان را در رختخواب هم استفاده می‌کنند، مسلماً از چشم درد بعد از استفاده گوشی در تاریکی اذیت شده‌اید؛ اما ال جی سعی کرده است که با ارائه ویژگی جدیدی نمایشگر شما را برای استفاده در تاریکی بهینه کند. این کار با کاهش رنگ آبی گوشی صورت می‌گیرد. برای فعال کردن این ویژگی به صورت زیر عمل کنید:

برای روشن کردن Comfort view به این مسیر بروید: Settings > Display > Comfort view. در این قسمت می‌توانید فیلتر نور آبی گوشی خودتان را تنظیم کرده و زمان فعال شدن آن را مشخص کنید.

امیدواریم که توانسته باشیم آموزشی کامل و جامعی در مورد استفاده از ویژگی‌های منحصربه‌فرد G7 ThinQ ارائه کرده باشیم.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood