آیا گلکسی S10 نمایشگر دوگانه خواهد داشت؟

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

خبرهای جدیدی از شرکت کره‌ای سامسونگ به دست آمده که نشان می‌دهد، طراحان گلکسی S10، گام بزرگی برای رسیدن به نمایشگرهای بدون لبه با فناوری‌های جدید برداشته‌اند.

بر اساس اخباری که جدیداً در مورد برنامه‌های آتی سامسونگ پیچیده است، این شرکت بهای زیادی به بریدگی بالای نمایشگر نخواهد داد و به زودی برای افزایش محبوبیت پرچم‌داران خودش، ایده‌ای جدید به کار خواهد گرفت. سامسونگ ایده‌های خود را محدود به بدنه و صفحه نمایش نکرده و گویا به دنبال این است که خارج از بدنه، با ایده‌ای نو، نسبت صفحه نمایش را به بدنه افزایش دهد. گزارش‌های رسیده از کره جنوبی نشان می‌دهد که سامسونگ به دنبال دست‌یابی به فناوری جدیدی است که نمایشگر دوگانه‌ای در قسمت فوقانی گوشی و بلندگو به کار بگیرد. با این فناوری سامسونگ به آرزوی افزایش درصد نمایشگر به بدنه خواهد رسید. امیدوار هستیم که به‌ احتمال‌ زیاد این فناوری که نمونه آن تاکنون وجود نداشته را در گلکسی S10 مشاهده کنیم.

سامسونگ زمزمه فناوری‌های جدید برای رسیدن به نمایشگرهای بدون لبه را با عجله در گوشی‌های خود همانند گلکسی S8 و S8 پلاس به کار برد و در پرچم‌داران بعدی خودش که امسال روی صحنه آمده‌اند و خواهند آمد آن را بهبود داده است. با این حال رسیدن به یک نمایشگر تمام صفحه آرزویی است که سامسونگ دوست دارد هرچه زودتر به آن دسترسی داشته باشد و برای این کار به دنبال اضافه کردن امکانات جدید به پرچم‌داران خودش است. تا کنون ایده‌هایی که برای نزدیک شدن به نمایشگر بدون لبه، انجام شده است در حد جا دادن بلندگو و دوربین‌های سلفی روی قسمت بریدگی بالای نمایشگر بوده است. در بهترین حالت شرکت ویوو بود که توانست دوربین را در داخل بدنه پنهان کند و بلندگو را به زیر صفحه نمایش انتقال دهد که با استفاده از لرزش صدا را به گوش کاربر می‌رساند؛ اما سامسونگ دوست ندارد از هیچ کدام این روش‌ها پیروی کند و به دنبال اضافه کردن قسمتی در بالای گوشی است که می‌تواند بلندگو و دوربین‌ها را در خودش جا دهد.

سامسونگ چقدر در این پروژه پیشرفت داشته است؟

گزارش‌های منتشر شده می‌گویند که سامسونگ آماده است که تکنولوژی نمایشگر-صوتی ارتعاشی (sound-emitting) اولد را برای سال بعد به عنوان بخشی از یک نمایشگر 6.2 اینچی پیاده‌سازی کند. این اندازه نمایشگر مسلماً می‌تواند متعلق به گلکسی S10 باشد. این نمایشگر جدید همانند نمایشگری که شرکت ویوو آن را به کار برده است می‌تواند ارتعاشات صوتی را از داخل نمایشگر به گوش کاربر برساند و محدوده صوتی 100 تا 8 هزار هرتز را پشتیبانی می‌کند. این ویژگی فقط در قسمتی از نمایشگر وجود دارد و زمانی که شما گوش خودتان را نزدیک نمایشگر برده باشید، فعال می‌شود و باقی مواقع خاموش است. از این رو شاید سامسونگ در آینده‌ای نزدیک آن را در کنار نمایشگر دوتکه‌ای در قسمت فوقانی به نمایش در آورد. نمونه‌ای از این نمایشگر را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

گلکسی S10

این خبر شایعه نیست و سامسونگ در مجمع بین‌المللی نمایشگر اطلاعات، آن را با عنوان «صدای یکپارچه روی نمایشگر» (Sound integrated into display) در طی ماه‌های قبل معرفی کرده است. بااین‌وجود همان‌طور که اشاره کردیم، این نمایشگر در گوشی‌های هوشمند امروزی دیده شده است. شرکت ویوو، گوشی هوشمند خودش را معرفی کرده است که نسبت صفحه به بدنه در آن بالای 92 درصد است. در اخبار داشتیم که شرکت ویوو از سامسونگ برای ساختن نمایشگرهایش استفاده کرده است. پس سامسونگ صاحب اصلی این تکنولوژی است که به دیگر شرکت‌ها نظیر ویوو آن را قرض داده است.

مسلماً گوشی گلکسی S10 بدون لبه نخواهد بود؛ اما حذف شدن بلندگو می‌تواند به سامسونگ اجازه دهد که دوربین و سنسورهای نوری را در قسمتی دیگر همانند بریدگی جداگانه در قسمت فوقانی قرار دهد. از طرف دیگر وجود حسگر اسکن چهره مورد دیگری است که سامسونگ به‌سادگی همانند ویوو نمی‌تواند از آن دست بکشد و وجود لبه‌ای نازک‌تر یا بریدگی اندک در بالای صفحه نمایش لازم و ضروری است.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازامگ همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021