اپل می تواند یکی از قابلیت‌های گوگل پیکسل 2 را مورداستفاده قرار دهد

اپل می تواند یکی از قابلیت‌های گوگل پیکسل 2 را مورداستفاده قرار دهد
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اپل در حال ثبت پتنت‌های جدیدی برای تلفن‌های همراه آیفون خود است. نمونه‌هایی از این قابلیت‌ها به فشردن (Squeeze)، فلش دوربین بهبود یافته، مسیردهی پیشرفته و در نهایت مقاومت در برابر سقوط اشاره دارند.

هفته دیگری گذشت و موجی از پتنت‌های جدید اپل ثبت شد. این شرکت اخیرا چهار پتنت موردعلاقه را برای تلفن همراه ثبت کرد که نشان‌دهنده جدیت اپل جهت افزودن قابلیت‌های جدید به آیفون و سایر دستگاه‌های تلفن همراه است. در ادامه خلاصه‌ای از این چهار پتنت جدید اپل و تاثیرات آنها بر محصولات آتی اپل خواهد آمد.

قابلیت فشردن گوگل پیکسل در آیفون

شاید محبوب‌ترین پتنت موبایلی این هفته مربوط به اپل بوده و روی قطعه الکترونیکی تلفن همراه با قابلیت تشخیص فشار (Squeeze) تأکید دارد. ممکن است این ویژگی برای شما آشنا به نظر برسد، چون در حال حاضر این قابلیت در گوگل پیکسل 2 و گوگل پیکسل 2 XL وجود داشته و قبلا نیز در تعدادی از دستگاه های HTC به کار رفته است. جالب است بدانید که در گوگل پیکسل این تکنیک برای فراخوانی دستیار صوتی استفده می‌شود.

این پتنت اشاره می‌کند که دستگاه می‌تواند داده‌ها را بر پایه فشار اعمال‌شده بر محل موردنظر دریافت نماید. چیزی که این پتنت توصیف می‌کند به طور کامل مشابه آنچه که در گوگل پیکسل وجود دارد، نیست. این پتنت به استفاده از حداقل یک «دیواره ساختمانی متحرک» اشاره خواهد داشت، بنابراین ممکن است این قابلیت بتواند به Force Touch ساخت اپل نزدیک‌تر باشد که در آن محل فشار ممکن است واقعا حرکت کند. این پتنت ادامه‌ای از یک پتنت ثبت شده در سال 2016 بوده که آن هم در ادامه پتنت دیگری در سال 2013 ثبت شده بود.

فشردن / Squeeze

یک فلش پیشرفته تر در آیفون

اپل همچنین در حال تلاش برای بهبود فلش دوربین آیفون است. بر طبق یکی از پتنت‌های تازه منتشرشده، این شرکت می‌تواند فلش آیفون را جابه جا کرده و چهار المان مختلف را درون فلش قرار دهد که این المان‌ها قابلیت کنترل جداگانه به صورت خودکار یا دستی را دارند. علاوه بر این، آن‌ها دارای پخش کننده‌های نور هستند که سبب روشنایی یکنواخت و نورپردازی مناسب برای صحنه موردنظر و سوژه عکاسی می‌شوند. به‌طوری‌که در شرایط مختلف نیز می‌توانند مفید باشند. همچنین در صورتی که به افزایش نور اندکی نیاز باشد، فقط یک یا دو المان برای نوردهی به صحنه روشن می شوند. این پتنت نیز ادامه‌ای از پتنت دیگر اپل در سال 2015 می باشد.

مسیردهی داخلی پیشرفته تر

اپل دنبال راهی برای بهبود مسیردهی داخلی (Interior Mapping) است. این شرکت پتنتی را با نام «تعیین مجاورت بدون درجه بندی» (Range-free Proximity Determination) ثبت کرد که در آن آیفون می‌تواند با استفاده از تعدادی گره (Node) یا نقطه یک حصار مجاورت در اطراف خود ایجاد کند. در نتیجه این گره‌ها و یا نقاط به تلفن همراه کمک می کنند که محل دقیق خود را بداند، این فناوری بسیار دقیق تر از روش به کار رفته توسط GPS می باشد.

این قابلیت در شرایط مختلف مفید خواهد بود. برای نمونه، یک فروشگاه می‌تواند گره‌هایی را نصب کند و مشتریان در اطراف فروشگاه بتوانند با استفاده از تلفن همراه خود راه را پیدا نمایند. البته کار با این فناوری در دنیای واقعی بسیار هیجان انگیز خواهد بود، اما استفاده از آن ممکن است مشکل باشد. برای مثال، اپل مجبور خواهد بود که بنگاه‌ها را متقاعد کند تا گره ها را خریداری و نصب کنند.

آیفون خواهد توانست از خود در برابر سقوط‌های اتفاقی محافظت کند

در نهایت مورد آخر که البته کم اهمیت هم نیست پتنتی است که ماندگاری آیفون را افزایش خواهد داد. نام این پتنت «مقاومت در برابر سقوط لوازم الکتریکی» بوده و استفاده از یک حسگر حرکتی و پردازشگر را جهت تعیین جهت سقوط تلفن همراه توصیف می‌کند. پس از تعیین جهت، تلفن همراه از یک عضو فعال برای حرکت دادن قطعه‌ای از دستگاه استفاده می‌نماید و انرژی برخورد را از یک قسمت حساس به فشار دور کرده و به سمت قطعه‌ای که مقاومت ضربه‌پذیری بالاتری دارد منتقل می کند. این سیستم بسیار هوشمند است، اما نمی توان انتظار داشت که به زودی مورد استفاده قرار بگیرد. گفتنی است که قطعات اضافی مورد نیاز وزن و ضخامت تلفن را افزایش خواهند داد، این چیزی است که شاید اپل علاقه‌ای به انجام آن نداشته باشد. همچنین جالب است بدانید که این پتنت مکمل پتنتی در سال 2013 نیز است.

کلام آخر

برای اخبار بیشتر از دنیای فناوری با پلازامگ همراه بمانید، شما همچنین می‌توانید در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood