آیا الی تنها شخصیت قابل بازی کردن در The Last of Us Part 2 خواهد بود؟

آیا الی تنها شخصیت قابل بازی کردن در The Last of Us Part 2 خواهد بود؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

The Last of Us Part 2 یک بازی انحصاری برای پلی استیشن 4 است. گزارش‌ها حاکی از آن بوده که شخصیت اصلی قسمت اول بازی یعنی جوئل قسمت جدید، قابل بازی نبوده و الی تنها شخصیت قابل بازی خواهد بود.

شرکت Naughty Dog (ناتی داگ) توسعه‌دهنده بازی  The Last of Us Part 2 (آخرین بازمانده از ما قسمت 2) با اظهاراتش در نمایشگاه E3 2018 احساسات طرفداران بازی را برانگیخته است. اظهارات این شرکت در یک ارائه که در پشت درهای بسته برگزار شد حاکی از این است که شخصیت اصلی قسمت اول بازی احتمالا در قسمت دوم آن قابل بازی نخواهد بود. لازم به ذکر است که بخش‌هایی از این متن می‌تواند حاوی اسپویلر باشد و داستان بازی را برای شما آشکار سازد.

The Last of Us Part 2

پیش‌تر نیز در طول نمایشگاه E3 2018 گزارش جداگانه ای مبنی بر اینکه نیل دراکمن مدیر خلاقیت بازی گفته بود «الی تنها شخصیت قابل بازی The Last of Us Part 2  خواهد بود» منتشر شده بود. این گزارش نیز تایید کننده گزارش جدید است. اما اظهارات مذکور کاملا واضح نیست و حدس و گمانه‌زنی‌هایی ایجاد می‌کند. در زیر می‌توانید چند مورد از حالت‌های فرضی درباره بازی که می‌توانند واقعیت داشته باشند را ملاحظه کنید:

 1. ممکن است شرکت ناتی داگ قصد حفظ اطلاعات بازی را داشته باشد. آن ها نمی‌خواهند داستان بازی برای طرفداران لو برود. بنابراین خواسته‌اند با کنار کشاندن عمدی جوئل از حواشی قبل از عرضه بازی، از شر کسانی که قصد لو دادن داستان را دارند در امان بمانند. این برای آن‌هایی که در حال ساخت یک مجموعه با داستان بسیار قوی هستند و انتظار می‌رود موفقیت بزرگی باشد مساله‌ای قابل فهم است.
 2. جوئل واقعا قابل بازی نیست و بازی کاملا برروی شخصیت الی متمرکز خواهد بود. ما از زمانی که The Last of Us Part 2 معرفی شد می‌دانیم که الی شخصیت اصلی بازی خواهد بود. و جوئل تنها در یکی از تریلرهای بازی به طور مختصر مشاهده شده است.
 3. جوئل در وقایعی که بین نسخه اول بازی و این نسخه اتفاق افتاده است مرده است و هر حضوری که در The Last of Us 2 داشته باشد یا به صورت تصور در ذهن است یا نمایش صحنه‌های گذشته (flashback). هرچند تریلر گیم پلی بازی از نمایشگاه E3 اشاره به زنده بودن جوئل دارد. در این تریلر جس به الی می‌گوید «پدرت امروز واقعا داشت به من حمله می‌کرد». ظاهرا اشاره جس، به جوئل بوده است.
 4. ممکن است جوئل در این قسمت از بازی، در نقش رقیب یا ضد قهرمان حضور داشته باشد. اگر الی دریابد که جوئل چه کارهایی را انجام داده و واقعیت داستانی که جوئل در اواخر قسمت اول بازی برایش تعریف کرد چه بوده است سناریوی مذکور بعید نیست. در ادامه بیشتر به این مساله می‌پردازیم.

آنتونی نیومن یکی از کارگردانان بازی چند روز پیش در لس آنجلس گفت که الی در شهر جکسون در ایالت وایومینگ به یک زندگی عادی دست یافته است اما این وضعیت سریعا تغییر می‌کند و داستان به سمت یک زندگی برای بقا می‌رود. نه نیومن و نه هیچکس دیگر در آن جا نگفت جوئل یک شخصیت اصلی قابل بازی نخواهد بود.

The Last of Us Part 2

سومین تریلر The Last of Us Part 2 دوشنبه و در مراسم پلی استیشن در نمایشگاه E3 2018 منتشر شد. و درحالی که گفته شده وقایع بازی 5 سال پس از قسمت اول بازی اتفاق می‌افتد، همچنان می توان فرض کرد که شاید سکانسی که جس در آن به جوئل در زمان حال اشاره می‌کند یک فلش‌بک بوده باشد.

کلام آخر

تصور و حدس‌های خلاقانه درباره چگونگی ادامه روند بازی، در بازی‌هایی با چنین داستان‌های قوی، همیشه دشوار و سرگرم کننده بوده است. اینکه تغییر جهت چنین شخصیت‌های برجسته ای، بدون لطمه وارد آوردن به جنبه لذت بخشی بازی برای کاربران، چگونه ممکن است نیز شاید تا زمانی که آن بازی منتشر نشود قابل درک نباشد. اما با توجه به اینکه الی شخصیت محوری یک ویدئوی 11 دقیقه‌ای بوده است، لاجرم باید این حقیقت را بپذیریم که تمرکز قسمت دوم بازی برروی او است و نه جوئل و فعلا Naughty Dog خود گفته است که الی تنها شخصیت قابل بازی کردن در The Last of Us Part 2 خواهد بود.

در هر صورت باید تا زمان عرضه بازی برای پلی استیشن 4 صبر کرد تا حقیقت ماجرا کاملا مشخص شود. ناتی داگ هنوز تاریخی برای عرضه بازی مشخص نکرده است. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.9 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.4 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.3 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 920 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood