تصاویر اولین نمونه گوشی هوشمند تاشو سامسونگ لو رفت

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بالاخره پس از چند سال تصاویری از اولین نمونه گوشی هوشمند تاشو سامسونگ با نام احتمالی گلکسی X در رسانه های خبری منتشر شد که قرار است تا سال 2019 عرضه شود.

Samsung Foldable phone

چندسالی است که سامسونگ در حال آماده سازی انتشار اولین گوشی هوشمند تاشو خود است. هرچند اخیرا اخبار و پتنت های این گوشی هوشمند جدید سامسونگ به بیرون درز کرده اند. اولین گوشی هوشمند تاشو سامسونگ، با نام احتمالی گلکسی ایکس (Galaxy X) باید سال آینده در جریان MWC 2019 رونمایی شود. با این حال، امروز تصاویری که از نمونه اصلی و اولیه گوشی هوشمند تاشو سامسونگ به بیرون درزکرده اند مدل قدیمی و غیرقابل قبولی از این گوشی هوشمند کره جنوبی نشان می دهند که مدت ها بود انتظارش را می کشیدیم.

بطورکلی، مدل مزبور دقیقا با پتنت سامسونگ مطابقت دارد که در دسامبر 2017 ثبت شد؛ قسمت جالب ماجرا آنجاست که این مدل شبیه مدل تاشو ZTE Axon M است که اواخر سال پیش رونمایی شده بود. به عبارت دیگر، این گوشی با نسبت صفحه نمایش 16:9 مجهز به تمام خصوصیات و قابلیت های ظاهری اصلی گوشی های هوشمند سامسونگ پیش از عرضه گلکسی اس 8 (Galaxy S8) و شبیه گوشی‌های مدل سری گلکسی J است. قابلیتی که در کنار پنل اصلی قرار گرفته صفحه نمایش ثانویه‌ای در همان ابعاد را نشان می دهد که در صورت عدم استفاده تا خورده و پشت گوشی می رود یا به سمت بیرون صفحه نمایش اصلی باز می شود تا کاربر دید بیشتری داشته باشد. نمونه اولیه سامسونگ دقیقا همانند ZTE Axon M درواقع بسیار ضخیم و فاقد هرگونه ظرافت و نازکی است. جک 3.5 میلی متری هدفون هم در قسمت انتهای گوشی قرار گرفته است.

گذشته از مدل این نمونه آزمایشی، جزئیات و اطلاعات زیادی درباره این گوشی هوشمند تاشو در اختیار نیست بجز کدنام Project V و لیبل SM-G929F. البته با توجه به رابط کاربری گوشی مزبور و زبان طراحی که به‌کار گرفته به‌نظر می رسد که این نمونه آزمایشی غیرقابل قبول بیشتر متعلق به تابستان سال 2015 باشد تا سال 2017.

کلام آخر

برخلاف زشتی ظاهری نسخه آزمایشی، گوشی هوشمند تاشو که سامسونگ بالاخره سال آینده رونمایی خواهد کرد مجهز به صفحه نمایش 7.3 اینچی تقریبا یکپارچه بدون لبه در حالت باز و 4.3 اینچی در حالت تاشده است. براساس آخرین شنیده ها سامسونگ قصد دارد در ابتدا حدود 300 هزار تا 500 هزار از این گوشی هوشمند تاشو تولید کند و در صورت استقبال بازار سراغ تولید انبوه برود. قیمت احتمالی پیش بینی شده برای این محصول 2000 دلار است.

البته عده ای براین باورند که سامسونگ باعرضه اولین گوشی هوشمند تاشو به‌دنبال موفقیت تجاری و فروش بالا در بازار نیست؛ بلکه صرفا قصد به رخ کشیدن توانایی خود را دارد. این شرکت قصد دارد در مرحله بعدی سراغ عرضه گوشی های هوشمند تاشو مقرون به صرفه برود تا بتواند در عرصه تولید گوشی هوشمند تاشو نیز موفقیت تجاری خود را تکرار کند. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021