سونی در فکر رابط کاربری جدید برای گوشی های اکسپریا است
امید جعفری
نویسنده:امید جعفری
ارسال شده در:27 خرداد 1397، 18:30

سونی در فکر رابط کاربری جدید برای گوشی های اکسپریا است

طبق جدیدترین اطلاعات به دست آمده، سونی قصد دارد رابط کاربری خودش در گوشی‌های اکسپریا را تغییر دهد. احتمال می‌رود عرضه نسخه بتای این رابط کاربری را در گوشی اکسپریا XZ2 شاهد باشیم.

مجموعه اکسپریا (Xperia) از شرکت سونی، شاید سهمی از رتبه‌بندی‌های ده تایی پرفروش‌ترین گوشی‌های دنیا نداشته باشد اما این باعث نخواهد شد که سونی از تولید آن دست بکشید و خط تولید را متوقف کند. در این برهه زمانی به جای فکر کردن به توقف خط تولید باید در مورد تلاشی که سونی برای تغییر در گوشی‌هایش دارد، حرف زد. از جدید ترین رویکردهای سونی، تغییر در رابط کاربری و نرم افزاری گوشی‌های اکسپریا است. رابط کاربری فعلی سونی اکسپریا (Xperia Home) به‌ زودی بازنشسته خواهد شد و جایش را یار تازه نفس سونی پر خواهد کرد.

اکسپریا

در اوایل هفته پیش بود که وضعیت رابط کاربری کنونی اکسپریا به حالت تعمیر و نگهداری تغییر پیدا کرد. در ادامه همین اتفاق دریافت به‌روزرسانی‌های برنامه‌های آب‌وهوا روی گوشی مختل شد. این اتفاقات، باعث شد که بسیاری از افراد تصور کنند که سونی دیگر لانچر و رابط کاربری خودش را متوقف و از رابط کاربری خود گوگل استفاده خواهد کرد؛ اما موضوع این نبود. پیش از این اتفاقات سونی اعلام کرده بود که به دنبال پیشرفت در رابط کاربری اکسپریا است.

هنوز در مورد جزئیات این رابط کاربری اطلاعی در دسترس نیست اما آنچه که مشهود است، نشان می‌دهد سونی بر اساس تغییراتی که در اندروید P شاهد بود، امکانات جدیدی به رابط کاربری خودش اضافه خواهد کرد. با فرض اینکه این رابط کاربری بر اساس اندروید P پایه‌گذاری شده و هم اکنون در دست توسعه است، شاید عرضه نسخه بتای آن را در گوشی XZ2 شاهد باشیم و عرضه نسخه نهایی آن نیز در پاییز باشد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha