جیمیل دریافت ایمیل ها را براساس اولویت به کاربر اطلاع می دهد
آرام حسینی
نویسنده:آرام حسینی
ارسال شده در:28 خرداد 1397، 14:00

جیمیل دریافت ایمیل ها را براساس اولویت به کاربر اطلاع می دهد

گوگل با استفاده از هوش مصنوعی نوتیفیکیشن‌های مربوط به جیمیل (Gmail) را اولویت بندی کرده است. این اپلیکیشن با بهره گیری از یادگیری ماشین تشخیص می‌دهد که ایمیل ها ضروری هستند یا خیر؟

همه ایمیل‌ها یکسان نیستند؛ گاهی می خواهید‌ بعضی ایمیل‌ها را در سریعترین زمان ممکن و برخی دیگر را هم بعد از مدتی پاسخ دهید. خبر خوش اینکه گوگل اعلام کرده است که اپلیکیشن جیمیل خود در iOS را با نوتیفیکیشن‌های هوشمندتر بروزرسانی کرده است. در این بروزرسانی کاربران می‌توانند نوتیفیکیشن را تنها برای ایمیل‌های بسیار مهم و با اولویت بالا انتخاب کنند (فعال کنند).

اعلان های جیمیل

گوگل اعلام کرده است که

این نوتیفیکیشن ها با تنظیم و کنترل یادگیری ماشین جیمیل و قابلیت‌های هوش مصنوعی، پیام‌های در اولویت کاربر برای خواندن را مشخص می‌کنند. برای فعال کردن این قابلیت، گزینه «High priority only» را از Notifications در بخش تنظیمات (settings) اپلیکیشن جیمیل در iOS انتخاب کنید.

اطلاعات دقیقی درباره نحوه کار گوگل در دسترس نیست اما طبق اظهارات گوگل این کار با تکیه بر فراگیری ماشین و هوش مصنوعی انجام می شود. احتمالا اولویت براساس ایمیل‌هایی است که بارها و بارها پاسخ داده‌اید یا ایمیل‌هایی که شما شروع کننده بوده‌اید. بدین ترتیب از شر نوتیفیکیشن‌های مداوم جیمیل خلاص می‌شوید بخصوص برای ایمیل‌های تلبلیغاتی که بلافاصله بعد از خواندن آن‌ها را پاک می‌کنید. همچنین در خبرها آمده است که نحوه نمایش نوتیفیکیشن‌ها نیز در iOS 12 تغییر خواهد کرد. در حال حاضر آپدیت جیمیل برای iOS از اپ استور (App Store) قابل دسترسی است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha