بازی Death Stranding بازیکنان را به مبارزه مجبور نمی‌کند

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

هیدئو کوجیما طی مصاحبه‌اش با جف کیلی در نمایشگاه E3 2018 اعلام کرد که علی‌رغم وجود مکانیک‌های مبارزه و تیر‌اندازی در بازی Death Stranding تمرکز اصلی بازی روی اکشن نیست.

در تریلر جدید بازی Death Stranding طی نمایشگاه E3 2018، طرفداران این فرصت را داشتند که نگاهی به گیم پلی و پروتاگونیست بازی «سم» داشته باشند که با لوازم و متعلقاتش در مناطق مختلف به گشت و گذار می‌پردازند. حتی بخشی از تریلر سم را می‌بینیم که سعی دارد از چنگال دشمنان اشباح مانندی که قصد شکارش را دارند فرار کند. البته چیزی که در این تریلر مشاهده نمی‌شود بخش اکشن و مبارزات در گیم پلی است و ظاهراً دلیل موجهی برای این مسأله وجود داشته است.

کارگردان Death Stranding، هیدئو کوجیما، طی مراسم E3 2018 مصاحبه‌ای با جف کیلی انجام داد و اذعان داشت که بازیکنان نباید در مقابل دشمنان روش‌های تهاجمی اختیار کنند. با این که بازی مکانیک تیراندازی هم دارد، کوجیما توصیه می‌کند که این روش ایده‌آلی برای پیشروی بازیکنان در مراحل نیست.

Death Stranding

بنابر این بازیکنان می‌توانند انتظار روش‌های ثانویه را داشته باشند که بوسیله‌ آن، دشمنان را دور بزنند. با گیم پلی کمی که تاکنون نمایش داده شده، حدس این روش‌ها کمی سخت است. از طرفی اظهارات اخیر کوجیما خیلی غافلگیر کننده نبودند. مدز میکلسن، یکی از بازیگران بازی، در گذشته گفته بود که بازی بیشتر درمورد همکاری است، کوجیما طی مصاحبه‌اش با کایلی روی این صحبت‌ها تأکید کرد و اذعان داشت که هدف بازی شکست یا مبارزه با دشمنان نیست، بلکه ارتباط مجدد دنیا است.

این مسأله که بازیکنان نیازی به شلیک و نبرد با دشمنان ندارند، انعکاسی از همین دنیای تعاملی به نظر می‌رسد. اگر چه با همه این‌ها، بازی در ژانر اکشن دسته بندی می‌شود و طرفداران مشتاقتند ببنیند که کوجیما چگونه بدون تمرکز زیاد رو مبارزات، هیجان بازی را حفظ می‎‌کند.

کلام آخر

این ایده که مبارزات خیلی نقش مهمی در بازی ندارند تنها یکی از مفاهیمی است که کوجیما و تیم سازنده‌اش در Death Stranding گنجانده‎اند. براساس تیزرهای اخیری که توسط کوجیما و بازیگران پست شده، بازی به کرم چاله و انفجارهای لرزه آور ارجاع دارد. مطمئناً همانند مواردی که طرفداران از تریلرهای پر رمز و راز بازی کشف کرده‌اند، کلی ایده و تئوری دیگر نیز وجود خواهد داشت. در عین حال که بازی روی کاغد بسیار جذاب به نظر می‌رسد، می‌تواند از لحاظ اکشن کمی سردرگم و گیج کننده باشد و بسیاری از طرفداران امیدوارند کوجیما هر چه زودتر پاسخ‌های قانع کننده‌ای فراهم کند.

بازی Death Stranding برای کنسول پلی استیشن 4 ساخته می‌شود و در حال حاضر تاریخ انتشار مشخصی ندارد. در بخش نظرات، دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021