درخواست تیم کوک مدیرعامل اپل برای تجدید نظر در سیاست های مهاجرتی آمریکا
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:30 خرداد 1397، 15:30

درخواست تیم کوک مدیرعامل اپل برای تجدید نظر در سیاست های مهاجرتی آمریکا

تیم کوک مدیرعامل اپل در اظهارنظری جالب درخواست کرده که در سیاست های مهاجرتی آمریکا تجدیدنظر صورت گیرد، چرا که باعث جدایی خانواده‌ها می‌شود.

سیاست‌های مهاجرتی جدید دولت ترامپ با انتقاد بسیار زیادی از سوی مردم روبرو شده و بسیاری عقیده دارند که این امر باعث جدایی فرزندان از والدینی می‌شود که به صورت غیرقانونی از مرز آمریکا و مکزیک عبور کرده‌اند. گزارش که اخیرا منتشر شده، نشان می‌دهد که تقریبا 2 هزار نفر از مهاجرین از خانواده‌های خود جدا شده‌اند.

تیم کوک

تیم کوک مدیرعامل اپل نتوانسته این موضوع را هضم کند. کوک که روز سه‌شنبه در دوبلین به سر می‌برد، این سیاست‌های مهاجرتی را بسیار غیرانسانی و مایه دل‌شکستگی خواند. او در گفتگو با روزنامه تایمز ایرلند گفت:

بسیار مایه دل‌شکستگی است که تصاویر این کودکان را می‌بینیم و ضجه زدن آنها را تماشا می‌کنیم. کودکان آسیبپ‌پذیرترین افراد جامعه هستند. به نظر من، اتفاقی که در حال حاضر روی می‌دهد کاملا غیرانسانی است و باید متوقف شود. من به شخصه، معتقدم که از نشانه‌های یک شهروند خوب بودن مشارکت در اجتماع و تلاش برای دفاع از دیدگاه خود است، نه اینکه یک جا بنشینیم و دست روی دست بگذاریم. این اقدام، روشی است که ما اینجا در پیش می‌گیریم. اما، سیاست‌های کنونی، مایه دل‌شکستگی و تراژیک است.

تیم کوک تاکنون بارها در موقعیت‌های مختلف با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دیدار داشته است. گفته شده که ترامپ در طول یکی از جلسات خود به تیم کوک گفته که دولت آمریکا بر روی گوشی‌های آیفون که در چین مونتاژ می‌شوند، تعرفه‌ای وضع نمی‌کند.

علاوه بر این صحبت‌ها، بسیاری از افراد مختلف در مخالفت با سیاست‌های مهاجرتی دولت دونالد ترامپ اظهار نظر کرده‌اند. اخیرا، زوجی از اهالی کالیفرنیا، به نام دیو ویلنر و همسرش شارلوت نوعی شماره حساب مخصوص را در صفحه فیسبوک اعلام کرده‌اند تا برای خانواده‌های مهاجر و کودکان آنها کمک‌های مالی جمع‌آوری نمایند. از زمان شروع این اقدام خیرخواهانه در فیسبوک، تاکنون حدود 5 میلیون دلار برای این خانواده‌ها جمع‌آوری شده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha