اینستاگرام به رکورد 1 میلیارد کاربر فعال ماهیانه دست یافت
امید جعفری
نویسنده:امید جعفری
ارسال شده در:31 خرداد 1397، 23:30

اینستاگرام به رکورد 1 میلیارد کاربر فعال ماهیانه دست یافت

اینستاگرام امروز اعلام کرد که از مرز ماهیانه یک میلیارد کاربر فعال عبور کرده و تعداد کاربران فعال روزانه‌اش از آماری که در ماه سپتامبر 2017 منتشر شده بود، افزایش قابل قبولی داشته است.

برخلاف اسنپ چت و فیس‌بوک، اینستاگرام با یک رشد انفجاری کاربر مواجه شده است. این شرکت امروز اعلام کرده است که ماهانه یک میلیارد کاربر فعال دارد و تعداد کاربران فعال روزانه‌اش از آماری که در ما سپتامبر 2017 داده شده است افزایش یافته است. اینستاگرام سپتامبر سال گذشته اعلام کرده بود روزانه 500 میلیون کاربر فعال دارد و تعداد کاربران فعال ماهانه‌اش را 800 در آن زمان عنوان کرده بود. حالا پیش‌بینی می‌شود که سیل عظیمی از این مخاطبان با عرضه نرم‌افزار IGTV که امروز در دسترس عموم قرارگرفته است، به طرف آن سرازیر شوند. مسلماً اینستاگرام از این نرم‌افزار برای مقاصد درآمدزای خود استفاده خواهد کرد ولی امکانات کافی در اختیار کاربران و تولیدکنندگان محتوا در زمینه رسانه‌های مجازی قرار می‌دهد.

اینستاگرام

کاربران اسنپ چت در یک‌چهارم اول سال، فقط 2.3 درصد افزایش داشته‌اند و به 191 میلیون کاربر در روز رسیده‌اند. از طرفی کاربران فیس‌بوک رشد 3.14 درصدی در تعداد کاربران ماهانه خود به دست آورده و به رکورد 2.169 میلیارد کاربر نزدیک شده است؛ ولی اینستاگرام در یک‌چهارم اول سال جاری رشد 5 درصدی داشته است که می‌تواند مهری بر موفقیت و محبوبیت آن باشد. تعداد کاربران زیاد این شبکه اجتماعی در مقابل فیس‌بوک باعث خواهد شد که نگاه درآمدزایی به خانواده زاکربرگ از روی فیس‌بوک به سمت اینستاگرام تغییر کند. فیس‌بوک درآمد خوبی دارد اما تا کنون هیچ کمکی به اینستاگرام برای افزایش رشد اقتصادی و ایجاد پتانسیل‌های درآمدزایی نکرده است. تحلیل گران اقتصادی می‌گویند که اینستاگرام امسال 5.48 میلیارد دلار حاصل از تبلیغات خواهد داشت که 70 درصد بیشتر از سال پیش است. جالب اینجاست که این شبکه اجتماعی محبوب، سهم 28.2 درصدی در درآمد فیس‌بوک توسط تبلیغات دارد.

IGTV

نرم‌افزار جدید IGTV مسلماً تبلیغات را به شکل سنتی شروع خواهد کرد و منتظر آگهی‌های بازرگانی چنددقیقه‌ای باید باشیم. با این کار ارزش سهام فیس‌بوک با افزایش 2.2 درصدی به 202 دلار خواهد رسید. ظاهرا اینستاگرام چتر نجات فیس‌بوک شده است؛ زمانی که همه با اخبار رسوایی فیس‌بوک مواجه شدند، اکانت های خودشان را بستند و تنها راهی که برای سرگرمی داشتند استپ چت و اینستاگرام بود. اکثر مردم اطلاعی از دست‌های پشت پرده فیس‌بوک در اینستاگرام ندارند و استقبال از این شبکه اجتماعی به شدت افزایش یافت. سؤال اینجاست که اگر مردم زیادی متوجه شوند که فیس‌بوک، مدتی است که اینستاگرام را خریده و آن را اداره می‌کند باز هم به راحتی عکس‌برداری و اشتراک‌گذاری می‌کنند؟ یک میلیارد کاربر فعال بهترین بازاری است که تولیدکنندگان محتوا می‌توانند کارهای خودشان را منتشر و درآمدزایی داشته باشند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha