افزایش بی‌ سابقه ارزش خالص دارایی‌های مارک زاکربرگ
محسن امیری
نویسنده:محسن امیری
ارسال شده در:01 تیر 1397، 23:00

افزایش بی‌ سابقه ارزش خالص دارایی‌های مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ در حالی به بیشترین حد ثروت خود رسیده که فاصله زیادی تا پشت سر گذاشتن وارن بافت از نظر مقدار خالص ثروت ندارد.

مارک زاکربرگ و وارن بافت دوشادوش هم در فهرست میلیاردهای بلومبرگ حرکت می‌‌کنند و این در حالی است که طبق آخرین آمار مقدار خالص ثروت میلیارد‌رهای بلومبرگ، ثروت هر دو شخص روی عدد 81.6 میلیارد دلار فیکس شده است. اعداد فهرست میلیاردر‌های در پایان هر روز معاملاتی آپدیت می‌شود. بر اساس گزارش بلومبرگ، اختلاف بین ارزش خالص دارایی‌های این دو شخص در روز چهارشنبه تنها 29 میلیون دلار بود. با خوش شانسی مارک، سهام فیسبوک درهمین روز 2.3 درصد افزایش ارزش داشت که همین افزایش باعث شد تا مارک زاکربرگ 1.7 میلیارد دلار ثروت بیشتری داشته باشد.

مارک زاکربرگ / فیسبوک

بر اساس گزارش بلومبرگ، ارزش خالص دارایی های مارک زاکربرگ، اکنون به بیشترین میزان خود از سال 2012 رسیده است. تاقبل از این، رکورد دارایی‌های وی، به سال 2012 و زمانی که فیسبوک عرضه عمومی شد، تعلق داشت. طبق تحلیل WealthX، نود و هشت درصد از ثروت زاکربرگ در سهام فیسبوک است. او همچنین خانه‌ای به ارزش 9 میلیارد دلار در شهر پالو آلتوی کالیفرنیا دارد. دارایی‌های او در هاوایی هم به 100 میلیون دلار می‌رسد که هم تراز با دارایی‌های جاری اوست.

ارزش سهام فیسبوک بعد از ظهر روز چهارشنبه افزایش قابل توجهی یافت و اینستاگرام هم که زیر مجموعه همین شرکت است، به رکورد یک میلیارد کاربر فعال در ماه رسید. همچنین در همین روز‌هاست که اینستاگرام از برنامه جدید خود برای آپلود ویدیوهای یک ساعتی خبر داده است. این مرکز ویدیویی پلتفرم های اجتماعی که IGTV نامیده می‌شود، فیلم‌های ضبط شده در حالت عمودی را تا 60 دقیقه پشتیبانی می‌کند. در ابتدای کار، IGTV هیچ تبلیغاتی درون خود ندارد اما کوین سستروم، مدیر عامل IGTV گفته که ممکن است بخش تبلیغاتی هم در آینده نزدیک به این نرم افزار افزوده شود.

در روز دوم ماه آوریل گذشته، سهام فیسبوک به کمترین حد خود رسید که دقیقا بخاطر رسوایی‌های این شرکت در افشای اطلاعات کاربران خود بود. در این روز هر سهم شرکت فیسبوک طبق گزارش Cambridge Analytica حدود 157.2 دلار معامله می‌شد.

به گفته بلومبرگ، عامل عمده کاهش دارایی‌‌های وارن بافت، اهدای دارایی‌های او به عنوان کمک‌های بشر دوستانه است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha